Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

W mieszkaniu mam okna na zachód i wiem ile dają światła. Od rana do wieczora jest jasno. Dlatego się tak zastanawiam szkoda mi po prostu tych promieni, bo w domu też mam mieć ścianę na zachód. Bardzo chciałabym mieć kuchnię w kształcie litery U dlatego tak kombinuję. Jak porozmawiam z projektantem to opiszę co z tego wyszło i postaram się wkleić to co chcę. :wink: :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hm.. a na którym piętrze masz mieszkanie? bo to też ma znaczenie.. u nas w domku okno tarasowe jest na zachód i dopiero późnym popołudniem słoneczko przez to okienko zagląda... okapy z dachu i balkon zasłaniają przez większość dnia słońce. Ale dzięki temu w salonie panuje fajny chłodek, nawet w upalne dni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nam się wątek rozwinął :D :wink:

 

Oz mamy identycznie ustawiony domek, jeżeli chodzi o strony świata.

 

Okna w kuchnio-salonie mamy identycznie jak w projekcie. Teraz bym je zrobiła bardziej symetrycznie, tzn okna jednakowej wielkości. Jerżeli chodzi o ilość światła jest ok. Postanowiliśmy zrobić zadaszenie nad tarasem. To pewnie trochę ograniczy ilość światła, ale przynajmniej deszcz nie będzie lał po oknie. Teraz jest tragedia w czasie ulewy.

 

Stół planujemy pod oknem na ścianie szczytowej, tym od kuchni. Stół oczywiście z opcją rozłożenia w razie potrzeby.

 

Meble kuchenne będzie robił nam znajomy. W salonach meblowych jakieś chore ceny :o . Myślę, że za cenę samych mebli zamawianych w salonie, będę miała kuchnię z wyposażeniem :wink: Jeżeli dołożę, to niewiele.

 

Oczywiście nie mamy ścianek działowych między kuchnia i salonem. Zrobiliśmy też dwa identycznej szerokości wejścia do salonu o szerokości 1 m. Nie będziemy mieli drzwi.

Teraz jednak zrobiłabym inaczej. Wybudowałabym dłuższą ścianę od strony kominka, tzn wydłuzyłabym ja w stronę wiatrołapu. Tak żeby uzuskac jedno duże wejście. Trzeba by było rozwiązać problem słupa podtrzymującego strop. Myślę, że jest to zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nam się wątek rozwinął :D :wink:

 

Oz mamy identycznie ustawiony domek, jeżeli chodzi o strony świata.

 

Okna w kuchnio-salonie mamy identycznie jak w projekcie. Teraz bym je zrobiła bardziej symetrycznie, tzn okna jednakowej wielkości. Jerżeli chodzi o ilość światła jest ok. Postanowiliśmy zrobić zadaszenie nad tarasem. To pewnie trochę ograniczy ilość światła, ale przynajmniej deszcz nie będzie lał po oknie. Teraz jest tragedia w czasie ulewy.

A Wy macie balkon na poddaszu, ten co jest przy pokojach nad kuchnią i salonem? Bo my mamy, więc on trochę zasłania okna. Ulewy jeszcze w domku nie przeżyliśmy. Zresztą one są jeszcze tak pobudowlano brudne, że trudno określić ile "brudu" na nich zostawia deszcz :roll: Zresztą jak myślę o myciu 14 okiem (w tym 3 balkonowo - tarasowych i 4 połaciowych) to mi się słabo robi, zwłaszcza że do tej pory w każdym lokum miałam max 4 :-?

Stół planujemy pod oknem na ścianie szczytowej, tym od kuchni. Stół oczywiście z opcją rozłożenia w razie potrzeby.

To tak jak my :) jakoś innego miejsca dla stołu od samego początku nie widzę.

Meble kuchenne będzie robił nam znajomy. W salonach meblowych jakieś chore ceny :o . Myślę, że za cenę samych mebli zamawianych w salonie, będę miała kuchnię z wyposażeniem :wink: Jeżeli dołożę, to niewiele.

Nam wczoraj Jacek (nasz budowlaniec) wycenił zrobienie mebli kuchennych w eLkę według naszego projektu (oczywiście on pomierzy i jak coś to poprzesuwa - na pewno zrobi tak, że będzie dobrze :) ) z zamontowaniem i z półeczką na ściance działowej na ok 5000 zł (oczywiście bez sprzętów,ale one nie będą zabudowywane), ale myślę, że to tanio. A nawet jeśli nie byłoby najtaniej to przynajmniej wiem, że będzie dobrze zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy balkon o szerokości 1,20 m, rzeczywiście on troszkę ogranicza światło, ale nie tak dużo. Tak jak pisałaś wcześniej, jest to jasne pomieszczenie z przyjemnym chłodkiem.

