Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brzóska, bardzo dobry wybór. Jest to najfajniejszy projekt jaki widziałem. :D

Witamy więc nowego prymulkowicza. Napisz coś więcej o sobie, gdzie budujecie, dlaczego prymulki, kiedy zaczynacie itd?

 

U nas święto pracy uczciłem ciężką pracą. Zakupiliśmy ziemie, trwają więc prace w tzw. obejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mamy działkę właśnie w Kunowie(powiat Pilski),ale dosyć problemową, więc już kilka miesięcy trwa załatwianie papierologii.Czekamy aktualnie na nowy wypis z planu zagospodarowania, bo wg.obecnego, bardzo zresztą restrykcyjnego,nie moglibyśmy postawić domku na tej działce.Chcemy zacząć wtym roku.W przyszłym tygodniu mamy spotkanie z architektem i do tego czasu muszę wiedzieć jakie zmiany chcę poczynić, dlatego chętnie oglądnęłabym z mężem ten domek w realu.Przeczytałam oczywiście prawie wszystkie Wasze posty i wnioskuję, że nikt w mym najbliższym sąsiedztwie nie buduje prymulek.Ale jesteśmy bardzo mobilni i jeśli ktoś z najblizszego rejonu pozwoliłby wpaść do siebie to bylibyśmy bardzo wdzięczni.

A dlaczego prymulki?Bo sa wspaniałe i zawsze o takim właśnie małym domku z okiennicami marzyłam.

Pozdrawiamy

Marlena i Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mamy działkę właśnie w Kunowie(powiat Pilski),ale dosyć problemową, więc już kilka miesięcy trwa załatwianie papierologii.Czekamy aktualnie na nowy wypis z planu zagospodarowania, bo wg.obecnego, bardzo zresztą restrykcyjnego,nie moglibyśmy postawić domku na tej działce.Chcemy zacząć wtym roku.W przyszłym tygodniu mamy spotkanie z architektem i do tego czasu muszę wiedzieć jakie zmiany chcę poczynić, dlatego chętnie oglądnęłabym z mężem ten domek w realu.Przeczytałam oczywiście prawie wszystkie Wasze posty i wnioskuję, że nikt w mym najbliższym sąsiedztwie nie buduje prymulek.Ale jesteśmy bardzo mobilni i jeśli ktoś z najblizszego rejonu pozwoliłby wpaść do siebie to bylibyśmy bardzo wdzięczni.

A dlaczego prymulki?Bo sa wspaniałe i zawsze o takim właśnie małym domku z okiennicami marzyłam.

Pozdrawiamy

Marlena i Darek

 

witam w naszej wesołej grupce, jesli chodzi o prymulki do obejrzenia to chyba

najbliżej od Ciebie jest chyba do Emilki, Duszniki k/Poznania, link: http://www.dommaksia.pl/index.php?id=pr_mapa_emilaq

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,mam do Ciebie pytanko jaka wyszła Wam powierzchnia ścian zewnętrznych? Też mamy zamiar zrobić garaż z pomieszczeniem nad nim, ale bez poszerzania domu (chętnie byśmy to uczynili, ale mamy zbyt waską działkę na ten manewr).

 

Cieszcie się,że już macie postawione domki, bo bierzące ceny powalają z nóg. Nawet nie mogę skorzystać i sugerować sie Waszymi kosztorysami, a szkoda...

 

Pozdrawiam

Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pow. ścian zewnetrznych u nas liczona bez otworów to 180m, licząc z otworami to około 160 m.

U nas cały czas trwaja prace na zewnątrz - elewacja, ogrodzenie, zagospodarowanie terenu itp.

Coś tu u nas ostatnio starsznie cicho, widać wszyscy tak samo zapracowani 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Szkoda,że już nie jest tu tak burzliwie, a może jest ktoś jeszcze zaczynający budowę Prymulek w tym roku?

Nas wykańczają urzędnicy. Jeden taki przez miesiąc nas zwodził, ze od niego zależy zmiana w planie zagospodarowania. Po czym dał nam odpowiedź, że jednak nie i przekazał tą sprawę innemu urzędasowi. I znowu czekanie bezsensowne.Szkoda słów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Gmina dała nam nowy wypis z wyrysem i według niego możemy usytuować budynek prawie tak jak chcieliśmy.Byłam w szoku - obyło się bez czekania i kosztów.

 

Wiem, że już na ten temat dyskutowaliście, ale jakbyście mogli napisać o ile podnosiliście ścianke kolankową, to byłabym wdzięczna.

A jak tam Wasze prace?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka kolankowa u nas została podniesiona o wysokość jednego bloczka bk, a więc o ok. 30 cm (licząc razem z zaprawą). Polecam dokonać tej operacja. Można o wiele lepiej wykorzystać powierzchnię pod skosami.

Prace na jeden dzień zostały wstrzymane. Aura nie sprzyja. Zresztą na dodatek mamy tzw. "biały tydzień".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, ale chyba będziesz gdzieś pracował? Nie tylko budową człowiek żyje... :wink:

 

Brzóska, szerokość wiatrołapu jest taka jak szerokość holu. Nie była zmieniana, jest wystarczająca. No może brakuje 30 cm szafie wnękowej.

 

Tomku... a masz pojęcie ile można mieć czasu na budowanie jak sie nie pracuje? :D :D :D żartuje.. oczywiście że będę pracował, ale ograniczę sie teraz tylko do jednego etatu

 

co do szerokości wiatołapu to u mnie jest 160cm +szafa na 60 cm głębokości

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Czytam ten wątek z wielkim zainteresowaniem.

Ostatnia rozmowa z architektem, spowodowała, że nasz wcześniej wypatrzony projekt "Milo" z Archipelagu padł na pierwszy rzut oka :( dach nie spełniał wymogów z planu zagospodarowania). Mąż, przeglądał projekty i "Dom w prymulkach 3" wpadł mu w oko. Przyglądałam się długo i wnikliwie i też stwierdziłam, że to bardzo fajny projekt.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, musimy jeszcze porozmawiać z architektem.

Cieszę się, że istnieje ten wątek i tak fajnie wymieniacie się informacjami.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia dla wszystkich budujących "prymulki" i domy prymulkopodobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...