Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W dzienniku link do nowych zdjęć: drzwi z klamkami 8)

My dostalismy dziwną fakturę korygującą z której nic nie kapuje, ale może jak mój mąz ją obejrzy to będziemy mądrzejsi 8)

Bo jak pan był w listopadzie to odczytał licznik, zrobił prognozę wyliczył kwotę, którą zapłaciliśmy :) Ale teraz się okazało że My tego gazu jeszcze nei zużyliśmy, bo mało teraz używamy gazu, grzejemy głownie kominkiem. Przysłali fakturę z korektą ale musimy im dopłacić 23 zł i jakoś nie za bardzo to kumam.

A może zanim wróci mój mąz to Wy mi coś napiszecie 8)

Co do ceny to nic nowego nie widze ale jest info o zmianie ceny :o :roll:

 

Bubu trzeba reklamować, bo dlaczego zmienili Wam taryfę :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aga drzwi bardzo ładnie wyglądają z tymi klamkami i super pasują do koloru sufitu na poddaszy- specjalnie dobraliście taki kolor na sufit czy tak wam wyszło? :D

Co do gazu to my czekamy na odczyt- u nas też zmiany- na razie nic nie wiem o zmianach cen (mam nadzieję że wcale ich nie będzie) ale zmieni się sposób płatności- o tej pory inkasent chodził co miesiąc i płaciło się za faktyczne zużycie- firmę przejąl jakiś większy dystrybutor i robi cięcia kosztów- odczyt będzie raz w roku a miesięczne rachunki będą prognozowane na podstawie zeszłorocznego zużycia- zastanawiam się tylko jaką prognozę zrobią nam- nowym odbiorcom. Przekonam się o tym wkrótce. :-?

Nasz stolarz od zabudowy kominka nadal się nie odzywa choć półki i belka miały już być tydzień temy, wcześniej 2 tygodnie temy a przedtem do końca roku, a jeszcze wcześniej przed świętami. Ale mam już do tego ospowiedni stosunek- delikatnie mówiąc "wisi" mi to :oops:

U nas już nie wieje tak mocno ale za to pada niemiłosiernie. Ja już nie wiem w końcu jaką porę roku mamy- może wy wiecie? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila samo wyszło, choć było wiadomo od początku że sufity na klatce schodowej będą kolorowe :)

U nas było trochę spokoju z wiatrem a do wczoraj wieczór znów wieje i zaczyna padać ale jeszcze nie mocno :o :roll:

Wiem od męża że w Poznaniu leje strasznie, żeby u nas się tylko tak starsznie nie rozpoadało, bo męża nie ma i chodzę z dziewczynami do szkoły na pieszo 8)

Pora roku ??? - tego już chyba nikt nie wie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujemy się z żonką tym projektem,jak dla nas jest to opcja prawie doskonala :wink: Nie ukrywam,że podczas szukania projektów jednym z priorytetów jest koszt utrzymania (głównie zima- grzanko :wink: ) Pytanie - jak kształtuje się taki koszt i czy podstawowym elementem "grzejnym" domku może być kominek? Wiem,że koszt nie będzie jednakowy dla wszystkich,ale dawał by on jekieś rozeznanie w tym temacie :wink: Pozdrówka dla wszystkich PRYMULKOWICZÓW!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie kominek może być podstawą ogrzewania ale nie radzę, by był jedynym- poczytaj nasze niedawne posty to dowiesz się dlaczego. Nie wyobrażam sobie, że wracasz z rodziną po paru dniach poza domem a w domu masz zimno jak na dworze, bo o ile codzienne palenie w kominku zapewnia jakiś dłuższy bądź krótszy czas akumulacji cieplnej o tyle dłuższe nie palenie powoduje wyziębienie domu. Poza tym jeste jeszcze kwestia pogody- dość istotna zważywszy na ostatnie zmiany klimatu- kiedy mocno wieje i wiatr często dostaje się do komina palenie w kominku staje się zmorą a nie przyjemnością- walka z dymem wdmuchiwanym do salonu to naprawdę nic ciekawego.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest: ogrzewanie gazowe (vel na inne paliwo) jako podstawa i kominek jako dodatkowe źródło ciepła.

My zainwestowaliśmy w dobrej jakości piec gazowy kondensacyjny (z odzyskiem ciepła)- miesięczne rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę i gaz do kuchenki przy tej pogodzie to ok. 95 zł miesięcznie- plus, jak sobie obliczyłam, jakieś 20 zł miesięcznie kosztuje nas drewno do komina przy dość częstym paleniu (min. 4 wieczory w tygodniu).

