Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

Mam do Was pytanie, a raczej prośbę

 

Możecie podać jak u Was mniej więcej kształtowały się koszty wykonania pewnych etapów budowy tzn:

 

Proszę aby podać jaka wersje prymulki budujecie ( budowaliście)

 

Wersja: -

 

Stan zerowy ( fundament) - materiały ..... tyś, robocizna ..... tyś

Stan surowy otwarty (ściany, dach) - materiały ..... tyś, robocizna ..... tyś

Stan surowy zamknięty (stolarka okienna, drzwi) - materiały ..... tyś, robocizna ..... tyś

Wykończeniówka ( instalacje, tynki, posadzki...itp) - materiały ..... tyś, robocizna ..... tyś

 

Nie musi być dokładnie, wystarczy orientacyjnie

 

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam do Was pytanie, a raczej prośbę

 

Możecie podać jak u Was mniej więcej kształtowały się koszty wykonania pewnych etapów budowy tzn:

 

Proszę aby podać jaka wersje prymulki budujecie ( budowaliście)

 

Wersja: -

 

Stan zerowy ( fundament) - materiały ..... tyś, robocizna ..... tyś

Stan surowy otwarty (ściany, dach) - materiały ..... tyś, robocizna ..... tyś

Stan surowy zamknięty (stolarka okienna, drzwi) - materiały ..... tyś, robocizna ..... tyś

Wykończeniówka ( instalacje, tynki, posadzki...itp) - materiały ..... tyś, robocizna ..... tyś

 

Nie musi być dokładnie, wystarczy orientacyjnie

 

Dziękuje i pozdrawiam

 

Co do kosztów, to dość aktualny kosztorys podstawowej wersji jest na stronie: http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_prymulkach/m3f0186a71753e

 

Buduję dom w prymulkach 3.

Ogólnie mogę napisać, że murarzom zapłaciliśmy 27500 zł za wybudowanie domu od fundamentów do zestawienia więźby dachowej.

Drewno na więźbę dachową kosztowało ok 10000 zł. Pokrycie dachu (blacha Planija + 2 okna dachowe Velux + wyłaz - to koszt 23000 zł) + dekarz 10000 zł

Okna, dzrwi wejściowe Gerda + brama garażowa segmentowa + motaż to 19710 zł.

Do teraz (czyli stan surowy prawie zamknięty-montaż dzwi i okien za 8 dni) wydaliśmy ok 130000 zł.

 

Więcej nie jestem w stanie podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedz.

 

130 tys za stan surowy zamknięty to chyba nie dużo

 

Robocizna za fundamenty-ściany-więźba ( 27,5 tys)

Dach (więźba, pokrycie, dekarz) (43 tys)

Okna, drzwi, brama (20 tys)

 

Co daje łącznie 90,5 tys ( rozumiem ze resztę do 130 tys stanowią materiały na fundament i ściany - czyli materiały na fundament i ściany to 39,5 tys)

 

A w jakiej "kasie" planujecie się zamknąć

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, trochę się pomyliłam :oops: . Sprostowanie: do tej pory wydalismy łącznie ok 150 000 zł.

 

Mamy do zrobienia jeszcze ocieplenie fundamentów i odwodnienie. Działka jest na stoku, więc sporo kasy pochłonie obsypanie domu ziemią i wyrównanie terenu. Samo ogrodzenie działki siatką to ok 23000 zł (obwód działki to 217 mb, 30 ar) a jeszcze brama... kostka brukowa :roll: . Nie mówiąc o instalacjach i całym tym wykończeniu. No i jeszcze przyłącza wody ok 9000 zł (70 mb od sąsiada do nas) i prądu ?? nie wiem jeszcze ile (ta sama odległość).

 

Nie, nie co to za pesymizm.... musi wystarczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię.

To nie pesymizm to realizm. Ale jeśli macie na taki domek taki budżet jest to moim zdaniem rękojmią porządnego wykończnia domu i wprowadzenia się do niego. Ponadto macie rozsądne podejście do rzeczy. Jesteście skazani na sukces :) I nawet jeśli w kwocie założonej nie uda się zrobić wszystkiego na tip-top to najprawdopodobniej wprowadzicie się do już jako tako wykończonego domku. Andorko... Kiedy planujecie przeprowadzkę, macie już przecież duży kawał domu postawiony.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

My też planujemy zrobić dom w 2ch etapach:

1). wykończenie parteru, aby można było się wprowadzić i odebrać budynek przez instytucje nadzorujące,

2). powolne rzeźbienie poddasza wedle posiadanych aktualnie środków finansowych i czasu.

:)

Zakładamy budżecik podobny do tego, co Andorka, chociaż czas jak zwykle wyprostuje nasze zamysły. Kto wie, może materiały jeszcze trochę spadną i uda się zaoszczędzić na tyle, że będzie można brać nawet lepsze (droższe?) ekipy :)

Jeśli kogoś interesuje koszt POŚ-a, tak na marginesie, to mi ostatnio wycenili z robocizną i zaprojektowaniem biologicznej+studnia chłonna w ok. 13000 (system Fill d'Eau, czy jakoś tak). Sama oczyszczalnia Fill d'Eau od producenta (JPR Systems z Żyrardowa) to ok. 8000, ale bez montażu i studni chłonnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...samo ogrodzenie działki siatką to ok 23000 zł

 

My mamy już ogrodzone czyli 23 tyś w kieszeni :-)

 

