Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź od osób,którzy wybudowali, budują, lub jak ja zamierzają budować ten dom. w tym roku zamierzam uzbroić działkę (niestety nie jest!) i uzyskać pozwolenie na budowę. W przyszłym zamierzam rozpocząć budowę i w zależności od funduszy (trochę kiepsko ;)) zakończyć w 2005. Zastanawiamy się z mężem tylko z jakich materiałow budować tak jak w projekcie czy zmienić technologię. Niestety jesteśmy laikami w tym temacie i szukamy rad jak ten problem rozwiązać.

Zajrzyj do wątku Dom "W Prymulkach" z pracowni ARCHON - kilka osób na tego domu się tam wypowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zapraszamy do naszego wątku Dom "W Prymulkach" z pracowni ARCHON ja co prawda jeszcze nie kupiłam tego projektu , ale bedzie na pewno ten mam zamiar kupic w przyszłym tygodniu.Kolega Zalmar ma juz projekt właśnie jest w adaptacji i budujemy w tych samych rejonach tzn. ja i Zalmar :lol: ,chętnie porozmawiamy i wymienimy poglądy.

Pozdrawiam Aga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !Bardzo mi miło że ktoś sie odezwał kto juz zaczął budować prymulki możesz cos napisać o kosztach które już poniosłeś ?

A gdzie budujesz ? Jakie masz wrażenia po wybudowaniu fundamentów?

Pozdrawiam Aga. :)

Pisz pisz jak sytuacja wygląda na bierząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję w Małopolsce zachodniej. Projekt, kiedy kupowałem, był jeszcze bez garażu, więc kazałem doprojektować. Garaż ma płaski dach, który jest jednocześnie tarasem. Generalnie wybraliśmy prymulki ze względu na prostotę konstrukcji i niskie koszty budowy. Jak już pisałem, mam gotowe fundamenty wykonane metodą tradycyjną, czyli beton towarowy + pompa. W sumie koszt zamknął się w kwocie xxxxx, z tym że budowałem metodą gospodarczą (nie załapałem się już na ulgę).

Po wybudowaniu fundamentów mam wrażenie, że z domu zrobił się domek. Jakieś takie małe.

Jeżeli masz jakieś pytania, to pytaj, pytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom:

1. zeby najpierw wprowadzic Cie w temat, moj dom to prostokąt o wymiarach 11,04x9,24, więc jest troszke wiekszy niż projekt Prymulek

kąt dachu to 42 stopnie, a wiec powierzchnia dachu wraz z gankiem to okolo 185 m2, cały dach, a wiec materialy (drewno, dachowka Euronit i wszystko inne, bez ocieplenia) +robocizna kosztowała mnie okolo 28 tys..

samo drzewo to wydatek okolo 6,5 tys..

2. strop mam z płyt kanałowych potocznie zwanych żerańskimi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłam razem z mężem projekt prymulki i daliśmy do znajomego budowlańca o opinię. Jego głównym postulatem było wydłużenie domu o 8 cm i zlikwidowanie schodów zabiegowych. Mam pytanie jak tą sprawę rozwiążesz w swiom domku. Zostawiasz schody zabiegowe czy coś zmieniasz?

Z góry dzięki za odpowiedź. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już fundamenty, domu nie wydłużyłem. Dobudowałem jedynie dość duży garaż. Co do schodów, muszę przyznać, że odpowiedają mi takie jakie są. Może do przyszłego roku mi się zmieni. Zamierza natomiast zrobić go troszeczkę wyższ, tak abym mógł stanąć wyprostowany na strychu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...