Połączenie pieca, który steruje ogrzewaniem i włącza się tylko, kiedy tepmeratura wewnątrz spadnie poniżej ustalonej przez nas wartości, z kominkiem, którym możemy dogrzewać bądź też przejmować funkcję grzewczą kiedy mamy czas na doglądanie ognia jest niesamowitym połączeniem, które wszyscy tu chyba polecamy. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie kominek może być podstawą ogrzewania ale nie radzę, by był jedynym- poczytaj nasze niedawne posty to dowiesz się dlaczego. Nie wyobrażam sobie, że wracasz z rodziną po paru dniach poza domem a w domu masz zimno jak na dworze, bo o ile codzienne palenie w kominku zapewnia jakiś dłuższy bądź krótszy czas akumulacji cieplnej o tyle dłuższe nie palenie powoduje wyziębienie domu. Poza tym jeste jeszcze kwestia pogody- dość istotna zważywszy na ostatnie zmiany klimatu- kiedy mocno wieje i wiatr często dostaje się do komina palenie w kominku staje się zmorą a nie przyjemnością- walka z dymem wdmuchiwanym do salonu to naprawdę nic ciekawego.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest: ogrzewanie gazowe (vel na inne paliwo) jako podstawa i kominek jako dodatkowe źródło ciepła.

My zainwestowaliśmy w dobrej jakości piec gazowy kondensacyjny (z odzyskiem ciepła)- miesięczne rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę i gaz do kuchenki przy tej pogodzie to ok. 95 zł miesięcznie- plus, jak sobie obliczyłam, jakieś 20 zł miesięcznie kosztuje nas drewno do komina przy dość częstym paleniu (min. 4 wieczory w tygodniu).

Połączenie pieca, który steruje ogrzewaniem i włącza się tylko, kiedy tepmeratura wewnątrz spadnie poniżej ustalonej przez nas wartości, z kominkiem, którym możemy dogrzewać bądź też przejmować funkcję grzewczą kiedy mamy czas na doglądanie ognia jest niesamowitym połączeniem, które wszyscy tu chyba polecamy. Pozdrawiam :D

Wielkie dzięki za odpowiedź,zapomniełem dodać,że drugim urządzeniem grzewczym miał być piec co zasilany prądem i to on odpowiadał by z temperaturę w domu podczas naszej nieobecności (taki piec ogrzewa moje 40 m2 w tej chwili a rachunki to ok 800pln- ale wszystko mam na prądzik :wink: ) Jeśli to nie jest tajemnica to jakie są ceny takich pieców, ( np.twojego )pytam choć na nitkę gazową to ja sobie trochę poczekam :evil: więc będe zmuszony szukać innej alternatywy-chyba :wink: .Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą jest zbiornik gazu ale niestety walory estetyczne... a raczej ich brak... :D zawsze to jednak jakieś wyjście, z pewnością tańsze niż prąd

 

My mamy piec Immergas Zeus Victrix- kosztuje ponad 10 tys- my dostaliśmy upust 22% i płaciliśmy 8400- piec ma wbudowany zbiornik wody niecałe 60l, sterownik wewnętrzny i czujnik pogodowy zewnętrzny w komplecie- żadnych dodatkowych kosztów- sprawuje się bardzo dobrze i nie ma żadnych problemów z szybkim i dużym poborem ciepłej wody (funkcja Gaudium Magnum- ekspresowe podgrzewanie zasobnika).

 

Wszyscy na tym forum gwarantujemy, że Prymulki to wyjątkowo udany projekt po małych dostosowaniach do własnych potrzeb i upodobań (przeczytaj całe nasze forum). Niemniej jednak służymy pomocą i doświadczeniami- 5-ciu z nas już mieszka więc możesz pytać o różne, interesujące cię rzeczy.

 

Gdzie zamierzasz się budować, jaka wersja prymulek i na jakim etapie jesteś- co z przyłączami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w naszym gronie :)

Jak widzę moi przedmówcy wyjasnili już pewne kwestie więc nie będę się powtarzać 8)

Dodam tylko że jeśli myślicie o kominku z płaszczem i ogrzewaniu elektrycznym to trzeba sobie wyjaśnić wszytskie za i przeciw ponieważ do kominka potrzebna jest taka sama instalacja jak do gazu ( czyli rurki z wodą ) ogrzewanie elektryczne funkcjonuje trochę inaczej, trzeba wyliczyc czy robienie dwóch różnych instalacji się opłaca :)

Jeśli zaś chodzi o piec do c.o mamy Viessmanna - Vitoped 100 z zasobnikiem 120 l ( jestem z niego zadowolona ). Ile kosztował nie pamiętam :oops: ale jak wróci mój mąz to zapytam on ma lepszą pamięc do cyferek :wink: :lol:

Koszty ogrzewnia - myslę że w tym roku wszyscy zaoszczędzimy ponieważ zima jest jaka jest 8)

My raczej grzejemy tylko kominkiem więc nie zurzyliśmy gazu za który już zapłaciliśmy w listopadzie :)

 

U nas nadal wieje starsznie, choć dzisiaj i tak jest lepiej niż było wczoraj :evil:

A wieczorem mieliśmy burzę :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Agą. Instalacja dla kominka z płaszczem + ogrzewanie elektryczne, to może być dublowanie kosztów. Może zamiast tego jakiś ekogroszek? Taki piec zasypuje się raz na kilka dni...

