Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobra dziewczyny, ja połączę dwa tematy: dom dla córci i łazienki... :wink:

Otóż u nas na piętrze będą dwie łazienki, pierwsza w tej mini garderobie na przeciw schodów (dla dzieci), druga w miejscu zaprojektowanej łazienki ale o wiele mniejsza i będzie służyła tylko dla rodziców (wejście będzie z sypialni).

Dlaczego tak? A dlatego że wszyscy wychodzimy z domu w tym samym czasie więc i w tym samym czasie potrzebujemy korzystać z łazienki. Zanim dzieciaki małe to nie ma większego problemu, ale obawiam się że jak moje dzieci (kiedyś nastolatki) zaczną przesiadywać w łazience, to byłby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dziewczyny, ja połączę dwa tematy: dom dla córci i łazienki... :wink:

Otóż u nas na piętrze będą dwie łazienki, pierwsza w tej mini garderobie na przeciw schodów (dla dzieci), druga w miejscu zaprojektowanej łazienki ale o wiele mniejsza i będzie służyła tylko dla rodziców (wejście będzie z sypialni).

Dlaczego tak? A dlatego że wszyscy wychodzimy z domu w tym samym czasie więc i w tym samym czasie potrzebujemy korzystać z łazienki. Zanim dzieciaki małe to nie ma większego problemu, ale obawiam się że jak moje dzieci (kiedyś nastolatki) zaczną przesiadywać w łazience, to byłby problem.

:o nie wiem, czy ja mam coś nie tak w domu, ale u mnie chyba w garderobie nie zmieściłaby się łazienka :( niby jest 6 m2 po podłodze, ale skosy...

poza tym mi by było szkoda jednak garderoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 150x150 (wanna narożna, sedes, umywalka) i bywa tak że we czwórkę jesteśmy na raz, fakt bywa ciasno. Natomiast myślę, że z biegiem lat dzieciaki nie będą chciały w tym samym czasie korzystać z łazienki, więc spokojnie im wystarczy. U mnie w projekcie wymiary garderoby to 216x230 Uważam, że to wystarczająco...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do garderoby to:

Łazienka, która normalnie jest w projekcie na piętrze, będzie znacząco zmniejszona a wejście do niej będzie z sąsiadującej sypialni. Równolegle do łazienki tzn. na równoległej ścianie, zrobimy garderobę albo dużą szafę, nie postanowiłam jeszcze, łóżko sypialniane planujemy ustawić pomiędzy oknami. Pod koniec lipca będę miała projekt, z chęcią wrzucę.

Ja na dole będę miała dwie duże szafy, jedna przy łazience, druga w gospodarczym, tam gdzie u większości z Was jest kotłownia ( u mnie kotłownia jest w piwnicy). Nie mam też potrzeby ustawienia pralki i suszarki w łazienkach, więc mogę sobie pozwolić na mniejsze powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do łazienki...

Cztery lata temu robiliśmy remont w domu teściów. min. w łazience. No i kupiłam wannę narożną, bo cały czas o takiej marzyłam. I powiem Wam, że u mnie w domu takiej nie chcę. Jak jest szeroka, to potrzeba do niej mnustwo wody, a jak jest wąska to nie wygodnie się w niej leży.

Podobają mi się takie:

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=402816

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 150x150 (wanna narożna, sedes, umywalka) i bywa tak że we czwórkę jesteśmy na raz, fakt bywa ciasno. Natomiast myślę, że z biegiem lat dzieciaki nie będą chciały w tym samym czasie korzystać z łazienki, więc spokojnie im wystarczy.

Dlatego u nas są dwie łazienki - jedna na górze, druga na dole... jakby ktoś się zasiedział w jednej z łazienek, to można skorzystać z drugiej. W górnej będzie wanna a w dolnej prysznic.

U mnie w projekcie wymiary garderoby to 216x230 Uważam, że to wystarczająco...

tak, tylko weź pod uwagę skosy... łazienka, mimo że większa po podłodze przestaje być ustawna. Wiadomo, można pokombinować...

Ja na dole będę miała dwie duże szafy, jedna przy łazience, druga w gospodarczym, tam gdzie u większości z Was jest kotłownia ( u mnie kotłownia jest w piwnicy). Nie mam też potrzeby ustawienia pralki i suszarki w łazienkach, więc mogę sobie pozwolić na mniejsze powierzchnie.

Rozumiem, że pralkę będziesz miała w jakiejś pralni w piwnicy??

Ja wolałam mieć pralkę na górze, żeby nie ganiać z góry na dół i z powrotem z rzeczami... a byłoby to nagminne przy naszych dwóch brudaskach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu,

Pralnię będę miała tam gdzie u Was jest kotłownia (tak myślę?!) no w tym pomieszczeniu gdzie zaplanowana jest kotłownia. Też chciałam na górze, żeby wszystko mieć pod ręką, trzeba jednak sporo miejsca żeby ustawić pralkę suszarkę, deskę itp. w jednym miejscu, nie chciałam jednak tego sprzętu ustawiać w łazience. W domu teściów mieszkam na piętrze a pralnię mam w piwnicy i nie sprawia mi to problemu. Kosze na pranie mam u siebie w garderobie i w łazience dla dzieci.

Na początku myślałam o wykorzystaniu garderoby na pralnię i ogólnie takie pomieszczenie gospodarcze ale zrezygnowałam.

Od kiedy pamiętam to marzy mi się osobna łazienka przy sypialni i oglądając prymulki od razu wiedziałam że pomniejszymy tą dużą łazienkę.

Mam nadzieję że będzie dobrze

A jak nie: to będzie tak jak powyżej pisałyście w kolejnym budowanym domu już będzie tylko lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu,

Pralnię będę miała tam gdzie u Was jest kotłownia (tak myślę?!) no w tym pomieszczeniu gdzie zaplanowana jest kotłownia. Też chciałam na górze, żeby wszystko mieć pod ręką, trzeba jednak sporo miejsca żeby ustawić pralkę suszarkę, deskę itp. w jednym miejscu, nie chciałam jednak tego sprzętu ustawiać w łazience. W domu teściów mieszkam na piętrze a pralnię mam w piwnicy i nie sprawia mi to problemu. Kosze na pranie mam u siebie w garderobie i w łazience dla dzieci.

Skoro lubisz tak ganiać to spoko ;) U nas niestety tyle prania się robi, że chyba bym padła na twarz :( dzień bez prania dniem straconym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tematu, jakie okna wybraliście?

My mamy okna następujące:

- na parterze szyby P4 Thermo (U=1.0), a na piętrze P2 Thermo,

- profile 6-cio komorowe od Gealan-u (linia soft-line) od zewnątrz w kolorze orzech jakiśtam, a od środka białe, usztywnione ramą z profili zamkniętych,

- okucia Roto.

Dostarczyła je firma Piramida spod Radomska - jako że była zima wtedy, to bardzo szybko zrobili te okna :) Zamontował je nam nasz budowlaniec. Fotki oczywiście znajdziesz w dzienniku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda Nam nie dopisuje, ciągle pada. :evil: :evil: :evil:

Mieliśmy dzisiaj umówionego geodetę na wytyczenie budynku a tu lipa nie ma jak wejść. Mam trochę czasu dopóki nie zrobią fundamentów, więc cierpliwie będę czekać. 8) 8)

Zdaję sobie sprawę, że budowa to nie przelewki i cały czas jest, co robić a czasu brak. Szkoda, że doba nie ma 48 godzin. :o :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...