Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Aga, czy kot z psem zostawały w domu razem, jak nikogo nie było?

Wczoraj ostatecznie skończyliśmy temat schodowy. Przy okazji mamy półkę w łazience. Wspiera się na murku wanny i sięga o góry skosu oddzielając klop.

Wypadałoby teraz zrobić coś ze ścianami koło schodów. Malowanie, tynk mozaikowy, korek, drewno... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak zwierzaki często zostaja same w domu i nic się nei dzieje :)

Ale nasz pies to leniuch większośc dnia raczej przesypia, a kot jak to kot chodzi swoimi ściżkami. Zresztą jak kocica ma dośc pieszczot naszego okruszka :wink: :) to się chowa i tyle :)

U nas nigdy zwierzaki niczego nie nabroiły będąc same w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W największym skrócie można powiedzięc: Uffffffffffffff

 

udało się pchnąć dwie sprawy, po pierwsze gładzie na ścianach na poddaszu skończone (to nie tak do końca prawda, bo jeszcze przed malowaniem trzeba będzie porobić zaprawki, jak również zrobić obróbki okien, ale to już pikuś), w każdym razie gładzie sobie siedzą na ścianach i w dodatku poszlifowane i zagruntowane, a druga sprawa to (uwaga!!!) instalator zaczął pracę!!!

a ja jutro mam ostatni dzień urlopu, ale jakoś niespecjalnie mnie to smuci, grunt że instalacje się zaczynają robić :D (nawet ten ból pleców jakby mniej odczuwalny :) )

no to na tyle na szybko, jak wrócę do pracy to uzupełnię dziennik i pokaże fotki

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

u nas zgodnie z planem - minęlo 2,5 miesiąca i dom wraz z garażem stoi - ekipa pojechała do domu. Ale oczywiście zaczęły się schody - dziś w trakcie rozmowy z elektrykiem na temat rozmieszczenia gniazd wyszło, że okno w kuchni (no i oczywiście pozostałe) są zbyt nisko zrobione. Chodzi o to, że jak wykonamy zgodnie z planem ocieplenie i wylewki na wysokość 20 cm to nie zmieszczą się w kuchni szafki na standardową wysokość 85 cm (może i by się zmieściły, ale nie byłoby szansy na otwarcie okna).

 

W związku z tym pytanie do prymulkowiczów - jakie wylewki robiliście na parterze? Czy rzeczywiście konieczny jest styropian 10, czy może wystarczy 5 cm?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

powiedzcie proszę, czy przy ścianie z ytongu koniecznie trzeba robić strop też z tych gotowych płyt? ceny przemawiaja raczej za zwykłym, akermanowym stropem, ale wykonawca mówi,że nie można opierać na ytongu zbrojenia bo sie wciśnie w bloczki :wink: :-? i proponuje położenie 2 warstw cegły, na której oparłoby się zbrojenie :roll: tylko ciekawe co w takim razie z mostkiem termicznym :-? - cegła ma chyba inne własciwości, jeżeli chodzi o przemarzanie :wink:

poradźcie proszę co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajon-ka, proponuję spytać kierownika budowy. W końcu za coś bierze pieniądze. My mieliśmy strop żelbetowy wylewany i beton komórkowy.

 

pszczoła, nie polecam oszczędzania na ociepleniu podłogi. Tamtędy może uciekać sporo ciepła. My mamy 10 cm styropianu w podłodze i jest oki. Może trzeba będzie zmniejszyć trochę okno kuchenne w pionie? O ile pamiętam zastosowaliśmy ten manewr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu cieszę sie razem z Tobą i zyczę żeby instalator pracował tylko na Twojej budowie :)

 

oj tak dobrze to nie ma, ekipa instalatora leci na trzy fronty :D u mnie na razie trwa demolka, czyli wykuwanie podejść pod wod-kan i co

układanie rurek zacznie się od poniedziałku, planowany termin ukończenia prac 17-18 września :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

powiedzcie proszę, czy przy ścianie z ytongu koniecznie trzeba robić strop też z tych gotowych płyt? ceny przemawiaja raczej za zwykłym, akermanowym stropem, ale wykonawca mówi,że nie można opierać na ytongu zbrojenia bo sie wciśnie w bloczki :wink: :-? i proponuje położenie 2 warstw cegły, na której oparłoby się zbrojenie :roll: tylko ciekawe co w takim razie z mostkiem termicznym :-? - cegła ma chyba inne własciwości, jeżeli chodzi o przemarzanie :wink:

poradźcie proszę co robić

 

no i słusznie twierdzi wykonawca, beton komórkowy jest materiałem miękkim i dlatego daje się właśnie opaskę z cegły (tgz. poduszkę) która jest twardsza i nacisk rozłoży się bardziej równomiernie. U mnie położono trzy warstwy cegły, ale teraz wiem że to za dużo, wystarczyła by jedna, bo później coś w tym wykuć to masakra, a mostkiem termicznym sie nie przejmuj, nad cegłą będzie wieniec z litego betonu który ma przenikalność cieplną o wiele gorszą niż cegła i jakoś nikt sie tym nie przejmuje, idzie na to przecież ocieplenie od zewnątrz.

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

u nas zgodnie z planem - minęlo 2,5 miesiąca i dom wraz z garażem stoi - ekipa pojechała do domu. Ale oczywiście zaczęły się schody - dziś w trakcie rozmowy z elektrykiem na temat rozmieszczenia gniazd wyszło, że okno w kuchni (no i oczywiście pozostałe) są zbyt nisko zrobione. Chodzi o to, że jak wykonamy zgodnie z planem ocieplenie i wylewki na wysokość 20 cm to nie zmieszczą się w kuchni szafki na standardową wysokość 85 cm (może i by się zmieściły, ale nie byłoby szansy na otwarcie okna).

 

W związku z tym pytanie do prymulkowiczów - jakie wylewki robiliście na parterze? Czy rzeczywiście konieczny jest styropian 10, czy może wystarczy 5 cm?

 

Pozdrawiam

 

dlaczego w sumie na 20cm?? u mnie jest tak, styropian 2x5cm, wylewka 6 cm i podłoga 1cm, w sumie 17, jeśli centymetry robią jakąś różnice to można zawsze odchudzić styropian np z 10 cm na 8, i wylewkę z 6 na 5, zyskujesz 3 cm, tylko pytanie czy naprawdę warto? może bardziej pomyśleć o zmniejszeniu okiem np. o 10 cm?

u mnie okna w kuchni będą na docelową podłogą na 105 cm

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszczoła gratuluję osiągniętego planu :) Co do wylewek to już dokładnie nie pamiętam jak mamy ale na pewno niczego nei odejmowaliśmy, okno w kuchni mamy wyżej i tak samo jest w gosp, żeby było symetrycznie ale pomyslelismy o tym wcześniej.Uważam że nie powinieneś zmniejszać grubości podłogi to jest jednak podłoga na gruncie,dom nie ma piwnicy i może być zimno, jestem tak jak wszyscy wyżej za zmianą wymiaru okna.

kajon-ka My mamy strpo Terive ale wew, ściany nośne mamy z Silki własnie ze względu na słabośc BK.Opaski z cegieł nie mamy.

maksiu tak więc trzymam kciuki i czekam na realcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...