Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witajcie!

 

Pragnę się z Wami podzielić radosną wiadomością. Jest, jest, w końcu dzisiaj odebrałam pozwolenie na budowę. :lol:

Co prawda muszę jeszcze poczekać na uprawomocnienie. Ale cieszę się bardzo :lol: :lol: :lol:

W końcu zacznie się dziać coś konkretnego. Mam nadzieję że z końcem marca zaczniemy budować nasze prymulki :D

 

Pozdrawiam wszystkich prymulkowiczów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja znów nieśmiało, robie podejście któryś raz aby znaleźć się w Waszym gronie prymulkowiczów.

W ub roku postawiliśmy prymulki 2 w małopolsce, mamy je w stanie surowym zamkniętym -zrobiona jest elektryka w domku oraz rurki od wody i kanalizacji.

W najbliższym czasie będziemy układać rurki od gazu -bo chcielibyśmy tynkować już domek.

Chciałabym prosić aby mnie ktoś nauczył wklejać zdjęcia- mogłabym pochwalić się naszymi prymulkami.

 

Emilko odezwę się do Ciebie , już niedługo.[/quote

musisz mieć konto w jakims serisie z zdjeciami (ja mam w fotosik.pl) a nastepnnie kroczek po kroczku bardzo prose poradzisz sobie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich w nowym roku, trochę późno :wink: , ale dużo ostatnio czasu spędzam na budowie.

Witam serdecznie nowych prymulkowiczów :)

Dziękuje CI mTomie za radę dotyczącą budowania w zimie, właśnie realizujemy ten pomysł i dzięki jesiennej, a czasami wiosennej pogodzie właśnie powoli kończymy robienie instalacji elektrycznej w budynku. Tak przy okazji znów okazało się, że trzeba było zrezygnować z wcześniej umówionej ekipy, ponieważ stwierdzili oni, że koszt instalacji elektrycznej wyniósłby około 10 -11 k PLN. Znalazłem więc po poszukiwaniach człowieka, który ma uprawinienia elektryczne, a instalacje robi z kolegą często po godzinach pracy. W efekcie umówiliśmy się na 2000 zł za robociznę, drugi 2000 zł pochłonęły materiały (przewody,puszki, gwoździe, rozdzielnica, wyłączniki różnicowo - prądowe, nadmiarowo - prądowe i ogranicznik przepięć). Tak więc instalacja jest prawie zrobiona, została do zrobienia rozdzielnica - jej uzbrojenie i zamocowanie, a w kieszeni zostało kilka tysięcy zł. Dodam. że nie będzie problemu z odbiorem instalacji przez Zakład Energetyczny.

W marcu chcemy zacząć tynki, potem wylewki, ocieplenie poddasza. Na jesieni chcemy zrobić elewacje i pozostałe prace wykończeniowe. Jest tego niestety jeszcze dużo, ale jakoś damy radę.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

Co ma zrobić człowiek, który ma zrobione fundamenty i nagle okazało się że jego budynek nie zgadza się z miejscową linią zabudowy. Zaznaczam, że wszystkie plany zagospodarowania, mapki i inne były zatwierdzone przez właściwe urzędy !!!!!

Druga sprawa:

są sobie fundamenty i nie ma jeszcze zalanej tej płyty na całym budynku - czy tą płytę zawsze zalewa się na równo z fundamentami?? Bo jeśli tak, to dając na tę płytę 20cm styro i póżniej jeszcze wylewkę i jakieś podłogi wyjdziemy około 28cm wyżej. I co wtedy, jakieś schodki przed wejściem? Jak to jest u was?

Zakładając, że nie każą mi rozebrać moich świeżutkich fundamentów

:evil: :evil: :evil: :(

 

Nie bardzo wiadomo o co chodzi z tą linią zabudowy. Czy chodzi o kształt budynku, wygląd budynku, kolor dachówki, czy też o jakieś duże odstępstwa od planu zagospodarowania działki. Jeżeli jest tak jak piszesz i wszystkie dokumenty masz złożone i zatwierdzone przez właściwe urzędy to w zasadzie nie ma sprawy - możesz dalej budować zgodnie z projektem i planem zagospodarowania działki.

