Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

No my też chcemy dwustronnie kolorowe (wewnątrz białe, na zewnątrz w kolorze dachu mniej więcej - z resztą wszystkie elementy nieścienne chcemy zrobić w kolorze zbliżonym do dachu) ;)

Poza tym na parterze okna wzmocnione z szybą P4, a na górze zwykła niskoemisyjna. Rozmiary okien takie, jak w projekcie. Na sobotę mam 1 wizytę szklarza zapowiedzianą, to pewnie w przyszłym tygodniu dostanę wycenę i będe mógł się podzielić wieściami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Połącznie: kolor i biały jest traktowany jako standard. Ja za ona PCV w obustronnym kolorze orzech zapłaciłam ok 12000 zł (dostałam duuuży rabat). Szczegółowo o oknach pisałam kilkanaście postów wcześniej.

 

Co do ocieplenia: koszt ocieplenia (styropian frezowany 10)+elewacja silikonowo-silikatowa+ofasunek w koło domu z płytek klinkierowych+parapety zew.z klinkieru+balkon to ok 102 zł/m2 robocizna +materiał.

Szczerze mówiąc nie wiem czy to dużo czy mało, bo to był pierwszy potencjalny wykonawca elewacji. Zobaczymy co powiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich tak długo nieobecnych!!!

Wiem, wiem... Święta, zima, pewnie u większości prace stały w miejscu.

A u nas się dzieje, dostaliśmy warunki i architekt już robi swoje. W połowie stycznia mamy już odebrać gotowy projekt i składać o pozwolenie.

Mam prośbę: jakby ktoś chciał się pochwalić zmianami w projekcie to będę bardzo, bardzo wdzięczna.

 

WAŻNE:

Nie wiem czy wiecie, że w niektórych gminach można dostać dofinansowanie na zakup kolektorów słonecznych. Należy pytać w dziale ochrony środowiska. Albo też w banku ochrony środowiska są kredyty nisko oprocentowane np. 1.5% a do tego do 25% kosztów umarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącznie: kolor i biały jest traktowany jako standard. Ja za ona PCV w obustronnym kolorze orzech zapłaciłam ok 12000 zł (dostałam duuuży rabat). Szczegółowo o oknach pisałam kilkanaście postów wcześniej.

No ja obecnie mam ofertę na 13 tys. za 6cio komorowe (dwubarwne - czyli standard - nie chcę mieć od wewnątrz ciemnych ram) z szybami P4 i okuciami WK2.

Co do ocieplenia: koszt ocieplenia (styropian frezowany 10)+elewacja silikonowo-silikatowa+ofasunek w koło domu z płytek klinkierowych+parapety zew.z klinkieru+balkon to ok 102 zł/m2 robocizna +materiał.

Szczerze mówiąc nie wiem czy to dużo czy mało, bo to był pierwszy potencjalny wykonawca elewacji. Zobaczymy co powiedzą inni.

Czyli ceny b. podobne, jak na Mazowszu. U nas 100-120/m2 z wliczonym materiałem :) Przy czym rozkład kosztów jest mniej więcej fifty-fifty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dzięki ;) Wiesz, kruca bomba - mało casu, jeśli się chcemy w lipcu wprowadzić :>

Najbardziej dotkliwy jest teraz brak prądu, oraz zamarznięta ziemia, bo nie mogę porobić takich rzeczy, jak uziom, drenaż czy oczyszczalnia :/ Ktoś może sprawdzał, czy ostatnie ciepłe dni były na tyle ciepłe, żeby zmarzlina odpuściła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziękuję bardzo za pomoc.

 

Czy da radę jakoś powiększyć salon?

 

Ten domek bardzo mi pasuje bo jest prosty i zapewne tani w postawieniu ale niepokoi mnie jedna rzecz, salon jest dośc mały niecałe 20 m, w połączeniu z kuchnią napewno wygląda lepiej. Czy mógły ktoś podzielić się opinią na temat tego salonu. To jedyna rzezc która mi nie pasuje w tym projekcie. Szkoda że nie ma przynajmniej 24m.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My usunęliśmy część ścianki działowej pomiędzy salonem i kuchnią, a drugą pomniejszyliśmy o wycięcie, w którym będą półeczki. Dzięki temu zrobiło się całkiem sporo miejsca :) Faktycznie w oryginale miejsca jest mało, które dodatkowo jest pomniejszone o kominek :/

Niedługo zamieszczę w naszym z Oz wątku trochę fotek nowych. Na pewno na którymś będzie salon z widokiem na kuchnię - zapraszam do czytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po zimowej przerwie :wink:

 

Co do salonu w prymulkach, jest on mały. U mnie nie ścianek działowych i jest całkiem sporo przestrzeni jak na tak mały domek.

 

Co do kominka: kominkarz zaproponował nam umieszczenie komika obok komina - czyli tuż przy wejsciu do salonu. U mnie wyszlo tam 71 cm ściany. Takie usytuowanie kominka pozwoli zyskac jeszcze troche przestrzeni. Kominek wystawał by tylko 40 cm w głąb salonu, a nie 1 m tak jak przy usytuowaniu go bezpośdrednio na kominie. Zobaczymy, czy po "wizji lokalnej " na budowie propozycja będzie aktualna. Powiem Wam po 23 lutego.

 

Póki co przez ostatnie miesiące udało nam się zrobić instalację wod-kan, część instalacji c.o. (piony + rozdzielacze), instalację elektryczną, alarm, internet i tv.

 

Teraz czekamy na tynkowanie - ok.15 marca, jak nie będzie mrozów.

 

Przed tynkami i wylewkami zrobimy rozprowadzenie ciepła z kominka.

Natomiast po tynkach a przed wylewkami dokończymy instalcje c.o.

Potem kominek i szeroko rozumiane wykończenia.

 

Chcemy się przeprowadzić lipiec/sierpień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak szybko Wam te prace idą. My drugi rok nie możemy dostać pozwolenia. To jakieś fatum, nasze urzędy po prostu są nie do opisania w swoich działaniach. Mamy pecha, że budujemy się w otulinie Parku Narod. i na obszarze Natura 2000. Jutro składamy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska prośbę o wydanie decyzji oddziaływania inwestycji na obszar Natura 2000 a dziś dzwonili ze Starostwa żeby złożyć wniosek o wyłączenie gruntów z produkcji rolnej (teraz sobie przypomnieli jak już jest złożony wniosek o pozwolenie). Z tą Naturą 2000 to jesteśmy pierwsi w powiecie i w Starostwie powiedzieli że jak już przez to przebrniemy to się będą nas radzić. Rozumiecie?! Paranoja

Po tym wszystkim to się odechciewa tej całej budowy. Jeszcze te kredyty tak idą w górę

Tak w ogóle to serdecznie Was wszystkich pozdrawiamy w nowym roku

Zamieszczajcie zdjęcia, fajnie się ogląda. Niestety naszymi nie szybko się pochwalimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...