Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A więc buduje na Mazurach.Zmiany to

-odwrócenie budynku o 180 stopni na działce(wjazd od południa).

-wyjście na taras w scianie szczytowej

-ściany nośne porotherm 25+15cm ocieplenia

-likwidacja balkonu

Reszta zgodnie z projektem.

Zastanawia mnie czy okno w kuchni w połączeniu ze zlewem to praktyczne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój garaż jest całkowiecie przerobiony :) i Tomka też czyli podstawowe Prymulki z garażem :)

Mam zlew pod oknem i jestem zadowolona, mamy zmywarke więc jakoś za często przy tym zlewie się nie stoi i napewno mniej się go używa. Fakt że u nas okno jest dość wysoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okno jest na tej samej wysokości co zlew, tj. blat dochodzi do samego okna:

http://212.244.189.200/pics/prymulki/emilka/Kuchnia07.jpg

Jestem bardzo zadowolona- tak jak Aga pisze- przy zmywarce nie ma tyle zmywania a i tak byłoby wygodnie- nie wyobrażam już sobie nie móc patrzeć przez okno przy płukaniu czy myciu czegoś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...if only I could...

 

Tak właśnie myślałem, że to Ty.

 

Mam następujące pytania:

1. Jakie długie masz te wężę?

2. Czy mają jakieś standardowe końcówki / złączki, które pasują szambelańskim wozom?

3. W jaki sposób podłączyłeś je do szamba (górą, bokiem)?

4. Czy masz jakiś trójnik tak aby wąż wchodził do każdej komory szamba?

5. Czy zakopywałeś węże? Na jakiej głębokości?

6. Ile to to kosztuje i gdzie się takie cuda kupuje?

7. Masz może zdjęcia?

 

To chyba tyle na początek... :D

 

Bubu, przypominam się nieśmiało.

 

Pora zabierać się za prace ogrodowe - wiosna!

Czy macie jakieś doświadczenie w wypożyczaniu sprzętu ogrodowego? Chodzi mi konkretnie o glebogryzarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- ciekawy pomysł z tymi mazańcami na ścianie- podobne miałam w naszym mieszkaniu- tyle że na całej powierzchni ścian i w kolorze "chili orange" :D :D :D

 

Wieszadła na kieliszki też muszę sobie kupić- myślałam o takich, które podwiesza się nad barem- ja bym chciała nad tym blatem od pokoju- czyli tu

 

 

http://212.244.189.200/pics/prymulki/emilka/Kuchnia12.jpg

 

 

Chciałabym żeby sobie wisiały nad blatem tylko nie wiem gdzie znajdę takie ustrojstwo- pewnie w sklepach z wyposażeniem barów :D

 

W piątek bylismy w Leroy Merlin po drewnianą skrzynię do pomieszczenia gospodarczego i szkoda mi że nie mamy już za bardzo co tam kupować. Chyba związałam się emocjonalnie z tym miejscem.

Choć właściwie to zatęskniłam za zasłonami, co by "zmiękczyć" i "uprzytulnić" wnętrza naszych prymulek. Więc z czasem zacznę kupować karnisze i zasłony. Przez jakiś jeszcze czas będę się tym pocieszać :D :D :D

 

Skrzynia uporządkowała nam nieco pomieszczenie i wreszcie mam miejsce na rurę do odkurzacza centralnego. Może zrobię dziś jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila takie wieszaczki o jakich mówisz są w Ikei, na nie 1 się natknęłam ale czekałam aż będzie coś co się mocuje do ścian bo przecież nie mam niczego w kuchni co by przypominało bar lub wiszące szafki 8)

Co do sklepów budowalnych też jestem z nimi związana :) wiesz zawsze są jeszcze doniczki, kwiatki, ziemia itp. :) :wink: :)

Cieszę się że malowanie się podoba :) Sypialnia nie jest jeszcze skończona ale częśc pomysłów jest jeszcze w głowie :wink: :)

