Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i w sobotę o 7.00 stałem się szczęśliwym posiadaczem więźby. Na szczęście samochód był z HDS-em więc rozładunek trwał kilkanaście minut. Potem układanie więźby pod kątem malowania czyli bez przekładek. Roboty starczyło na cały dzień. A ciężkie to cholerstwo jak ... Jeszcze dzisiaj czuję wszystkie mięśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wszyscy Majstrzy są zgodni Strop lany jest tanszy - choćby dla tego, że ilość wlanego betonu na terivę i lany jest TA SAMA !

W ławy wlałem 14,6 m3 betonu B15 po 155zł/m3 z pompą i transportem.

Izolacja pozioma to folia gr 4 mm z rulona i IZOBUD WL

Ściany fundamentowe skończone to 1583 bloczki beton 12x24x38.

Jutro sciany będą malowane IZOBUDEM WL ze wszystkich ston i od zewnątrz izolowane styropianem 6 mm , który nazywany tez jest polisteren ekstrudowany . Adasko ! Co to jest kupilem FS 20, ??? Tańsze ilepsze powiadasz !?

U nas też większość ociepla fundamenty, więc ja jak owca trzymama się stada :lol:.

 

LUDZIE KTO BUDUJE LUB PLANUJE ZGODNIE Z PROJEKTEM system OPTIROC ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mTom obiecane koszty:

beton B-20 9m3 po 185zł/m3 + transport + pompa - 1800,-

bloczki betonowe 1600 szt. po 1,90 zł - 3040,-

ocieplenie (styropian, siatka, zaprawa klejowa, izolacja pionowa - visbit eko str) - 880,-

robocizna murarzy (4 murarzy + 2 pomocników) - 800,-

piach - (20t) - 230,-

izolacja pozioma - ok. 100,-

cement - 288,-

Razem: 7138,-

Zostało mi jeszcze trochę bloczków, około 200 szt. a także połowa piachu. Większość prac wykonana własnymi siłami. Jeśli nie bedzie padać to dzisiaj skończę krycie styropianu tynkiem. Wstępnie na 24.06 umówiłem się z murarzami na stawianie parteru i na tym zakończę budowę do czasu uzyskania kredytu. Bubu co do ilości betonu na strop to na terivę chyba idzie nieco mniej betonu niż na lany. Z tego mi mówił projektant na terivę idzie ok. 1m3 na 10 m2 stropu, czyli w moim przypadku około 8m3. Jeśli to prawda to na lany zużyjesz trochę więcej. Zresztą ja już nie mam wyjścia bo już zakupiłem terivę (2800,- z transportem).

Powodzenia w budowie. Adaśko. :wink:

Ps. Zapomniałem o deskowaniu ławy - materiał własny dlatego nie doliczałem do kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adasko, faktycznie tanio zrobiłeś ten fundament. Ja do tego jeszcze musiałem dodać deski na szalunki fundamentów. Wykorzystałem je do deskowania stropu, wieńców.

Wydaje mi się jednak, że zapomniałeś o zbrojeniu ławy.

Fundament kopałeś ręcznie?

Ile dasz za robociznę zwiazaną z murowaniem parteru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że to ja na stronie archona reklamuję ten wątek.

Wczoraj miałem ciekawą przygodę z dachem. Dach kupiłem przed 1 maja z wiadomych powodów. Miał czekać u producenta na sygnał z mojej strony. Wczoraj dostałem telefon, że blachodachówka zaraz przyjedzie na budowę. Problem w tym, że ekipa wchodzi na dach za jakieś 3 tygodnie!

Całe szczęście, że udało mi się przeforsować, że blacha ma jeszcze u nich trochę poleżeć. Ciekawe co by było, gdyby zadzwonili już z trasy (jak ci od więźby)?

Chciałbym już mieć tę budowę za sobą... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oczywiście, zapomniałem o zbrojeniu. Kupiłem całość stali plus stal na garaż w cenie 1900,- na początku roku. Ile proporcjonalnie poszło stali nie umiem określić, ale jeszcze sposro zostało. Co do optiroku to myslę Bubu, że chyba nikt z budujących Prymulki na tym forum nie stosuje tej technologii. Myślę, że odtraszająca jest cena. Nie wiem po ile teraz są bloczki ale przed majem za sztukę było to coś koło 13,- do tego brak fachowców, umiejących wykonać budynek w tej technologii, no i oczywiści jak zwykle koszt całej inwestycji znacznie w tym przypadku przekraczający przynajmniej moje możliwości.

To tyle pozdrowienia z Dęblina

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nam się wątek ześlizguje. Melduję więc, że prawie skończyłem malować więźbę. W cholerę tego było, ale najważniejsze, to przygotowanie frontu robót czyli takie porozkładnie elementów, żeby nie trzeba było ich przekładać przy malowaniu. Szczególnie, że ciężkie to jak...

Rozmawiałem z drugą ekipą od dachu. Mam podobną cenę jak u pierwszych czyli xxxx zł/m2. Zobaczymy, którzy wcześniej mają czas.

Maksiu, nie denerwuj się, o skanach pamiętam. Obiecuję, że po powrocie ze szkolenia (przyszły piątek) podeślę Ci kolejną porcję.

A co do tego szkolenia, to mam nadzieję, że nie zgra się to w czasie z rozpoczęciem prac nad więźbą, tak jak to wypadło w przypadku stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...