Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie w ubiegłym roku stan zero kosztował 40.000,00 zł. Ale u mnie są wyjątkowo niekorzystne warunki gruntowe. Dlatego też budynek jest posadowiony na płycie fundamentowej. Na obrysie całego bydynku wykopano dół o głębokości 1,5 metra. potem dół został zasypany pospółką, która została odpowienio ubita i zagęszczona. (tu już 5000 zł w plecy). Następnie położono folię i 10 cm styropianu. Całość zaszalowano. Położono na styropianie zbrojenie całej płyty fundamementowej w dwóch rzędach z prętów stalowych. (poszło ponad 2 tony stali) (tu już ponad 20000zł w plecy) Po ułożeniu zbrojenia w międzyczasie porobiono przepusty kanalizacyjne i elektrycze oraz wodne przez przekrój płyty. Następnie przyjechało osiem gruszek z betonem i w szalunek wlano beton klasy B20. Po kilku dniach można było zacząć murować ściany. Jeśli zdecydowałbym się na zwykłe rozwiązane ( na tym terenie bardzo ryzykowne) to na fundamenty miałem wycenę na 25.000 zł. Z tego co czytałem w innych wątkach to aktualnie ceny fundamentów są jeszcze wyższe. Ale pocieszające jest to że ja buduje blisko Warszawy (25 km) i stan surowy robiła jedna firma z ich materiałem. Można więc zrobić to taniej.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arktyk za szybką odpowiedź.

U nas na działce też są ciężkie warunki gruntowe i tradycyjne fundamenty nie wchodzą w rachubę .Jak pisałam wcześniej też będziemy stawiać dom na płycie. Mam nadzieję, że my nie przekroczymy tej sumy. Nasz konstruktor uświadamiał nam, że jest to kwota o jakieś 10 000 droższa niż tradycyjny fundament bo wchodzi tu bardzo dużo stali ale za to zaoszczędzamy na robotach ziemnych. Cena 40 000 za fundamenty brzmi kosmicznie dla niektórych ale patrząc na zdrowy rozum to 15 000 człowiek tylko dołożył na starcie. Gorzej to wygląda jakby się chciało sprzedać tą działkę i szukać nowej o lepszym gruncie. Ceny nieruchomości rosną w takim tempie, że tą cenę dawno by się przekroczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama instalacja to był wydatek około 2000 zł. Do tego jescze trzeba zakupić Jednostkę centralną i wąż z końcówkami. Koszt to będzie około 3000 zł.

Można też zrobić to nieco taniej.

 

Pozdr,

 

2000 zł za instalacje centralnego odkurzacza w prymulkach???? no to ktoś zrobił Cię nie zle w konia, no chyba ze zażyczyliście sobie gniazdo w każdym pokoju

Ja robiłem sam instalacje, 2 gniazda, po jednym na każdym piętrze na korytarzach i automatyczna szufelka w kuchni, koszt około 400zł

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, u mnie nic na działce wielkiego się nie działo do teraz. W poniedziałek robili mi ławę, dziura zalana betonem i w tej chwili zwozimy materiał. Coś zaczyna się dziać :-) piszę do Was jednak z jednym pytaniem póki co - doradźcie proszę co do wyboru tarasu. Są trzy opcje : betonowy pełny, betonowy z komórką pod tarasem (praktyczny) i najbardziej mnie intrygujący drewniany. Mam spadek ok. 1 m, i już kilka osób odradzało mi drewniany ze względu na trwałość - ja słyszałem że jak się zaimpregnuje i polakieruje dobrze drzewo nie iglaste ale liściaste albo najlepiej egzotyczne to jest OK. Nie wiem jeszcze jakie to koszta. jakie u Was tworzycie tarasy ? Chaiłęm drewnainy a po bokach żeby wypełnić szczeliny ułozyć murek z kamienia, albo tą opcję z pomieszczeniem pod i ewentulanie wyłożyć z góry drewnem. Co myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama instalacja to był wydatek około 2000 zł. Do tego jescze trzeba zakupić Jednostkę centralną i wąż z końcówkami. Koszt to będzie około 3000 zł.

Można też zrobić to nieco taniej.

 

Pozdr,

 

2000 zł za instalacje centralnego odkurzacza w prymulkach???? no to ktoś zrobił Cię nie zle w konia, no chyba ze zażyczyliście sobie gniazdo w każdym pokoju

Ja robiłem sam instalacje, 2 gniazda, po jednym na każdym piętrze na korytarzach i automatyczna szufelka w kuchni, koszt około 400zł

pozdrawiam

m.

