Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

W temacie piwniczki jeszcze.. nie zapomnijcie o jednej drobnej, ale bardzo istotnej sprawie... mianowicie wentylacji... u mnie tez piwniczka jest na scianie poludniowej i przez to odpadla mozliwosci umieszczenia tam otworu wentylacyjnego... i trzeba bylo ciągnąć w ścianie rurę az na dach... ale za to jaki piękny ciąg w tej rurze..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Śledzę, ale nie tak dokładnie. Pamiętałem, że pojawiła się informacja o pokoju nad garażem, ale nie wiem u kogo. Chodzi mi głównie o przejście do tego pokoju - którędy i kosztem jakich pomieszczeń. Czy to będzie sensowne? Jak duży może być ten pokój i o ile będzie tam niższa podłoga. Co z oknami do łazienki? Przepraszam za brak fachowości, ale dopiero wybieramy projekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój nad garażem będzie miał 24,6 m podłogi 17,6 m pow. użytkowej.

przejście zrobimy kosztem łazieni likwidując brodzik i przenosząc umywalki, okno w łazience będzie połaciowe.ćo do podłogi o ile będzie niższa to nie potrafię powiedzieć.

Czy to ma sens no coż to już zależy od tego co się zaklada mi ten dodatkowy pokój porostu jest potrzebny :)

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielarz, za nic nie przepraszaj. Masz pełne prawo o wszystko pytać.

Aga, masz racę, problem w tym czy taki pokój jest niezbędny. Nam w tej chwili nie jest, więc go nie robimy. Być moze w przyszłości za lat naście okoliczności zmuszą nas do takiego kroku. Będziemy więc mieli wtedy dom budowany w 2 etapach, a nawet w trzech ponieważ garaż zamierzamy dostawić już po zamieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, stosujemy więc różne koncepcje. Obie są dobre.

Jakiś czas temu zrobiłem małe podsumowanie. Wyszło mi niestety przekroczenie w budżecie. Z stan surowy z oknami zapłacimy jakieś xxxx tyś więcej niż planowaliśmy. Powód: szalone ceny stali, niewielka podwyżka ceny blachodachówki, zmiana planów odnośnie okien (droższe), nieuwzględnienie w planie pewnych elementów, jak np. drugi wieniec czy dodatkowe koszty zwiazane z kominami itd.

Znalazłem jednak tańszą ekipę do dachu. Może więc coś się jeszcze uda z tego uszczknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mTom każdy ma swoją teorię ja poprostu chcę z całym brudem betonowym uporać się od razu bo jak sobie potem posieję trawkę to już nie chcę tego znowu rozgrzebywać :wink: :)

Szykujemy właśnie kosztorysy,sprawdzamy oferty banków czyli pomalutku się szykujemy do startu chcemy w miarę możliwości wszystko przemyśleć żeby jak najmniej wyskoczyło później :)

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...