Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Hurra ! Nie znalazłem "mojego" tynkarza , ale z Norwegi wrócił mój dekarz !

Z braku zajęcia skończy mi podbitke i zrobi poprawkę komina cieknących rynien itd. Ma zacząc od poniedziałku. Teraz trzymajcie kciuki aby nie nawalił. :)

Ksiądz był. Prymulki poświęcone 8)

Tyle wrażeń na jeden dzień to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam nadzieję, że dekarz nie zaaplikuje Ci norweskich cen. :D

Maksiu, zdrowia życzę. Zaszczepiłeś się? Ponoć wirusów i bakterii nie wymroziło i będzie epidemia na wiosnę...

U nas wieje i rozwlokło po okolicy cały pozostały po ociepleniu styropian, który ładnie poukładany leżał sobie za domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- u nas też wieje okrutnie i tez roznosło ale śmieci, które przygotowaliśmy dla służb komunalnych- musieliśmy je zbierać z drogi i działki.

 

My jeszcze przed kolędą- czy Wasze Prymulki poświęcone normalnie na kolędzie czy jakies specjalne starania i ksiądz umówiony specjalnie na "święcenie"?

 

Wichury już prawie tydzień a ja dziękuję Bogu, że mnie natchnął w momencie podejmowania decyzji o pokryciu dachu dachówką- gdybyśmy mieli blachę chyba źle by się to dla nas skończyło- obawiam się, że musielibyśmy szukać pokrycia po całej wsi- tak mocno wieje jakby chciało nam wyrwać dom z ziemi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- u nas też wieje okrutnie i tez roznosło ale śmieci, które przygotowaliśmy dla służb komunalnych- musieliśmy je zbierać z drogi i działki.

 

My jeszcze przed kolędą- czy Wasze Prymulki poświęcone normalnie na kolędzie czy jakies specjalne starania i ksiądz umówiony specjalnie na "święcenie"?

 

Wichury już prawie tydzień a ja dziękuję Bogu, że mnie natchnął w momencie podejmowania decyzji o pokryciu dachu dachówką- gdybyśmy mieli blachę chyba źle by się to dla nas skończyło- obawiam się, że musielibyśmy szukać pokrycia po całej wsi- tak mocno wieje jakby chciało nam wyrwać dom z ziemi :-?

 

No dzis to już naprawdę przegięcie... ledwo do pracy dojechałem... latające gałęzie to zdecydowanie nie jest to co lubię.

 

Na stronce pojawiły się nowe zdjęcia dnata5

 

W temacie stronki, w najbliższym czasie mogą nastąpić przerwy w działaniu, wymieniam serwer, no i adres docelowo będzie nowy, aczkolwiek przez jakiś czas będą funkcjonować równolegle dwa adresy.

Jak już wszystko skończę robić z serwerem to będę mógł zaoferować Wam konta pocztowe na moim serwerze, ale do tego tematu jeszcze wrocimy

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święcenie to temat baaaaaaaaaaaaaaardzo delikatny, rzekłbym duchowy. W czasie odwiedzin kolędowych następuje tylko błogosławieństwo rodziny i domu

Wg. naszego wikarego , pełna formuła poświęcenia domu jest długa, więc wczoraj przeleciał się tylko z kropidłem po wszystkich pomieszczeniach, oprócz garażu. Myślę, że wskazane będą poprawiny :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też było normalne święcenie :)

Ja też podczas tych wiatrów nasłuchuje czy aby nasz dome jest jeszcze wtym miejscu w któym go wybudowaliśmy i teraz chybasię cieszę że nie mamy w pobliżu dużych drzew :o :roll:

Mamy w końcu drzwi wew. :lol:

Link do zdjęc będzie zaraz w moim dzienniku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- drzwi wyglądają bardzo ładnie. Co zrobilaś z wysłużoną kotarą łazienkową? :D Nie będziesz tęsknić? :D