Gaz ma tę zaletę, że jest całkowicie bezobsługowy. Nawet nie wiemy, że mamy piec. Tzn. pies wie. :lol: :lol: :lol: Skubaniec (a śpi w pomieszczeniu CO) nauczył się, że piec startuje o 6 ranu i zaczyna wtedy dymić, bo dla niego to sygnał, że zaczyna się dzień, domownicy zaraz wstaną. Problem jest jak piec (rzadko bo rzadko, ale jednak) włączy się w nocy... mamy wtedy nadprogramową pobudkę. :evil: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilag-nie wiem ja się dziękuje za taką życzliwość,ale jesteśmy z żonką bardzo wdzięczni z każdą pomoc i radę :D widać,że sa jeszcze dobrzy ludzie.Ok konkrety- za ok tydzień podpisuję akt notarialny i moje 720 m2 stanie się faktem,lokalizacja to Lubartów nie daleko Lublina. Wersja raczej podstawowa (jeśli tak można napisać) z pewnymi zmianami chyba czysto kosmetycznymi.W sobotę jestem umówiony z architektem w sprawie wcześniejszego projektu z Archetonu- Żonkil. Wydaje się on być zbliżony do Prymulek,ale po konsultacjach z małżą :wink: skłaniam się ku Prymulkom i chyba większość spotkania sobotniego poświęcimy na analizę naszej nowej :wink: koncepcji.Przyłącza-sprawa nie nabrała jeszcze rozpędu ponieważ,założenie było- jest takie,że "akt w szufladzie-bierzemy się do roboty" no i jeszcze brak czasu mam pracę na 3 zmiany i mało mnie w domu.Ale nie ma bata,jak już zacznę to nie odpuszczę :lol: Mam pewne znajomości wśród geodetów,elektryków-fachowców i "wodniaków" więc chyba będzie łatwiej :wink: A jeśli nie gaz (estetyka-wielgachna butla w ogródku :roll: ) to co proponujecie? Ps. bosko spotkać takich ludzi na forum.

 

Aga J.G :)

 

Tobie też wielkie dzięki za powitanie i trzymajcie kciuki,dzisiej wieczorem będę prowadził negocjacje z małżą :lol: by miano PRYMULKOWICZ dotyczyło także nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mTom

Ja o tym też myślałem,tylko gdzie ten groszek składować :-? ?

Z twojej wypowiedzi wnioskuję,że uzywasz jako paliwa gazu więc dymek z pieca :lol: jakoś mi tu nie pasi. Sorki pewnie jest na to wytłumaczenie a,że ja w tych sprawach "cienias" jestem to dlatego moje zdziwko :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że Tomkowi chodziło że dym to robi pies ( hałas, szczekania itp. ) :)

Nasz też robi ale na dźwięk budzika 8) i jeszcze tak ziewa że szału można dostać :-?

To trzymam kciuki za trafne decyzje :)

Co do życzliwości i pomocy to Forum jest własnie od tego i jak zagościć tu na dobre zobaczysz że tu są sami tacy mili ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że Tomkowi chodziło że dym to robi pies ( hałas, szczekania itp. ) :)

Nasz też robi ale na dźwięk budzika 8) i jeszcze tak ziewa że szału można dostać :-?

To trzymam kciuki za trafne decyzje :)

Co do życzliwości i pomocy to Forum jest własnie od tego i jak zagościć tu na dobre zobaczysz że tu są sami tacy mili ludzie :)

Tak myślałem,ze chodzi o dym robiony przez psiaka,mam podobną sytuacje z moim jamnikiem :lol: Ściskaj kciuki mocno bo cieżka mnie czeka przeprawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Żonkilu brak garderoby na górze. W sumie dosyć podobne projekty.

Do składowania tego groszku, o którym mówiłem może służyć np. wydzielony kawałek garażu.

 

Aga, nasz pies jest mały a ziewa przeraźliwie na cały dom. Jak człowiek. :-?

Już sobie wyobrażam jak ziewmnie taki mały byczek... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy jestem dobra w ściskaniu kciuków :)

Aga mam prośbę czy możesz w wolnej chwili popatrzeć na projekt wybrany przez moją żonkę,moze podesz mi jakieś dodatkowe argumenty przemawiające za Prymulkami.Popatrz na Żonkila.

http://www.archeton.pl/index.aspx

To spadam do pracy.Narteczka :lol:

 

Analiza słabych punktów Żonkila?

proszę bardzo:

 

- wykusz w salonie, podnosi koszty budowy, poza tym piękny nie jest

- brak garderoby

- mala lazienka na dole,bez mozliwosci powiększenia

- brak wiatrołapu

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...