Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj meta wbrew pozorom jeszcze daleko, daleko :?

No i musimy się pochwalić - nasza Prymulka została wylosowana przez Redakcję do programu "Na mur beton" emitowanym w sieci Canal + na kanale DOMO TV :D

Już w sobotę odbędzie się nagranie. Niestety, jeszcze nie wiem, kiedy emisja ;) Będzie to odc. 10-ty, dotyczący wylewek betonowych :) Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem Canal+ Cyfrowy, to zapraszam do oglądania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animar, niestety firmy dużo sobie liczą za postawienie domu. Kwoty, które podajesz, to dla mnie szok :roll: . Nas robocizna za fundamenty, wszystkie sciany i zestawienie więżby dachowej w zeszłym roku wyniosło niecałe 30 tys. Oczywiście nie budowała nam firma, tylko polecony przez znajomych murarz :wink: .

 

Martinezo, gratuluję udziału w progarmie :D , szkoda, że nie mam cyfry :cry:

 

U nas dzisiaj kończą wylewki. Jesteśmy prawie na tym samy etapie: Ty masz elewację bez wylewek, a my wylewki bez elewacji :wink: Planujemy ją zrobic pod koniec maja. Możesz podać ile Cię wyniósł m2 ?

 

Z ciekawości, jaką podjołeś decyzję w sprawie ogrzewania korytarza na górze (grzejnik, podłogówka, czy nic)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj kończą wylewki. Jesteśmy prawie na tym samy etapie: Ty masz elewację bez wylewek, a my wylewki bez elewacji :wink:

Hmm.... No to dzisiaj wieczorem Was przegonimy, bo szefu od wylewek stwierdził, że oni te wylewki nam dzisiaj zrobią całe :lol:

 

Planujemy ją zrobic pod koniec maja. Możesz podać ile Cię wyniósł m2 ?

Hmm... Nawet nie liczyłem :/ Za robociznę z wykonaniem podbitki daliśmy 11 tys. Musiałbym policzyć, ile wyszło łącznie za materiał, ale to razem z podbitką.

 

Z ciekawości, jaką podjołeś decyzję w sprawie ogrzewania korytarza na górze (grzejnik, podłogówka, czy nic)?

Nic - po rozmowie z hydrą tak stwierdziliśmy, że lepiej zagęścić pętelki podłogówki przy schodach, ale nawet przy standardowej podłogówce nie będzie problemów, bo całe powietrze nagrzane będzie klatką schodową zapylać do góry i przy okazji przedmuchiwać okno połaciowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj kończą wylewki. Jesteśmy prawie na tym samy etapie: Ty masz elewację bez wylewek, a my wylewki bez elewacji :wink:

Hmm.... No to dzisiaj wieczorem Was przegonimy, bo szefu od wylewek stwierdził, że oni te wylewki nam dzisiaj zrobią całe :lol:

 

 

Hmm, no cóż ... znowu będziemy w tyle :roll: :wink:

Gratuluję!!! Tempo masz naprawdę imponujące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylewki w przyszłym tygodniu - nareszcie :D

w czerwcu planujemy zacząć ocieplenie dach i kg na poddaszu,

powiedzcie co zrobiliście z dachem na garażu przy tynkowaniu ściany ponad nim ? ostatnio zaczęłam się zastanawiać jak my to zrobimy :-?

muszę się pochwalić - dzisiaj został zakupiony pierwszy egzemplarz fauny do naszego przyszłego ogrodu - pnącze, wisteria. Na razie nie bardzo mam gdzie go wsadzić, więc zostanie w doniczce :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy garażu, ale jak nam tynkowali kominy, to na blachodachówkę rozkładali folię dookoła komina, żeby nie upaprać blachy.

Pewnie coś takiego i u Was trzeba będzie zrobić - skrobanie blachy raczej nie wchodzi w grę, a akryl potrafi nieźle zabrudzić...

 

U nas podłogi już gotowe :) Wczoraj byłem ubijać dojazd działkowy i przy okazji zerknąłem sobie przez drzwi i okna (wejść jeszcze nie można, bo świeżynka mięciutka). Jak się uporam z fotkami, to wrzucę do dziennika, tylko mam zaległości z rurkociągów grzewczych :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile muszą schnąć wylewki zanim połozy się na nie płytki?

a propos dachu, rozmawiałam z dekarzami i stwierdzili, że lepiej będzie na czas tynkowania zebrać kilka warstw dachówek ( mamy akurat na garażu pełne deskowanie, więc będą mogli jakoś się oprzeć z jakimiś rusztowaniami), żeby tynkarze ich nie zniszczyli, rozłożyć folię a póżniej, po tynkowaniu, złożyć dach z powrotem. Chyba dobry pomysł, jak myślicie? [/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile muszą schnąć wylewki zanim połozy się na nie płytki?