... no i jeszcze przyłącza wody ok 9000 zł

 

Wodę też - czyli kolejne 9 tyś w kieszeni :-)

 

350 tys to dużo kasy - myślę ze można wydać mniej :-)

Zastanawiam się z czego budować Pustak Max 28x18x18 czy Porotherm 38 P+W

Max jest już po 2,50 Brutto

a Porotherm 38 P+W po 4,95 Brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę też - czyli kolejne 9 tyś w kieszeni

Ja też mam wodę na działce, ale przyłącz muszę zrobić. Lepiej sprawdź dokładnie. Masz samą rurę w glebie, czy też gotowe przyłącze z kranem i licznikiem? Ja mam samą rurę (w dodatku Fi 110 :roll: )

350 tys to dużo kasy - myślę ze można wydać mniej :-)

Owszem, można - na forum gdzieś widziałem budowę, której założeniem było wydać max. 100 tys. I nawet chyba się udawało :) Dodam tylko, że koleś nadal buduje (albo skończył dopiero co - nie śledziłem wątku), więc poziom cen materiałów nie odbiegał od obecnych!

Zastanawiam się z czego budować Pustak Max 28x18x18 czy Porotherm 38 P+W

Max jest już po 2,50 Brutto

a Porotherm 38 P+W po 4,95 Brutto

Takie ceny macie w Wlkp?? Na Mazowszu za to byś może pół pustaka dostał ;) Przy takich cenach to buduj z Porothermu, o ile to np. Wienerberger. Jeśli no-name, to się zastanów 5 razy ;) Mogą być kiepskiej jakości. Porotherm to TM firmy Wienerberger, więc jak Ci ktoś oferuje pod tą nazwą z innej cegielni, to IMO jest to piractwo budowlane.

 

Cena Wienerberger Porotherm 25 P+W: 6,50 zł/szt.; Leier Thermopor 25 P+W: 6,05 zł/szt; Max 28: ok 3 zł/szt (dokładnie nie powiem, bo zrezygnowałem z tego materiału - znacznie drożej wychodzi koszt zaprawy potrzebnej do sklejenia ścian z tego i w rozliczeniu ponoć się nie opłaca).

Ceny podaję po upustach uwzględniających ilość w ok. 2000 szt.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię.

To nie pesymizm to realizm. Ale jeśli macie na taki domek taki budżet jest to moim zdaniem rękojmią porządnego wykończnia domu i wprowadzenia się do niego. Ponadto macie rozsądne podejście do rzeczy. Jesteście skazani na sukces :) I nawet jeśli w kwocie założonej nie uda się zrobić wszystkiego na tip-top to najprawdopodobniej wprowadzicie się do już jako tako wykończonego domku. Andorko... Kiedy planujecie przeprowadzkę, macie już przecież duży kawał domu postawiony.

 

Pozdrawiam,

 

Arktyk, dzięki za słowa otuchy :D :wink:

 

Chcemy się wprowadzić w przyszłym roku, może w lipcu. Myślę, że to realny termin.

 

A Ty już po przeprowadzce, czy mi się coś pomyliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się z czego budować Pustak Max 28x18x18 czy Porotherm 38 P+W

Max jest już po 2,50 Brutto

a Porotherm 38 P+W po 4,95 Brutto

 

Nasze Prymulki wybudowane są z Porothermu Wienenbergera: ściany zewnętrzne 38 P+W, ściany nośne z 25 P+W, a działowe z 11 P+W.

 

Z tego, co pamietam, to Porothermu wchodzi mniej sztuk na metr kwadratowy niż Maxa. Sprawdź to sobie i wtedy przelicz, co się bardzej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas do przeprowadzki zostało jeszcze jakieś 2 tygodnie. To znaczy mamy nadzieję że 2 tygodnie. Czekamy jescze na założenie gniazdek i pstryków na poddaszu. Zrobione są już podłogi w 2 pomieszczeniach na poddaszu. Kupione są panele na kolejny pokój, dziś mamy zamiar kupić na jescze jeden. Montaż planujemy w sobotę. Czekamy także na obłożenie schodów drewnem i zamontowanie drzwi wewnętrznych - ościeżnice już są. Miało to wszystko już dawno być zamontowane, ale fachowcy się ponoć rozchorowali :) :wink: generalnie cały parter jest już docelowo wykończony.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nasze Prymulki wybudowane są z Porothermu Wienenbergera: ściany zewnętrzne 38 P+W, ściany nośne z 25 P+W, a działowe z 11 P+W.

 

Z tego, co pamietam, to Porothermu wchodzi mniej sztuk na metr kwadratowy niż Maxa. Sprawdź to sobie i wtedy przelicz, co się bardzej opłaca.

 

Zgadza sie, z Pmaxa -22 sztuki na m2 a 38 P+W 16 sztuk na m2

Będziecie robić jakieś ocieplenie z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nasze Prymulki wybudowane są z Porothermu Wienenbergera: ściany zewnętrzne 38 P+W, ściany nośne z 25 P+W, a działowe z 11 P+W.

 

Z tego, co pamietam, to Porothermu wchodzi mniej sztuk na metr kwadratowy niż Maxa. Sprawdź to sobie i wtedy przelicz, co się bardzej opłaca.

 

Zgadza sie, z Pmaxa -22 sztuki na m2 a 38 P+W 16 sztuk na m2

Będziecie robić jakieś ocieplenie z zewnątrz

 

tak bedziemy ocieplać styropianem 10-tką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...