Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

co do balkonu to z niego zrezygnowaliśmy - zostawiliśmy tylko okna balkonowe. Nie chcemy balkonu bo z doświadczenia wiemy że mieszkając w domu nikt nie korzysta z balkonu (chyba tylko po to żeby wietrzyć pościel) każdy woli posiedzieć w ogrodzie. Przy tych oknach założymy balustrady i tyle :D ostatecznie pościel mogę wietrzyć na nich :-?

co do wiatrołapu to faktycznie go nie mamy - po wstawieniu szafy robi się tam tak mało miejsca, że nie miał on większego sensu, przynajmniej w naszym odczuciu. Z drugiej strony jeśli okaże się że jest przez to za zimno to dostawimy tam ściankę z k-g i wstawimy drzwi, chociaż mam nadzieję że uda się tego uniknąć (daliśmy przed drzwiami dodatkową pętlę podłogówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniu co do kominka to jest marmur green forest dość drogi ale prezentuje się super.

Masz piękne okna w salonie -bardzo mi się podobają. W najbliższej przyszłości zrobie zdjęcia moich podłóg w salonie mam jesionowy parkiet, a w holu i kuchni mistral grafit błyszczące duże płytki-muszę fotki nowe porobić.

Dzięuje za miłe komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kamień niebanalny :) Tak tylko podpowiem, że jakbyście szukali innego, niebanalnego kamienia, to polecam Onyx Green :) Cena co prawda zabójcza (slaby kosztują ok. 600-700 zł za m2), ale efekt piorunujący (zwłaszcza, jak się zrobi półprzeźroczystą ściankę z tego kamienia - szok w słoneczne dni :) ).

http://lh5.ggpht.com/_4STjwinLOH8/Sj9JagrzkxI/AAAAAAAABTA/8U9-PjsuySQ/s400/onyx_green3.jpg

Te "białe" pasy w środku, to efekt prześwitującego światła - te zielonkawe paski to jakby szkło :) Zdjęcie oczywiście efektu nigdy nie odda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nogi to mi odpadają, załatwiałam dzisiaj wszystko na piechotę. :evil: :evil:

Rozmowa wyszła bardzo pozytywnie.

Pokazałam mu rysunek, który wczoraj narysowałam, jak ja to widzę.

Bardzo podoba mi się wysoka zabudowa i związku z tym miedzy tymi oknami by ona była. Projektant zmienił mój punkt widzenia mówiąc, że jak wcisnę tam taką głęboką zabudowę(głębokość dyktuje lodówka, czyli ponad 80 cm) to zimniejsze pomieszczenie. Powiedział, że takie szafy stawia się w mniej widocznym miejscu i zasugerował ścianę gdzie jest komin wentylacyjny. Ma Mi zrobić projekt jak on to widzi i wycenę. Wysłuchał dokładnie to, co chciałabym mieć, zanotował i zobaczymy, co wymyśli. :o :o :o

Namawiał mnie na półwysep, ale ja tam miejsca na niego nie widzę. Chcę mieć stół a w takim małym kuchnio- salonie się to po prostu nie zmieści. Zresztą może i by na upartego to wszystko wcisnął, ale za to ja bym się źle czuła w takim pomieszczeniu. Za bardzo by mnie to przytłaczało i dusiłabym się oraz obchodzenie tego wszystkiego to byłaby dla mnie zgroza. Za ciasno mamy na takie eksperymenty. :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam się, co zrobić z tymi oknami, czy zostawiać jedno duże tarasowe, czy wciskać tam jak już wcześniej pisałam jedno węższe 75 a drugie 180 lub szersze. Opisałam mu swoje obawy a on stwierdził, że jedna i druga opcja będzie dobra. To jedno okno tarasowe da mi naprawdę dużo światła a jak tak bardzo będę się upierać to mogę wcisnąć te dwa. Kwestia tylko, jakie ustawienie wnętrza bardziej mi będzie odpowiadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny i chłopaki Prymulkowicze :-))

Oto moja kuchnia , robi się -będzie za kilka dni w lipcu

http://www.sobmar.pl/product-pol-4492-Plytki-scienne-FLOWER-firmy-OPOCZNO-flower-.html

4 pierwsze zdjęcia od góry to moja kuchnia -biała na wysoki połysk , czerwone kafle między meblami , stalowe blaty i podłoga o ton jaśniejsza od blatów i cały osprzęt kuchenny w kolrze inox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleiłam jeszcze jedną fotkę z kaflami kuchennymi , wprawdzie bez mebli ale kolor zobzczycie , chyba wyszedł zbyt jaskrawy ale to nic bo kuchnia jest od północnego zachodu -więc moze i lepiej , w okna w kuchni planuje białą

żaluzję .

http://www.fmix.pl/album/32672/moja-przygoda-z-prymulka/1

Powiem Wam , że tak się cieszę tym domkiem -zwłaszcza że jestem razem z mężem urodzonym blokersem. Kiedy 3 lata temu odwiedzałam to forum to inni byli na takim etapie jak my teraz i zastanawiałam się kiedy i my będziemy stać nad dylematami kafelkowymi.

Życzę Wam wszystkim powodzenia w zmaganiach się bądź co bądź z wielką przygodą , jaką jest budowa własnego domku :-))

Całą górę robimy w panelach z kronopolu w kolorze dębu kanadyjskiego

http://podlogi.net/pokaz.php?id=498#zdj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...