Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie. Ja preferuję jednak mieć cokolwiek na tym betonie. Wolę już auto trzymać pod chmurką, albo w blaszanym garażu.

Co do przekroczenia, to jednak boli. Najwięcej kasy poszło w ten p... strop. A Chińczyków za ten numer ze stalą, to bym osobiście wyk... (z tym że roboty miałbym pewnie do końca życia).

W zeszłym roku na fundamenty stal kosztowała mnie xxxx zł/t. Teraz dałem 2 x więcej. Po nocach śni mi się pytanie: dlaczego nie kupiłem od razu na cały dom?

W każdym razie we środę przyjeżdża więźba i być może już pod koniec czerwca startujemy z dachem.

Maksiu czym konserwowałeś drewno, ile razy itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa, to rzeczywiście przyjemność. Szczególnie jak się nie ma na nią za bardzo czasu. Może w wakacje ten stan się zmieni.

Jeżeli chodzi o wykończenie wnętrz, nie jestem w tym temacie raczej wybredny. Wolę się szybko wprowadzić i żyć na łonie natury. :D Tak więc, na podłogi cokolwiek, byleby nie rujnowało kieszeni, nie zmuszało do zaciągniecia jakiegoś ulubionego kredytu. A film w aparacie powoli, powoli dobiega końca. Chińczykom jednak odpuszczam tę stal i ropę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było (parę dni szkolenia i niestety dostęp do sieci zamknięty :cry: ). Więc muszę się z Wami podzielić, że podobnie jak mTom najpierw dom + standardowe wykończenie wszytskich pomieszczeń (zbyt dużo osób się wprowadzi od razu - 5 szt.) a potem garaż - jeszcze nie wiem jaki czy dostawiany czy wolnostojąćy ( w pozwoleniu na budowę jest wolnostojący dwustanowiskowy ale się jeszcze cały czas zastanawiamy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na prąd. ławy bez prądu to żaden problem - grucha przyjechała i wylała beton. Ale niestety co do murowania bloczków i ścian to muszę czekać. w tym tygodniu energetka ponoć wchodzi na plac budowy i rozpoczyna swoje "dzieło". I od razo pytanie do was chłopaki - czym izowaliście ławy - chodzi mi oczywiście o izolację poziomą? Z góry dzięki za odpowiedź. Pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, nie izolowałem w poziomie ław bo zrobiłem (tyś k... zrobił :D ) taki sprytny myk i wylałem od razu ławy ze ścianami fundamentów jako całość. Olej bloczki. Babrania z tym dużo i wcale nie jest konkurencyjne cenowo. Przynajmniej u mnie tak było. A do tego trzeba jeszcze prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie "prymulkowicze" po baaaaaaardzo dłuuugiej przerwie. Obecnie jestem na etapie ocieplania ścian fundamentowych. U mnie ściany zrobione są z bloczków betonowych. Całość łącznie z wylaniem ławy fundamentowej kosztowała mnie około 5500. Koszt samego betonu w mojej okolicy wynosi około 5100. Nie doliczam do tego wypożyczenia pompy, dojazdu do budowy oraz kosztów deskowania. Teraz mam problem z transportem cegieł. Zakupiłem jeszcze przed 1 maja i do dzisiaj nie mogę się doczekać. Gdyby nie to pewnie ściany parteru były by gotowe. Robię więc co mogę. Co prawda w oryginale fundamenty nie są ocieplone ale architekt stwierdził, że teraz to standard. Wprawdzie ze względów cenowych nie skusiłem się na polisteren ekstrudowany i kupilem FS 20, ale u znajomego w projekcie zobaczyłem, że zastosowano FS15 więc myślę, że nie będzie tak źle. Co do zdjęć musicie poczekać bowiem film jest w aparacie i czekam aż się wypstryka. Będą pewne zmiany ale o tym później. Może za jakiś tydzień lub dwa kiedy znowu będę miał dostęp do sieci. W tej chwili cały wolny czas spędzam na budowie Do 15 w pracy, a później do 22 w terenie. Najgorsze są niedziele wtedy nie mam co ze sobą zrobić. Jak Wy sobie z tym radzicie?

Co do izolacji poziomej Kasiu ja stosowałem specjalną folię w rulonach. Nie pamietam jak się ona nazywała, ale jest przeznaczona do izolacji fundamentów. Pionowa izolacja to preparat "Visbit Eko str" który równocześnie służy do klejenia styropianu. I to by było tyle.

Pozdrowienia z Dęblina Adaśko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaśko, podaj pełny koszt wykonania fundamentów: beton na ławy, pompa, deski, bloczki, zaprawa, docieplenie, izolacja, robocizna. Porównamy...

Co do radzenia sobie ze zbyt dużą ilością wolnego czasu w niedziele, to obecnie nie mam takiego problemu, przerwa technologiczna przed robieniem dachu. Wcześnie i owszem, bywały z tym kłopoty. Zawsze jednak można było coś podłubać, posprzątać, zrobić grilla.

A'propos, jak masz daleko z budowy do domu - pytanie kieruję do wszystkich. U mnie wyglądo to tak: ok. 3 km od miejsca zamieszkania i jakieś 7 km od miejsca pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

ja na budowe bede miał 15 km z domu i 400m. z pracy

tak wiec zamiast kawy bede mógl wyskoczyc na budowe w chwili przerwy i oby jak najpredzej te mazenia mi sie spełniły.

Zastanawiam sie jaki strop byłby tanszy teriva czy lany tradycyjnie?

mozecie mi pomóc bo musze w prjekcie te zmiany ewentualne zaznaczyc .

pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtacho, polecam lany. Niemniej musisz brać pod uwagę to, ze bedziesz potrzebował więcej desek i stempli. Ja wykorzystałem deski z fundamentów. Z tego co liczyłem lany wychodzi taniej. Być może jest z tym trochę więcej roboty (szalunki), ale samo zalewanie to już przyjemność. Dodam jeszcze, że miałem dosyć tanią siłę roboczą, co miało przełożenie na cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...