Pocieszę cię, że ja też zaliczyłam wpadkę z dzrwiami bez klamek- wracam z pracy, mąż pokazuje mi drzwi tuż po wstawieniu, wchodzimy do pokoju a ja.... postanowiłam zobaczyć drzwi w całej krasie i je zamknęłam, zapominając że nie maja klamek a tymczasowa klamka przechodnia została od strony korytarza- musiałam wyskoczyć przez okno na ogród żeby otworzyć nas od korytzrza- na szczęście nie przyszło mi do głowy zamykać na poddaszu bo nie wiem jakbym wyskoczyła :D :D :D

Jakie dalsze plany? Kasy z US chyba jeszcze wam na cos zostało co?

 

Ja cierpliwie czekam, aż mój mąż weźmie się za płytki w pomieszczeniu gospodarczym- już nie mogę się doczekać mojego odkurzacza a tam jeszcze tyle do zrobienia. Nie widzieliście gdzieś natchnienia? Bo od nas sobie poszło i już go nie widzieliśmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłonki czekają na pranko i wrócą do wcześniejszych zadań :)

Trochę nam dziwnie z tymi drzwiami, bo jakieś echo się zrobiło :o :roll:

Klameczki już się montują :) Ja nawet gdybym się zatrzasnęła na parterze to wyskakiwanie nic by nie pomogło bo drzwi zewnętrze też były zamknięte 8)

Na szczęście córcia miała klucz do domu :)

Reszta kasy pójdzie na prace które są do wykonania na zewnątrz w pierwszej kolejności jest ogrodzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :D

 

Zwracam się z z prośbą do tych prymulkowiczów, którzy rozpoczęli realizacje swoich domów w ubiegłym roku i są na etapie stanu surowego otwartego lub zamkniętego.

W ubiegłym roku we wrześniu postawiliśmy fundamenty naszych Prymulek i zamierzamy w kwietni b.r ciągnąc dalsze prace- na ten rok chcielibyśmy uzyskać stan surowy zamknięty.

Zdażyło nam się coś nieprzewidzianego ,lecz w tych czasach emigracji zarobkowej bardzo jednak popularnego ,nasz fachowiec uciekł do Anglii .

Teraz mamy ogromy problem ze znalezieniem ekipy, bo kto był dobry i solidny to juz go dawno nie ma , jak nie był w Austrii to jest w Irlandii.

Znaleźlismy ekipe ,która powiedziala nam 24 tys za parter ,strop, dach (blachodachówka) ,budujemy nasz domek w małopolsce.

Chcę zapytać tych świeżo budujących jaka to kwota ? czy to jest w/g Was dużo ??

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom swoich Prymulek życzę wszystkiego naj naj lepszego w nowym roku .

:D [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Zwracam się z z prośbą do tych prymulkowiczów, którzy rozpoczęli realizacje swoich domów w ubiegłym roku i są na etapie stanu surowego otwartego lub zamkniętego.

W ubiegłym roku we wrześniu postawiliśmy fundamenty naszych Prymulek i zamierzamy w kwietni b.r ciągnąc dalsze prace- na ten rok chcielibyśmy uzyskać stan surowy zamknięty.

Zdażyło nam się coś nieprzewidzianego ,lecz w tych czasach emigracji zarobkowej bardzo jednak popularnego ,nasz fachowiec uciekł do Anglii .

Teraz mamy ogromy problem ze znalezieniem ekipy, bo kto był dobry i solidny to juz go dawno nie ma , jak nie był w Austrii to jest w Irlandii.

Znaleźlismy ekipe ,która powiedziala nam 24 tys za parter ,strop, dach (blachodachówka) ,budujemy nasz domek w małopolsce.

Chcę zapytać tych świeżo budujących jaka to kwota ? czy to jest w/g Was dużo ??

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom swoich Prymulek życzę wszystkiego naj naj lepszego w nowym roku .

[/i]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam seredcznie.

