Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Aga czy możesz przypomnieć mi w jaki sposób rozwiązałaś sprawę pokoju nad garażem? Czy wchodzi się do niego kosztem łazienki? i jaki jest duzy? Czy byłaby możłiwość przeksanowania rzutu poziomego rysunku pokoju nad garażem i przesłanie meilem? Zastanawiamy się z mężem nad tą opcją ale przed podjęciem decyzji chcielibyśmy mieć możłiwość zobaczenia z "czym to się je" :wink: I jeszcze jedno pytani - dach czy bedzie przedłużeniem dachu podstawowego czy jest inny rozwiązanie? Z góry dzięi za odpowiedź. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiu bardzo chętnie bym Ci to przeskanowała gdybym tylko mogła, ale nie mam dostępu do skanera. :cry:

Spróbuje Ci to opisać a jak będziesz miala jeszcze pytania do chętnie odpowiem.

Więc tak: pow.po podłodze 24,60; użytkowej 17,60.

wejście będzie zrobione kosztem łazienki i wyglądać to będzie tak:pomniejszamy łazienkę,będzie się kończyła na kominie ta ściana będzie z luksferów i tam też będą drzwi, przesuniemy też trochę ścianę z pokoju aby poszerzyć trochę ten korytarzyk.

dach jest w tej samej płaszczyźnie co dach domu rozpatrujemy opcje połonczenia go od strony ogrodu ale tego rozwiązania nie jesteśmy jeszcze pewni :)

Musisz wziąśc jeszcze pod uwagę to że nasz garaż jest poszerzony do 4 m

a z tyłu wyrównany do budynku.

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielarz, przewidywany termin ukończenia prac nad dachem - koniec tygodnia. Zapraszam.

Maksi mam pytanie odniośnie komina. Czy miałeś fugowane spoiny? U mnie byl właśnie blacharz do okucia i stwierdził, że mimo uszczelnienia silikonem, może być tak, że będzi spoinami ciekło. Zaleca fugowanie. Mam robione na listewkę wklęsłe spoiny. Wygląda bardzo ładnie, ale może być z tym problem. Jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielarz, przewidywany termin ukończenia prac nad dachem - koniec tygodnia. Zapraszam.

Maksi mam pytanie odniośnie komina. Czy miałeś fugowane spoiny? U mnie byl właśnie blacharz do okucia i stwierdził, że mimo uszczelnienia silikonem, może być tak, że będzi spoinami ciekło. Zaleca fugowanie. Mam robione na listewkę wklęsłe spoiny. Wygląda bardzo ładnie, ale może być z tym problem. Jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdań, aby podciągnąć wątek. Maksiu pewnie na urlopie.

U mnie zakładają dzisiaj okna dachowe. Mam nadzieję, że ich nikt nie zwinie. Kolor blachodachówki współgra z kolorem podbitki i kominów. Trafiło się ślepej kurze... :)

Rozmawiałem z facetem od blacharki kominowej. Poleca zastosowanie fug w klinkierze na kominie. Podobno daje to większą gwarancję, że nie będzie ciekło. Ja będę miał tylko uszczelnienie silikonem (i blachą), więc nie jest wykluczone, że po zimie znów uśmiechnę się do owego pana od kominów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :wink: !

Jesteśmy nowi - szukamy kontaktów. My po wielu nieprzespanych nocach i przeszperaniu morza projektów, przewaleniu tony stron internetowych osiedliśmy w okolicach Prymulki.

Ta "Nasza" to Prymulki 2 z aneksem - ma garaż i pokój nad nim. Jest trochę zmieniona w stosunku do pierwowzoru, ale dla nas idealna. Przy zestawie 2 + 2 ten dodatkowy pokój będzie na hobby i rekreację.

Dla ciekawych - projekt dostępny na razie tylko na stronie Archonu.

Mamy wąską działkę i szerokie plany - budowy oczywiście :D .

Ten rok poświęcamy na przygotowanie - przyszły to rzut na taśmę - jak będzie kupiec na mieszkanie - to chcemy pociągnąć całość w przyszłym sezonie - Musi się udać!

Na dziś mamy już trochę pomysłów - doświetlimy pokoje na strychu, wyrzucimy drzwi do kuchni, trochę inaczej rozwiąrzemy garderobę. Zobaczymy co powie architekt na niewielkie podniesienie dachu - 97 cm to chyba mało. chcemy też wykorzystać strych - zawsze to dodatkowa przestrzeń na schowek.

Pozdrawiam prymulkowiczów - liczę na zrozumienie w stosunku do nowicjuszy :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień urlopu a tu takie zmiany. Aga dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze jak będą wyglądać schody do pokoju nad garażem? Jaką powierzchnię zajmną? Z góry dzięi za odpowiedź.

U mnie schody zazbrojone ( dzięki zamurowaniu osobnego wejścia do pokoju dziennego wyszły ze spocznikiem dwubiegowe), wieniec zalany - dzisiaj stawiają ścianki kolankowe. Roboty idą do przodu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...