Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Prymulkowiczów :)

 

Niniejszym informuję, iż wkrótce powstanie funkel nówka sztuka nieśmigana z lokalizacją na Mazowszu :)

 

Zapraszam do czytania naszego bloga budowlanego (link w stopce) :)

 

Obecnie jesteśmy na etapie adaptacji i kompletowania uzgodnień do pozwolenia na budowę. Czy możecie podpowiedzieć jakiś kocioł do CO/CWU na paliwo stałe (nie mamy gazu w miejscowości, jeszcze)?

 

Pozdrawiam wszystkich ciepło i serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas prace też w końcu ruszyły z kopyta :)

dzisiaj cieśle skończyli więźbę, murarz zaczął obmurowywać murłatę a w przyszłym tygodniu reszta dachu :). Okna montujemy po 20-stym i w końcu będziemy mieli stan zamknięty !! o ile wcześniej nas nie zamkną w wariatkowie :D

już się nie mogę doczekać aż ci wszyscy fachowcy sobie pójdą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wymieniałam okna w mieszkaniu o oknach wiedziałam tylko, że mają być ładne i drewniane. :roll: Znalazłam w końcu firmę która dała mi dobrą cenę na okna drewniane. Okna jak okna nic szczególnego dopiero po 5 latach użytkowania stwierdzam, że nie zwróciłam uwagi na małe szczegóły, które teraz mi przeszkadzają. Chodzi mi właśnie o ten (nie wiem jak to się fachowo nazywa) tzw. silikon. U nas jest biały znaczy się był bezbarwny przez pierwsze lata. Teraz nie mogę go doczyścić od środka, osadzają się na nim czarne plamy, które nie sposób niczym usunąć. Denerwuje mnie to ilekroć patrzę na okna, wygląda tak jakbym ich w ogóle nie myła. :-? :( :x :evil: Teraz wolałabym czarny silikon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiemy jakiej firmy wybierzemy okna ale wiem, że będą z PCV nie chcę już drewnianych. Nie będzie rolet zewnętrznych więc musimy wstawić jakieś zespolone szyby(antywłamaniowe) i dodatkowe okucia. Co do koloru to jeszcze nie wiem na razie chcemy białe bo nie głupio wyglądają po zamontowaniu. Szprotów też nie będzie bo to dodatkowy koszt ( cieszę się nimi w mieszkaniu). Okna z ciepła ramką i nawiewniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prymulkowiczów :)

 

Niniejszym informuję, iż wkrótce powstanie funkel nówka sztuka nieśmigana z lokalizacją na Mazowszu :)

 

Zapraszam do czytania naszego bloga budowlanego (link w stopce) :)

 

Obecnie jesteśmy na etapie adaptacji i kompletowania uzgodnień do pozwolenia na budowę. Czy możecie podpowiedzieć jakiś kocioł do CO/CWU na paliwo stałe (nie mamy gazu w miejscowości, jeszcze)?

 

Pozdrawiam wszystkich ciepło i serdecznie :)

 

Witam nowego prymulkowicza. :lol: :lol: :lol:

Widzę, że jesteśmy na takim samym etapie tyle, że nam to idzie jak krew z nosa bo są sprawy natury architektoniczno- konstrukcyjnej jeszcze nie rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na coraz to droższy gaz i prąd zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu paliwem stałym. Będzie to kocioł na eko-groszek i paliwo zastępcze- miał- i będzie dodatkowy ruszt umożliwiający spalanie drewna. Kocioł będzie z podajnikiem (nie wymaga to częstego rozpalania). Zapewnia ciągłą pracę urządzenia bez konieczności uzupełniania węgla do 5 dni. Możesz więc spokojnie w zimie pojechać w odwiedziny do znajomych na kilka dni.

Niestety kotłownia w projekcie jest za ciasna na taki system grzewczy, więc my ją powiększamy. Jeżeli jesteś na 100% pewny, że chcesz ogrzewać paliwem stałym to musisz kotłownie powiększyć nie ma przeproś. Wiąże się to z magazynowaniem paliwa i swobodnego dostępu do kotła. Powiadom na tym etapie architekta, żeby on to uwzględnił w projekcie.