A zadeszenie tarasu, raczej ma na celu, ochronę przed deszczem i wiatrem (mamy domek na wzniesieniu i przewaznie wieje i leje od zachodu, czyli od tarasu; straszne strugi deszczu płyną po oknie, a zimą snieg sięgał połowy okna). Myślę, że ten daszeksię sprawdzi. Szkoda, że nie wpadliśmy na ten pomysł przy robieniu dachu. Mozna by wtedy zrobić takie załamanie i pokryć od razu.

 

Nasze meble kuchenne też wyniosą 4,5-5 tys zł i będą takie jakie chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też zostawilismy dwa metrowe przejścia z korytarza do salono-kuchni :D żeby trochę optycznie dodać przestrzeni. Zrezygnowaliśmy też z wysokich ścianek pomiędzy salonem i kuchnią, ale musieliśmy zbudować taką niską ściankę (h- 120) żeby mieć na czym powiesić TV. Ta ścianka ma 180 długości i dzieli nam trochę kuchnię i salon. Od strony kuchni będzie do niej przystawiony stół.

Troche zaszaleliśmy z oknami tzn. zmieniliśmy balkonowe w salonie na suwankę o szerokości 2,5m i podobnie z drugim oknem w salonie - też suwanka 2,5. Tym sposobem ilość ścian salonu zredukowała się do zera i tym samym musieliśmy coś wymyślić żeby upchnąć TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy balkon o szerokości 1,20 m, rzeczywiście on troszkę ogranicza światło, ale nie tak dużo. Tak jak pisałaś wcześniej, jest to jasne pomieszczenie z przyjemnym chłodkiem.

A zadeszenie tarasu, raczej ma na celu, ochronę przed deszczem i wiatrem (mamy domek na wzniesieniu i przewaznie wieje i leje od zachodu, czyli od tarasu; straszne strugi deszczu płyną po oknie, a zimą snieg sięgał połowy okna). Myślę, że ten daszeksię sprawdzi. Szkoda, że nie wpadliśmy na ten pomysł przy robieniu dachu. Mozna by wtedy zrobić takie załamanie i pokryć od razu.

hm.. my o zadaszeniu nie myśleliśmy.. jestem ciekawa jak Wam to wyjdzie.. jeśli u nas będzie kiepsko z tymi deszczami to będziemy musieli też coś pomyśleć. Mam nadzieję, że pokażesz jak to będzie wyglądać u Was. My póki co planujemy pergolkę od balkonu do ziemi, która będzie zasłaniać okno kuchenne (przynajmniej częściowo), ale pewnie to dopiero na przyszłą wiosnę. Póki co prace wewnątrz pochłaniają cały czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy balkon o szerokości 1,20 m, rzeczywiście on troszkę ogranicza światło, ale nie tak dużo. Tak jak pisałaś wcześniej, jest to jasne pomieszczenie z przyjemnym chłodkiem.

A zadeszenie tarasu, raczej ma na celu, ochronę przed deszczem i wiatrem (mamy domek na wzniesieniu i przewaznie wieje i leje od zachodu, czyli od tarasu; straszne strugi deszczu płyną po oknie, a zimą snieg sięgał połowy okna). Myślę, że ten daszeksię sprawdzi. Szkoda, że nie wpadliśmy na ten pomysł przy robieniu dachu. Mozna by wtedy zrobić takie załamanie i pokryć od razu.

hm.. my o zadaszeniu nie myśleliśmy.. jestem ciekawa jak Wam to wyjdzie.. jeśli u nas będzie kiepsko z tymi deszczami to będziemy musieli też coś pomyśleć. Mam nadzieję, że pokażesz jak to będzie wyglądać u Was. My póki co planujemy pergolkę od balkonu do ziemi, która będzie zasłaniać okno kuchenne (przynajmniej częściowo), ale pewnie to dopiero na przyszłą wiosnę. Póki co prace wewnątrz pochłaniają cały czas...

 

Mamy juz kontrukcję tego daszku. Zrobilismy ja przed ociepleniem. Mogę przesłać na priv, tylko przeslij swój adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu ciekawie się zrobiło!!!!!! Ciekawe tylko czemu same dziewczyny się rozpisały?!

