Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

To prawda Maksiu. O fachowców trudno. Nasz od schodów będzie dopiero w przyszłym tygodniu. :(

 

Emila w jakiej proporcji przygotowałaś oprysk? Z tego co mi mówiła kobieta w sklepie na dokładne wybicie zielska trzeba zrobić mocne stężenie, nawet 1:3. Zresztą efekty przychodzą dopiero po paru dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To prawda Maksiu. O fachowców trudno. Nasz od schodów będzie dopiero w przyszłym tygodniu. :(

 

Emila w jakiej proporcji przygotowałaś oprysk? Z tego co mi mówiła kobieta w sklepie na dokładne wybicie zielska trzeba zrobić mocne stężenie, nawet 1:3. Zresztą efekty przychodzą dopiero po paru dniach.

 

ja tam dawałem w stężeniu 1:2 i o dwa razy trzeba było pryskać, ale faktem jest że po drugim oprysku wypaliło zielsko kompletnie

 

a co do mojego instalatora to ma zacząć w czwartek, w środę wracam z krótkiego wyjazdu i od czwartku jestem na budowie, no i on też ma zacząć, zobaczymy, mam nadzieje ze wreszcie sie uda

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie wiem, tzn. mąż robił roztwór wg tego, co napisali na butelce- a ile zatem butelek zużyliście? bo mi się coś wydaje, że na 10 litrów było ok. pół litrowej butelki ale naprawdę nie jestem pewna- wiem że mąż postępował zgodnie ze sposobem użycia na butelce.

 

Właśnie zbliżają się do nas potężne chmury- zaczyna się burza i na 100% będzie padać- mam nadzieję, że to co miało wejść w liście już weszło i dzisiejsza pogoda tego nie zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po urlopie :D

od jutra zaczynamy pełną parą, co w praktyce oznacza, że przyjeżdża koparka i niestety przewróci nam działkę do góry nogami :-? szkoda, że nie da się budowac bez takich drastycznych posunięć :(

murarze dają gwarancję, że przykryją nasze prymulki za 3 miesiące - myślicie, że to możliwe ?

dobrze, że chociaż szaleństwo w hurtowniach budowlanych się skończyło :D - można w końcu dostać jakieś materiały i nawet utargować jakiś rabat, a miesiąc temu to było niewykonalne, dobrze jeżeli w ogóle dało się coś kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czy się uda przykryć prymulki w 3 miesiące nie mam wątpliwości.

Nasza ekipa rozpoczęła prace budowlane 10 czerwca (oprócz prymulek budują jednocześnie garaż wolnostojący) a dziś - 2 miesiące później - kładli na dachu folię pod blachodachówkę.

 

Tak więc - koniec sierpnia i wrzesień - dla instalatorów, w październiku ekpia, która robi wszystko począwszy od tynków a skończywszy na instalacji armatury, na wiosnę ocieplenie i tynki z zewnątrz - i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to w kwietniu przeprowadzka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwalę. Wczoraj wmurowaliśmy ostatni słupek frontowego ogrodzenia. Teraz beton będzie wiązał, a ja będę spokojnie czekał... rozwożąc ziemię, plantując, ubijając, sadząc i siejąc, robiąc krawężniki i zastanawiając się nad materiałem na podjazd. :D

 

Na odpoczynek przyjdzie czas zimową porą (o ile nie zawieje i nie zamiecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie po długiej przerwie!

Wszystko się przedłuża przez naszego wspaniałego sąsiada.Coby być bezpiecznie na swoim terenie zrezygnowaliśmy z garażu przy domu, przez co musielismy czekać na zmiany w projekcie a teraz aneks jest już w starostwie.

Dobrze,że nie był to ogromny koszt, bo babka za rozrysowanie nowego projektu i adaptacje wzięła 700zł.

Murarz wchodzi na koniec sierpnia i do 10 pażdziernika chce się wyrobić (bez dachu). Nasza działka to dopiero wygląda jak po burzy powietrznej - rozebrane 2 budynki, a fundamenty tych budynków okazały się wielkimi ok.300kg kamieniami.Więc mieliśmy niezła niespodziankę, tzn. mąż miał, bo rozbiera sam z pomocnikami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu mam nadzieję że instalator w końcu się pokaże :) i zacznie swoją prace :)

 

Instalator się pokazał... i zapowiedział rozpoczęcie prac 28 sierpnia :D

opowiadał co się z nim działo, miał wypadek na jednej z budów, prawie stracił jedno oko, od 1,5 miesiąca jest na zwolnieniu, nawet pokazał zwolnienie :D

(a że byłem dociekliwy, to nawet zerknąłem na to oko schowane pod okularami, faktycznie trochę dziwnie wygląda) dziś już jest dużo lepiej, ale start prac dopiero za 1,5 tygodnia

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uporaliśmy się z rozbiórką, i w tym tygodniu geodeta ma wyznaczyć pod fundamenty.

Mam pytanie do mieszkających już w prymulkach: z czego macie ściany działowe i jak się ma akustyka w domkach?

Bo wyszukałam w hurtowni w miarę w rozsądnej cenie suporex 12cm, ale czytam, że ma słabą izolację akustyczną. Czy ktoś zna ten materiał?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...