Czekam na fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila takie wieszaczki o jakich mówisz są w Ikei, na nie 1 się natknęłam ale czekałam aż będzie coś co się mocuje do ścian bo przecież nie mam niczego w kuchni co by przypominało bar lub wiszące szafki 8)

Co do sklepów budowalnych też jestem z nimi związana :) wiesz zawsze są jeszcze doniczki, kwiatki, ziemia itp. :) :wink: :)

Cieszę się że malowanie się podoba :) Sypialnia nie jest jeszcze skończona ale częśc pomysłów jest jeszcze w głowie :wink: :)

Czekam na fotki :)

 

Będę musiała się wybrać do Ikea ale już się boję, bo będą mnie musieli wyciągać z niej siłą- tam to jest dopiero raj- szczególnie lubię dział kuchni i ozdób :D :D :D

Doniczki i kwiaty to ja już mam w każdym pokoju bo taka ze mnie kwiaciara- będę musiała chyba zaopatrywać się w jakieś regały, półki, itp. żeby móc gdzieć stawiać te nowe nabytki- odwyk od budowy będzie długi i bolesny .... dla portfela :D :D :D

 

Ach zapomniałam.... sypialnia wygląda nie tylko ciekawie ale tez bardzo ładnie- nie mogę się doczekać zdjęć z łożem i stoliczkami nocnymi- myślę, że ta czarna stal będzie się pięknie prezentować na tle tej zieleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

No i niespodziewanie ruszyło się znów u nas w temacie budowlanym.

Dziś jedziemy kupic klinkier na słupki- dostaliśmy cynk z naszej hurtowni, że maja jeszcze zapas z zeszłego roku klinkieru CRH Kalahari, z którego mamy kominy- taki też chcemy płotek i bramę. Klinkier jeszcze kosztuje 1,10 / szt a lada dzień przyjeżdża nowy transport po nowej, wyższej cenie- klinkier podobno podrożał. No a w poniedziałek kupujemy kostkę brukową na wjazd.

Podoba mi się bardzo kostka imitująca bruk i w kolorze melanż ale niestety, ten wzór jest stanowczo zbyt drogi a utwardzenie u nas sięgnie gdzieś 250 do 300 metrów kw, bo utwardzamy cały wjazd od drogi, dojście do schodów, opaska wokół domu i teren zamiast tarasu za domem. Niestety, kasa z kredytu już dawno się skończyła, teraz liczymy na zwrot vatu, ale i to nie wystarczy na płot, bramę i utwardzenie. Musimy zatem szukac oszczędności, a że wjazd obligatoryjnie zrobić musimy, to zdecydowaliśmy, że kupimy zwykłą kostkę typu Holland w kolorze szarym i być może czerwoną na obódkę. Holland to prostokąt 10 x 20. Tą kostkę, o grubości 6'' (a właściwie to jej wysokość) na wjazd udało nam się załatwić za 22 zł/mkw a o grubości 4''(na opaskę i chodnik) za 20 zł/mkwz transportem. Może nie prezentuje sie finezyjnie- raczej prosto, lecz niestety przyziemność (bardzo ograniczona kasa) wygrywa z finezją i moim gustem co do kształtu i koloru kostki. Nie powiem, że kiedyś, w przyszłości wymienimy na inną, bo utwardzenia nie robi się na rok czy dwa, więc to na długi okres czasu ale mąż powtarza, że my na wjazd patrzeć nie będziemy a na "tarasie" położymy taka kostkę, jaką będę chciała- tam mogę poszaleć a wjazd będzie prosty i skromny bo nie robimy tego na pokaz tylko dla wygody użytkowania. Wiem, że ma rację. A skoro kostka będzie "zwyczajna" to może doradzicie mi albo podzielicie się pomysłami na ciekawe jej ułożenie. W sobotę przychodzi potencjalny wykonawca i powinnam juz mieć jakiś zarys.

Czy na forum jest jakiś traki temat? :D :D :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...