Hancyska: My jestesmy na etapie stanu surowego otwartego, dach mamy przykryty dachówka ceramiczną. Za wszystko co do tej pory mamy od fundamentów p o dach zapłacilismy naszej super ekipce 26 tyś.

pozdrawiamy i zyczymy sukcesów budowlanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w 2005 postawiliśmy stan surowy zamknięty a w 2006 wykańczaliśmy.

Zdaję sobie sprawę, że ceny wzrosły, ale żeby aż tyle- to przerażajace. Pamiętam, że wtedy ekipy chciały ok. 100 zł za mkw za postawienie ścian, tzn. fundamenty, ściany nośne i działowe, strop, schody żelbetowe. Analogicznie, nasza ekipa chciała 12 tys. Skoro teraz biorą 26 tys. to znaczy, że ceny robocizny wzrosły o ponad 100%. My na szczęście mamy już budowę za sobą, ale jeśli wszystko tak poszło do góry, to oznacza, że nie dalibyśmy rady wybudować i wykończyć domku za 200 tys. tylko musielibyśmy wziąć o wiele większy kredyt. A przecież zlikwidowali ulgę budowlaną i odsetkową. To przerażające. I weź tu się człowieku buduj. Ale trzymamy za Was wszystkich kciuki. Musi się udać.

 

Koleżanka z pracy podjęła decyzję o budowie domu- całkiem niedalegko od nas. Wybrali projekt ślicznego małego domku Kajtek z Atrium- ok. 80 mkw. Liczyła, że skoro dom o 1/3 mniejszy, to jak weźmie 150 tys. to powinno jej wystarczyć. Niestety na stan surowy zamknięty wydała już więcej niż ja w 2005 a mam przecież 120 mkw. Kiepsko to widzę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Zwracam się z z prośbą do tych prymulkowiczów, którzy rozpoczęli realizacje swoich domów w ubiegłym roku i są na etapie stanu surowego otwartego lub zamkniętego.

W ubiegłym roku we wrześniu postawiliśmy fundamenty naszych Prymulek i zamierzamy w kwietni b.r ciągnąc dalsze prace- na ten rok chcielibyśmy uzyskać stan surowy zamknięty.

Zdażyło nam się coś nieprzewidzianego ,lecz w tych czasach emigracji zarobkowej bardzo jednak popularnego ,nasz fachowiec uciekł do Anglii .

Teraz mamy ogromy problem ze znalezieniem ekipy, bo kto był dobry i solidny to juz go dawno nie ma , jak nie był w Austrii to jest w Irlandii.

Znaleźlismy ekipe ,która powiedziala nam 24 tys za parter ,strop, dach (blachodachówka) ,budujemy nasz domek w małopolsce.

Chcę zapytać tych świeżo budujących jaka to kwota ? czy to jest w/g Was dużo ??

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom swoich Prymulek życzę wszystkiego naj naj lepszego w nowym roku .

[/i]

 

 

Witam,

My zapłacimy za stan surowy otwarty z dachem ceramicznym 23 tyś.

I uważam ,że jest to dobra cena.

 

Stan na dzisiaj - kończymy wieżbę dachową .Na początku lutego dach powinien byc gotowy .

 

I wtedy przyjdzie zima :)

 

pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- czekamy na fotki- u nas też wiatr przeokrutny- na szczęście nie mamy obok domu żadnych drzew, mogących stanowić zagrożenie.

My też w kominku nie palimy bo nie miało by to sensu ale zauważyłam po ostatnim paleniu z użyciem Sadpalu, że nie śmierdzi w domu nawet jak wieje- wniosek jest taki- palimy świeżym jeszcze drewnem więc ta wilgoć z sadzą osadza się w kominie i śmierdzi jak wieje ale sadpal chyba częściowo wypalił tę sadzę- mam taka nadzieję- a przynajmniej zneutralizował zapach- różnica jest ogromna ku uciesze naszych nosów :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...