Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam wszystkich :-)

 

Mam pytanie dotyczące kotłowni na eko groszek ( bo też taką planuję ) i zastanawiam sie czy pomieszczenie jest wystarczające ?? Ze zdjęć na forum widziałem ze kociał i bojler 300l komuś spokojnie się mieści lecz prymulka 3 ma garaż i kotłownia jest przejściowa wiec nie da się kotła w koncie postawić - jedynie jakoś pod ścianą kominową. Jak szanowni Prymulkowicze to zaplanowali ?.

 

Drugie pytanie - powiększał ktoś dolną łazienkę przesuwając drzwi w kierunku holu ??

Na obecnym projekcie jest ona dość mała (2,7 m2) a ten zabieg powiększa ja o 50% :-)

 

A trzecie Pytanie o Koszty. Wiem że to trudne pytanie ale korzystając z Prymulkowiczów doświadczenie nie jestem w stanie się oprzeć aby nie zapytać o taką sprawę

 

Katalogowy koszt stanu zamkniętego systemem gospodarczym ( czy flizowanie w kotłowni i łazience też wchodzi w stan zamknięty ? ) wynosi:

 

Dom w prymulkach ( bez garażu ) ----- 204.680 zł

Dom w prymulkach 3( z garażem ) ---- 224.350 zł

 

Jak Panstwo do tego się ustosunkują ?? realny, zawyżony , zaniżony ?

Mają Państwo w planie się w nim zmieścić , poniżej czy przekroczyć ?

 

Zastanawiem się po prostu ile Państwu wyszło i z jakim typem Budulca podstawowego - jakie pustaki siś bardziej opłaciły :-)

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi w celu porównania z czego wybudować to cudeńko zeby nie zbankrutować i aby kredytu starczyło :-)

 

Pozdrawia małopolanin :-) Rafał

 

dzieki za odpowiedzi

 

Co do zmian:

KOTŁOWNIA jest obnizona w stosunku do reszty domu o 17 cm (jeden stopień) i została powiększona kosztem łazienki, o tyle żeby cały komin był w kotłowni - teraz widzę, ze to było dobre posunięcie - inaczej nie byłoby szans na wstawienie kotła z zasobnikiem i zbiornika 300l na wodę. Zarówno kocioł jak i bojler mam usytuowane wzdłuż ściany z łazienką

 

ŁAZIENKA jest pomniejszona do szerokości 117 cm (wymiar ostateczny po położeniu fliz) i wydłuzona o ten dziwny korytarzyk z projektu, czyli wchodzi się bezpośrednio z koytarza

 

SALON+KUCHNIA - nie ma ścianek działowych i drzwi (zamiast drzwi mam dwa rowne przejscia po 100 cm szerokie a między nimi słup o szerokości 75 cm)

 

TARAS - jest częściowo zadaszony, tzn daszek jest nad oknem tarasowym

 

To chyba tyle zmian.

 

Co do kosztorysu umieszczonego na stronie archonu, to wydaje mi się realny do osiągnięcia przy budowaniu systemem gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostałam wycenę okien na domek. Jeszcze nie mogę złapać oddechu. Jest to kwota 23310 zł.

Gdzie ten spadek cen. Bo w Rzeszowie go jakoś nie widzę.

 

Dla wyjaśnienia okna bez cudów i wymyśleń.

 

Jestem w szoku :o Co to za firma? Ceny z kosmosu !!!

No chyba, że to okna z drewna. Jeżeli z PCV to strrrrrrasznie duzo.

Poszukaj gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam wycenę okien na domek. Jeszcze nie mogę złapać oddechu. Jest to kwota 23310 zł.

Gdzie ten spadek cen. Bo w Rzeszowie go jakoś nie widzę.

 

Dla wyjaśnienia okna bez cudów i wymyśleń.

 

Jestem w szoku :o Co to za firma? Ceny z kosmosu !!!

No chyba, że to okna z drewna. Jeżeli z PCV to strrrrrrasznie duzo.

Poszukaj gdzie indziej.