Nam wczoraj zrobili wylewki z miksokreta. Mamy zamar wstrzymać się z dalszymi pracami jakieś 2 tygodnie - wtedy chcemy wykafelkować kotłownię, zamontować piec i wygrzać wylewki tam gdzie jest podłogówka (cały dół i górna łazienka), a dopiero po tym będziemy robić podłogi.

a propos dachu, rozmawiałam z dekarzami i stwierdzili, że lepiej będzie na czas tynkowania zebrać kilka warstw dachówek ( mamy akurat na garażu pełne deskowanie, więc będą mogli jakoś się oprzeć z jakimiś rusztowaniami), żeby tynkarze ich nie zniszczyli, rozłożyć folię a póżniej, po tynkowaniu, złożyć dach z powrotem. Chyba dobry pomysł, jak myślicie?

Wydaje mi się, że dobry pomysł. Zresztą podobnie robi się w przypadku lukarn - ociepla i tynkuje się je w trakcie kładzenia dachu lub zostawia "niewydachówkowane" paski wzdłuż lukarn do momentu ich ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości, wykończa mnie ci nasi fachmani - nie uwierzycie, hydraulicy wczoraj zrobili dziury w świeżutkich tynkach bo... opierając drabinę nie pomyśleli ze może dobrze byłoby zabezpieczyć jakoś ścianę zanim 100-kilogramowy facet na tę drabinę wejdzie :evil: :evil: wkurzyli mnie okropnie :evil:

jak juz sobie definitywnie pójdą to odtańczę jakiś taniec dziękczynny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

obiecałam sobie, że jak tylko zrobią wylewki to zajmę się czyms przyjemniejszym - powybieram sobie kafelki do łazienki, jakieś drewno na podłogę i takie tam... juz się nie mogę doczekać :D

Ekhmm... Nie, żebym zniechęcał, ale mnogość artykułów na rynku obecnie przyprawia o "lekki" zawrót głowy ;) Oj, poważne boje przed Wami (tak, jak i nami :roll: ) z wyborem wystroju wnętrza....

U nas trochę marazm lekki - wylewki schną, a my skupiliśmy się teraz na reorganizacji placu budowy i powoli zaczynamy łatać dziury po hydrze.

 

Nabyliśmy już też pierwsze elementy wystroju: zakupiliśmy gres techniczny do kotłowni i piwniczki :D Jak skończymy łatać dziury, to zabieramy się za kotłownię, bo cza pieca wstawiać i uruchamiać podłogówkę celem wygrzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam niezły zawrót głowy z wystrojem.

 

Sklepy oferują tak duży wybór asortymentu do wykończeń, że głowa boli. A jak juz coś wpadnie w oko, to cena jest powalająca. I tak miota się człowiek między tym, co się podoba, a tym na co go stać :roll:

Chociaż przy bardziej wnikliwej analizie można znaleźć coś fajnego i w rozsądnej cenie :D

 

My też chcemy zacząć wykończenia do kotłowni.

 

W przyszłym tygodniu czeka nas ostra jazda... przychodzą ludzie od piorunochronu, potem od elewacji, w tak zwanym międzyczasie montaż kominka..., a potem czyli początek czerwca, tzw wykończeniówka.

Musimy też kupić jakieś płytki, wybrać panele, armaturę do łazienki, farbę na ściany i sufity, no i takie tam "duperelki" :wink:

 

Musimy też zabrać się za porządkowanie terenu przed domem (bo z tyłu, to nawet jest w miarę ok). Chcemy w tym roku zrobić krawężniki i między nimi wysypać taki tłuczeń, który idzie pod kostkę brukową (bo na kostkę raczej kasy braknie :cry: ), tak żeby można było spokojnie wejść i wjechać samochodem. Bo teraz po każdym deszczu mieszamy błotko :wink:

 

Trzeba zebrać siły przez weekend :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kajon-ka jakie tynki wybrałaś tradycyjne czy maszynowe. Jak tam cenowo się teraz to kształtuje? Czy ściany były w miarę równe? Jakiej grubości Ci wyszły i jaka była powierzchnia do tynkowania?

Te pytania mam też do reszty prymulkowiczów. Nic w tej kwestii nie piszecie a to cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybraliśmy tradycyjne, cementowo-wpienne. Są równe, chociaż oczywiście widać ślady po zacieraniu, takie ryski w miejscach gdzie piasek był grubszy. Były kładzione w trzech warstwach - Płaciliśmy 37 pln za metr z materiałem. Ściamy były równe - mamy dom z bk, więc na wysokości ściany 5,5 matra odchylenie wyszło 4mm. Tynki mają grubośc trochę poniżej 1,5cm. Co do ilości matrów to chyba nie do końca pomogę bo my nie mamy na górze ścian działowych - bedą z płyt k-g.

Z tego co wiem, u nas tynk gipsowy jest tańszy, ale nie wiem o ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...