 

Maksui bo ty to już jesteś weteranem budowlanym i robisz większość prac sam bo możesz sobie na to pozwolić , budowa po prostu cię kręci.

Z całą pewnością satysfakcją dużą jest to, że zrobiłeś to wszystko o własnych siłach, tak jak zaplanowałeś i zostawiłeś niezłą nadwyżkę w portfelu. :wink: :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia. :D :D

też już bym tak chciała!!!!!!!!!

 

Każdy z prymulkowiczów prezentuje inny etap,najważniejsze że efekt końcowy każdej z tych prac będzie zadowalający 8) 8) .

Widzę,że pustaki ceramiczne ostatnio królują na budowach, ja się jeszcze zastanawiam, z czego będziemy budować.

mTom no no widzę że taras to będziesz miał pokaźny

Ślicznie, ale porób więcej zdjęć bo chciałabym zobaczyć jak prezentuje się cały domek a nie tylko sam taras w szczególności z tarasem nad garażem :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras drewniany wcale nie jest taki duży. Raptem jakieś 16-17 m2. Niemniej całkowicie wystarcza. Co do kosztów, są naprawdę nie wygórowane. Drewno na konstrukcję zostało mi z więźby. Deski tarasowe, ryflowane: sosna jest najtańsza, ale najmniej trwała (jakieś 50 zł/m2). 2x droższy jest modrzew syberyjski - to mam u siebie. Egzotyki to 3x, 4x... drożej. Do tego dochodzi olej, wkręty, trochę cementu na fundamenty, pospółka no i kamyczki pod spód. Robocizna własna.

 

Trwałość modrzewia to jakieś 20-30 lat pod warunkiem dobrego zaolejowania i powtarzania tej czynności raz do roku. Nasz taras ma być dodatkowo zadaszony więc nie obawiam się negatywnego wpływu warunków atmosferycznych. A drewno to drewno, można się wyłożyć bezpośrednio na dechach... :D

 

Taras na garażem, to już inna bajka. Very expensive. No i powierzchnia też jest większa, tak ze dwa razy.

Oczywiście zdjęcia porobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też będę miał taras drewniany, na razie jestem na etapie podłoża pod tarasem, zamontowałem krawężniki, wymieniłem grunt pod tarasem, teraz mam tylko piasek, na górze geowłóknina, na to dwa centymetry piasku i żwirek.

Powierzchnia tarasu 24m2, (6 długości x 4 szerokości)

to na ten rok wystarczy, reszta walki z tarasem w przyszłym roku

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maksui bo ty to już jesteś weteranem budowlanym i robisz większość prac sam bo możesz sobie na to pozwolić , budowa po prostu cię kręci.

Z całą pewnością satysfakcją dużą jest to, że zrobiłeś to wszystko o własnych siłach, tak jak zaplanowałeś i zostawiłeś niezłą nadwyżkę w portfelu. :wink: :wink: 8)

 

Aniu, to nie o to chodzi że robiłem sam, ale skoro materiał na instalacje wyniósł mnie 400zł to za co te pozostałem 1600zł? gdyby całość miała kosztować powiedzmy z 1000zł z robocizną to było by to do przyjęcia, ale 2tys to lekka przesada, bo instalacja jest banalnie prosta do złożenia.

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całość prac nad instalacją centralnego odkurzacza zleciłem warszawskiej firmie - autoryzowanemu wykonawcy firmy smart arrows. Pewnie dlatego wyszło to tak drogo. Jeśli miałbym czas i umiejętności to zapewne zmieściłbym się w cenie opisanej przez Maksia. Zgadzam się zresztą, że w porównaniu do nakładów i sposobu montażu, oraz ilości wykonanej przy tym pracy zapłaciłem cenę bardzo wysoką, ale ją już zapłaciłem i nie ma co teraz płakać nad rozlanym mlekiem.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zajrzałam na to forum i okazało sie ze ja tez jestem w trakcie budowy PRYMULKI 3 !!!!!

W tym momencie wszystko stoi gdyż czekamy na okna i drzwi wiec plany wprowadzenia sie na zimę po prostu lęgną w gruzach nie zdążymy!!!!!

dziękuje wam bo naprawdę sporo można sie dowiedzieć i skorzystac z waszych doswiadczeń!!!

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...