Też głowiłam się co zrobić żeby swobodnie ustawić stół i w konsekwencji postanowiłam zrezygnować z obu ścianek działowych pomiędzy kuchnią a salonem. Zrezygnowałam też z drzwi do kuchni ale powiększyłam wejście do salonu. Na ścianie gdzie jest wejście do salonu planujemy barek co ułatwi wnoszenie zakupów i oddzieli kuchnię od salonu. U mnie kuchnia też w kształcie L. Na ścianie salonu gdzie są dwa okna też postawimy rozkładany stół. Ustawienie stołu wychodzi pod oknem gdyż wyrównaliśmy okna równolegle do balkonowych na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu ciekawie się zrobiło!!!!!! Ciekawe tylko czemu same dziewczyny się rozpisały?!

bo mężczyźni wolą rozmawiać o technologiach budowy domu, pstryczkach, kurkach itp. A kobiety kombinują jak to wykończyć, poustawiać i przystroić, żeby to miało "ręce i nogi" ;) a umeblowanie i zaaranżowanie "przestrzeni" salonowo - kuchennej w "Prymulkach" jest naprawdę trudnym zadaniem... ale zastanawiające jest to, że nikt nie zrobił dokładnie tak jak jest w projekcie... u każdego przynajmniej jedna ścianka działowa między salonem a kuchnią jest wywalona... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyznam się do czegoś, za co pewnie większość Was mnie zgani. :oops:

Zrezygnowaliśmy z kominka!!!

Wybierając projekt od razu wiedziałam, że pierwszą rzeczą będzie wyrzucenie kominka. Mam ten cudowny nabytek u teściów i rzeczywiście był przyjemnością na początku. Potem zbrzydło mi sprzątanie, potem rozpalanie a teraz palimy maksymalnie 3 razy do roku. Poza tym salon w prymulkach wydał mi się zbyt mały i w miejsce kominka możemy swobodnie powiesić telewizor. No i część kosztów odeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim podstawowym kryterium wyboru projektu domu był kominek.. nie zamierzamy w nim często palić, bo ma pełnić funkcję wyłącznie rekreacyjną, ale marzą mi się wieczorki przy kominku.. ale faktycznie dzięki wywaleniu kominka mogliście pozbyć się jednego komina, a to trochę zaoszczędzonych pieniążków. Nie mówiąc już o wkładzie kominkowym, obudowie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogłam się doczekać projektu żeby znać już dokładne wymiary ścian i poustawiać meble. Przypadłość kobieca, co?!

Nie martwię się za bardzo małą kuchnią bo będę miała pomieszczenie gospodarcze w miejscu kotłowni i tam mogę trzymać rzadko używane sprzęty. W obecnym domu mam gospodarcze w piwnicy i nie sprawia mi to żadnych problemów.

Obawiam się trochę tego wspólnego wejścia do salonu i kuchni, nie wiem czy to będzie funkcjonalne rozwiązanie. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. a na którym piętrze masz mieszkanie? bo to też ma znaczenie.. u nas w domku okno tarasowe jest na zachód i dopiero późnym popołudniem słoneczko przez to okienko zagląda... okapy z dachu i balkon zasłaniają przez większość dnia słońce. Ale dzięki temu w salonie panuje fajny chłodek, nawet w upalne dni :)

 

 

Naszych okien nic nie zasłania. Cały dzień jest jasno i bardzo gorąco. Jak jest upał to o chłodku mogę zapomnieć. :(

W lecie mi to trochę dokucza, ale za to w resztę pór roku jestem zadowolona i maksymalnie wykorzystuję ten fakt. Mniejsze opłaty za energię. :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, całkowicie to rozumiem. Mnie też kominek kojarzy się z romantycznym wieczorem, ukochanym mężczyzną, winkiem....

Tylko ja, mieszkając z teściami, nie mogłam pozwolić sobie na taką romantyczność?!

Jeżeli nigdy nie miałaś i marzyłaś o nim, to na pewno będziesz zadowolona.

Życzę wielu cudownych chwil przy kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam wczoraj Jacek (nasz budowlaniec) wycenił zrobienie mebli kuchennych w eLkę według naszego projektu (oczywiście on pomierzy i jak coś to poprzesuwa - na pewno zrobi tak, że będzie dobrze :) ) z zamontowaniem i z półeczką na ściance działowej na ok 5000 zł (oczywiście bez sprzętów,ale one nie będą zabudowywane), ale myślę, że to tanio. A nawet jeśli nie byłoby najtaniej to przynajmniej wiem, że będzie dobrze zrobione :)

 

Cenę macie bardzo dobrą szkoda tylko, że salony meblowe z nich nie korzystają. Z jakiego materiału masz fronty, co na blaty i na ścianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...