Co do firm jest ich tak dużo na rynku, że trudno wybrać najlepszą. Najlepiej jest zaczerpnąć informacji na targach budowlanych organizowanych co roku. Jesteś na takim etapie, że masz jeszcze dużo czasu na wybór firmy. Na takich targach jest mnóstwo firm które wystawiają swój towar. Możesz zobaczyć jak on wygląda w realu, pozaglądać, pouczyć się obsługi i dogadać cenę. Często jest tak, że dostaje się rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas prace też w końcu ruszyły z kopyta :)

dzisiaj cieśle skończyli więźbę, murarz zaczął obmurowywać murłatę a w przyszłym tygodniu reszta dachu :). Okna montujemy po 20-stym i w końcu będziemy mieli stan zamknięty !! o ile wcześniej nas nie zamkną w wariatkowie :D

już się nie mogę doczekać aż ci wszyscy fachowcy sobie pójdą :evil:

 

Gratulacje :D :lol: :lol:

Trzymam kciuki żeby szybko poszło i żeby plan się powiódł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Prymulowicze,

 

Bardzo fajny ten domek ;-)

 

Mam pytanie w związku z nim, nie ukrywam ze dla mnie jednym z podstawowych kryteriów jest kasaaaaa, dlatego chciałem was zapytać o orientacyjny koszt budowy Prymulki

 

Jeżeli wybierzemy ten projekt to będzie to ta wersja poniżej

 

http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_prymulkach/m3f0186a71753e

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] aktualnie wykańczam ten dom. Przeprowadzka - prawdopodobnie październik.

Heh, a ja w październiku ruszam z budową :lol: Ciekawe, kiedy się uda wprowadzić.

Pytanko: kiedy mogę wejść z koparfildem i zrobić dołki? Dopiero po pozwoleniu na budowę, czy można wcześniej? :>

 

Andorka: a możesz uchylić rąbka tajemnicy co do ceny oferty na te okienka? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wybudowania prymulek wynosi aktualnie około 350.000 zł. Bez podjazdu, bez ogrodzenia. Stan średni. Ja właśnie za taką kwotę wybudowałem

 

Witam,

 

Czy ten koszt budowy dotyczy budowy systemem gospodarczym czy wszystko było zlecane firmą.

 

Dodatkowo mam pytanie czy w tej kwocie masz uwzględniony koszt działki

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] aktualnie wykańczam ten dom. Przeprowadzka - prawdopodobnie październik.

Heh, a ja w październiku ruszam z budową :lol: Ciekawe, kiedy się uda wprowadzić.

Pytanko: kiedy mogę wejść z koparfildem i zrobić dołki? Dopiero po pozwoleniu na budowę, czy można wcześniej? :>

 

Andorka: a możesz uchylić rąbka tajemnicy co do ceny oferty na te okienka? ;)

 

Żeby było zgodnie z prawem, to kopanie możesz zacząć po uzyskaniu pozwolenia na budowę (musi być prawomocne) i po zgłoszeniu rozpoczęcia robót w nadzorze budowlanych (chyba 7 dni od daty złożenia zgłoszenia). Wszystko zależy, czy masz życzliwych sąsiadów. Znam takich, co zaczynali wcześniej i wszystko było ok, ale są i tacy, co mieli duuże kłopoty z tym związane. Osobiście uważam, że lepiej poczekać. :wink:

 

Cena okien, to ok.12500 zł, czyli jakieś 2500 mniej niż w innych firmach, które robiły pomiary. Uważam, że to duża różnica.

 

Mała uwaga:

Osobiście uważam,że nie ma sensu chodzenie z projektem domu po firmach robiących okna i proszenie o wycenę. Ja tak robiłam, strata czasu. Wtedy wszystkie oferty były podobne, tzn mieściły się w przedziale ok 12300 do 13000 zł. Jednak potem jak firma przyjeżdża na miejsce i robi pomiar, a potem wycenę, to cena rośnie do 14000-15000 zł.

Sens ma przejście po kilku firmach i obejrzenie sobie jak okienka wyglądają, jakie mają profile, okucia, klamki, zabezpieczenia itp. We wszystkich firmach w których byłam, pomiar jest bezpłatny i niezobowiązujący.

 

uff, ale mi wypracowanie wyszło :wink: może komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było zgodnie z prawem, to kopanie możesz zacząć po uzyskaniu pozwolenia na budowę (musi być prawomocne) i po zgłoszeniu rozpoczęcia robót w nadzorze budowlanych (chyba 7 dni od daty złożenia zgłoszenia). Wszystko zależy, czy masz życzliwych sąsiadów. Znam takich, co zaczynali wcześniej i wszystko było ok, ale są i tacy, co mieli duuże kłopoty z tym związane. Osobiście uważam, że lepiej poczekać. :wink:

No też tak myślałem. Na razie nie jestem pewien sąsiadów, także będę raczej rozpoczynał po wszelkich zgłoszeniach.

Czy takie tymczasowe ogrodzenie z palików i siatki też podlega jakimś zgłoszeniom? Czy z tym można już swobodnie wg uznania?

 

Cena okien, to ok.12500 zł, czyli jakieś 2500 mniej niż w innych firmach, które robiły pomiary. Uważam, że to duża różnica. [ciach]

 

Dzięki :) Przyda się na pewno :) Nawet do samej konfrontacji z poziomem cen obecnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...