 

To nie są okna drewniane tylko okna plastikowe, kolor na zew. w środku białe. Wycena jest na szyby P2, WK1. Na poddaszu zwykłe szyby i okucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, jak na porządnych budowniczyvh przystało siedzimy na budowie, no przymajmniej ja. :D Właśnie dzisiaj zaczęliśmy malowanie, łazienki skończone, podłogi też - zaczynam powoli widzieć koniec tego wszystkiego :) Górną łazienkę zrobiliśmy grafitową - w płytkach Amanda z Paradyża, dolną biało-czerwoną (patriotycznie :D ) Ciekawe co ja będę robić z nadmiarem wolnego czasu, oczywiście jak już posprzątamy ten cały kurz. :D A swoją drogą co sądzicie o ciemnym turkusie do sypialni? Do tego ciemne meble i jakieś czekoladowe detale, w sensie koloru oczywiście... :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFF ulżyło mi - nie tylko u nas będzie brąz z niebieskim :D A już zaczęłam się zastanawiać czy aby na 100% to zestawienie ma sens, bo jak byłam w dekoralu po farby i okazało się że ten turkusik to jest do sypialni, to pan zrobił minę pełną obrzydzenia i zaczął mnie namawiać na coś innego; co najmniej jakby miał tam ze mną spać :D :D

A jakie dajecie pozostałe kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFF ulżyło mi - nie tylko u nas będzie brąz z niebieskim :D A już zaczęłam się zastanawiać czy aby na 100% to zestawienie ma sens, bo jak byłam w dekoralu po farby i okazało się że ten turkusik to jest do sypialni, to pan zrobił minę pełną obrzydzenia i zaczął mnie namawiać na coś innego; co najmniej jakby miał tam ze mną spać :D :D

A jakie dajecie pozostałe kolory?

 

kajon-ka wrzuć zdjęcia jak ci wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie dajecie pozostałe kolory?

hm... pokój Franka będzie żółto - zielony ;)

Pokój Agaty będzie łąkowy.. tzn na dole zielono, na górze niebiańsko ;)

Korytarze (dół i góra) + klatka schodowa będą albo ciepły beż albo baaardzo blady pomarańcz przybrudzony (nie wiem jak się to nazywa :oops: ), ale to jeszcze do przedyskutowania - ewentualnie może przydałoby się odciąć klatkę schodową od korytarzy, ale nie wiem w którym miejscu i nie wiem jak zrobić przejście z jednego koloru w drugi. Jakoś "sztuczna" pionowa linia mi się nie widzi :-?

Kuchnia z Salonem będzie w kolorze bladożółtym... też nie będzie odcięcia kuchni od salonu, bo zupełnie nie wiem w którym miejscu :-?

pokój dolny, garderoba itd. jeszcze nie wiem...

Do górnej łazienki mamy jasne niebieskie płytki w delikatne paseczki :) piękne ;) tylko kiedy trafią na swoje miejsce??? pewnie w przyszłym roku dopiero :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro o kolorach mowa, to pochwalę się swoimi, może kogoś zainspiruję :wink:

 

wiatrołap: miodowy pastelowy z dekoralu

kotłownia, pomieszczenie pod schodami i garderoba: beżowy pastelowy z dekoralu

korytarz i klatka schodowa: szafran z duluxa

kuchnia: rzymski poranek z duluxa

salon: beżowy jasny z dekoralu

gabinet: cafe late z duluxa

mały pokój na górze: morelowy pastelowy z duluxa

sypialnie: ta od garderoby: pistacjowy na ścianach i jaśmin na suficie z duluxa, ta od schodów: beżowy ??? (nie pamiętam dokładnie, ale jasny) z duluxa

wszystkie sufity poza zieloną sypialnią są pomalowane natchnieniem z dekoralu

 

Uff, to chyba wszystkie kolory :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korytarz i klatka schodowa pomalowana na jeden kolor :D . Chciałam inne kolory, ale nie ma takiego miejsca, żeby ładnie odciąć kolory od siebie :cry: Tzn. może i jest ale ja go nie znalazłam :-? A podobnie jak OZ nie podoba mi się odcięcie taką pionową krechą (wygląda to jakby ktoś na siłę chciał wcisnąć różne kolory)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...