Co do drugiej części wypowidzi to chyba mylisz ławy fundamentowe z płytą fundamentową. Jeśli masz ławę fundamentową to przestrzeń wewnątrz ław obsypuje się piaskiem i go zagęszcza do poziomu fundamentów. Buduj według projektu a wszystko będzie OK Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

POMÓŻCIE mieszkający Prymulkowicze !!!

Czy w prymulkach potrzebny jest wiatrołap, czy ktoś go nie ma i przez to ma problemy tzn. tworzy sie grzyb, zacieki, itp.?

Mamy ekipe tynkujacą na budowie i przez weekend musimy podjąć decyzje czy tworzyć ten wiatrołap czy nie. Bardzo mi sie to wydaje nieatrakcyjne rozwiązanie zrobi sie mały korytarzyk i będa jedne drzwi na drugich ( murarze chca dostawic z 1pustaka mur z lewej i z prawej strony korytarza,na wysokości drzwi od kuchnii i łazienki , no i zrobić nadproże),w tym wiatrołapie znalazłoby sie wc,bo po prawej stronie wydzieliliśmy osobno wc z łazienki i zrobi się ciasno (kotłownie mamy w piwnicy bo część prymulek podpiwniczyliśmy). Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam, u nas wiosna w pełni i ąz kusi żeby zacząć coś robić na budowie. W związku z tym jutro jestem umówiona ze facetem od wentylacji, który ma nam przygotować ofertę. Czy ktoś z Was montował może wenty;lację mechaniczną w prymulkach i wie gdzie najlepiej upchnąć reku? Bo wiadomo, na papierze wszystko pięknie a potem się okaże, że w praktyce to jednak nie do końca :wink:

Poza tym ciągle czekamy na elektrownię, żeby zechciał nam podłączyć prąd - podobno jutro mają się określić :D Zapowiada się pracowity dzień :D i w końcu coś się zacznie dziać :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

 

U mnie skończyliśmy już instalacje elektryczną. Podpisałem także umowę na tynki, wylewki i ocieplenie poddasza oraz zrobienie i ocieplenie strychu. Kwota na umowie do zapłacenia to materiał i robocizna 43000 zł. :cry:

Ekipa miała wchodzić 10 marca, ale oczywiście termin ten przesunął się na bliżej nieokreślone "po świętach". Na pytanie dlaczego tak późno odpowiedziano że Panie, najpierw musimy zrobić strop na jednej budowie, potem ocieplić strych na innej. Tak więc nawet nie wiem kiedy zaczną prace wykończeniowe, a powinny być już zaczęte. W międzyczasie raczej przesuniemy na lato elewację i płytki, bo jak doświadczenie uczy może być i tak, że zostaną one zrobione z dużym poślizgiem. Ponadto pojawiają się różnice zdań między mną a żoną dotyczące wykończenia... Ostatnio na tapecie jest problem podłóg- żona chce parkiety, a ja wolę panele (kasa) mogą być nawet drewniane (ukłon w stronę żony). Mimo wszystko nadal pozostaję optymistą, że do świąt Bożego Narodzenia się przeprowadzimy. Chociaż mogą być z tym problemy.

My mamy wiatrołap, chociaż rzeczywiście jest on mały i niezbyt funkcjonalny.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!U nas właśnie dziś panowie skończyli pracę z wylewkami i tynkami wewn.-trochę im to zajęło, bo całe 3 tygodnie,a ile kasy nieprzewidzianej poszło...szkoda gadać...Wiatrołapu ostatecznie nie zrobiliśmy i nas straszą,że to błąd,bo wejście jest od zachodu,ale trwamy przy swoim. Byłoby za ciasno, dodatkowo u nas przez wc, które byłoby w wiatrołapie-o zgrozo! :D

Planowaliśmy jeszcze na ten rok ocieplenie poddasza,ale chyba nie wydolimy finansowo,my budujemy systemem irlandzkim :D , ale i to przy dzisiejszych cenach nie pomaga...

Wszystkich budującychi mieszkających Prymulkowiczów pozdrawiam świątecznie, życząc sił, cierpliwości, zdrówka i duuuuuuuużej dawki optymizmu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...