Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

my też zlikwidowaliśmy ścianki działołowe pomiędzy salonem i kuchnią. Niestety musimy postawic tam niską ściankę,na której będzie telewizor - w naszym przypadku po zmianie wymiarów okien w części "salonowej" okazało się że nie ma gdzie upchnąć TV :-? bo kominek zajmuje jedyną ścianę bez okna balkonowego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My zrobiliśmy taką ściankę między salonem a kuchnią (widok od strony salonu stojąc przy "kominku"):

http://3.bp.blogspot.com/_4STjwinLOH8/STqfKC-qDgI/AAAAAAAAAWU/IUoA8T7WC2w/s400/aS6301157.JPG

 

Tu będzie jedyny punkt telewizyjny w domu (telewizor ma wisieć na ściance w rogu), a na wcięciu będą półeczki co by jednak trochę tą kuchnię przysłonić.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Co do kominka: kominkarz zaproponował nam umieszczenie komika obok komina - czyli tuż przy wejsciu do salonu. U mnie wyszlo tam 71 cm ściany. Takie usytuowanie kominka pozwoli zyskac jeszcze troche przestrzeni. Kominek wystawał by tylko 40 cm w głąb salonu, a nie 1 m tak jak przy usytuowaniu go bezpośdrednio na kominie. Zobaczymy, czy po "wizji lokalnej " na budowie propozycja będzie aktualna. Powiem Wam po 23 lutego.

 

 

Po "wizji lokalnej" z Panem kominkarzem, doszliśmy do wniosku, że jednak kominek zrobimy tradycyjnie, czyli na kominie. Doszliśmy do wniosku, że powyższy pomysł jest do kitu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominka: kominkarz zaproponował nam umieszczenie komika obok komina - czyli tuż przy wejsciu do salonu. U mnie wyszlo tam 71 cm ściany. Takie usytuowanie kominka pozwoli zyskac jeszcze troche przestrzeni. Kominek wystawał by tylko 40 cm w głąb salonu, a nie 1 m tak jak przy usytuowaniu go bezpośdrednio na kominie. Zobaczymy, czy po "wizji lokalnej " na budowie propozycja będzie aktualna. Powiem Wam po 23 lutego.

 

 

Po "wizji lokalnej" z Panem kominkarzem, doszliśmy do wniosku, że jednak kominek zrobimy tradycyjnie, czyli na kominie. Doszliśmy do wniosku, że powyższy pomysł jest do kitu :wink:

dlaczego? my chcemy kominek z szybami z przodu z i boku (boczna szyba na wejscie) ale tak za bardzo jeszcze nie wiemy jak to będzie w praktyce wyglądać.. :(

 

a tak w ogóle to tej rury u nas na środku salonu nie ma... ;) choć nasz dowcipny murarz chciał nam ją zostawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej "rurze na środku salonu" Ty mówisz? Chodzi Ci o doprowadzenie powietrza z zewnątrz? Jeżeli tak, to taka rura nie jest na środku salonu, tylko ok 10 cm od komina. Po zabudowaniu wkładu kominkowego wcale jej nie widać.

 

Mnie też bardzo podobają się kominki z boczną szybą. Niestety cena dobrego wkładu jest trochę za wysoka :roll:

 

Nietety coraz częściej przekonuję się, że budowa to kompromis między " tym co mi się podoba, a tym na co mnie stać" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o rurze, którą widać na zdjęciu kilka postów powyżej (obok ścianki) ;) to metalowy stempel, który został zdjęty jako ostatni ;) i jeszcze wpadł na zdjęcie.. ;)

 

niestety my też musimy wybierać między różnymi rozwiązaniami.. a jak przyjdzie do wykańczania to pewnie życie zweryfikuje wiele "podoba mi się" :( ale to i tak będą własne cztery ściany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich PRYMULKOWICZÓW jestem nowy na tym forum, ale interesuje mnie ,czy ktoś z panów buduje Prymulki gdzieś na podkarpaciu,ponieważ kupiłem już projekt i dałem do adaptacji pani architekt ale chciałbym zobaczyć ten domek w rzeczywistości przed rozpoczenciem budowy pozdrawiam , :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tu nowym forumowiczem. Planujemy z mężem budowę domu "PRYMULKA 2", czy ktoś go wybudował, buduje. Szukam zdjęć na tym forum ale jakoś nie mogę ich odnaleźć. zależy mi bardzo aby obejrzeć Wasze domki

pozdrawiam :D

 

Witam nowego prymulkowicza!!!!!!! Nikt z nas nie buduje Prymulek 2. W środku niby to samo ale wygląd zewnętrzny jest inny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc.

 

Czy da radę jakoś powiększyć salon?

 

Ten domek bardzo mi pasuje bo jest prosty i zapewne tani w postawieniu ale niepokoi mnie jedna rzecz, salon jest dośc mały niecałe 20 m, w połączeniu z kuchnią napewno wygląda lepiej. Czy mógły ktoś podzielić się opinią na temat tego salonu. To jedyna rzezc która mi nie pasuje w tym projekcie. Szkoda że nie ma przynajmniej 24m.

pozdrawiam

 

U Ciebie jest prościej my możemy go jedynie poszerzyć ( co niektórzy to dokonali patrz pare stron wcześniej ) a nie możemy wydłużyć. Ty możesz odwrotnie masz większe pole manewru moim zdaniem powinnaś o tym pomyśleć. Zyskasz dzięki temu więcej miejsca i salon robi się bardziej ustawny. Na moją działkę bardziej pasowałyby twoje prymulki, ale nie mogłam się przełamać do frontowej elewacji, więc wybrałam Prymulki 3. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...