Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

pomóżcie, proszę - mam zdaje się problem z tarasem bo kompletnie nie wiem jak się do niego zabrać tzn. nie wiem jak zrobić ten murek oporowy dookoła, czy przy zagęszczaniu nie strzelą szyby w oknie tarasowym, co tam dać po wierzchu - jednym słowem nic nie wiem. Jeżeli macie to już zrobione to podzielcie się wiedzą bo inaczej to nie wiem kiedy wypiję poranną kawę na tarasie

 

My mamy taras z kostki brukowej. Zrobiliśmy dookoła opaskę z obrzeży. Potem nasypaliśmy grubszego tłucznia, zageściliśmy, potem tzw "zerówkę", zagęściliśmy, na to piasek i kostka, potem wszystko jeszcze raz ubite zagęszczarką... szyby są całe...

 

... iii ...można pić kawę na tarasie.

 

Zastanowiłabym się też nad tarasem z drewna. Z pewnością jest dużo przyjemniejszy niż betonowy.

 

Można też wylać beton i na to ułożyć płytki (flizy). Ale niektórzy mówią, że to nie jest dobre rozwiązanie, podobno płylki odpadają, albo pękają.

 

Widziałam też tarasy z drobnych kamyczków. Fajnie wyglądają, ale są chyba mało praktyczne.

 

To tyle co przychodzi mi do głowy na tą chwilę.

 

P.S. był chyba wątek o tarasch na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja z innym tematem.Dziś miałem wizyte Pana od tynków i powiedział że tynki spadną ze słupów drewnianych na piętrze i żeby ich nie tynkować natomiast lepiej je obrobić płytami GK.Nie wiem czy ściemnia czy dobrze doradza?Myślałem że wystarczy je obić siatką.Jak Wy podeszliście do tego tematu.A propotarasu to moja żonka marzy o drewnianym,ja chciałem ułorzyć kostke.I mam dzięki temu małą wojne domową.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innym tematem.Dziś miałem wizyte Pana od tynków i powiedział że tynki spadną ze słupów drewnianych na piętrze i żeby ich nie tynkować natomiast lepiej je obrobić płytami GK.Nie wiem czy ściemnia czy dobrze doradza?Myślałem że wystarczy je obić siatką.Jak Wy podeszliście do tego tematu.A propotarasu to moja żonka marzy o drewnianym,ja chciałem ułorzyć kostke.I mam dzięki temu małą wojne domową.Pozdrawiam.

 

U nas słupy są obłożone płytą gipsowo-kartonową.

Przez chwilę chciałam nawet, żeby były całkowicie odsłonięte (tzn, wyszlifowane i zabejcowane), ale zrezygnowałam z tego pomysłu. Nie pasowałoby do reszty wystroju. Mamy raczej nowoczesne wnętrza.

Wszystko zależy jaki klimat chcesz uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
My zostawiliśmy dwa wejścia do salonu, ale są one symetryczne ze słupem po środku i oczywiście są to tylko otwory bez drzwi; zlikwidowaliśmy ścianki pomiędzy salonem i kuchnią; powiększyliśmy kotłownię kosztem małej łazienki; na górze zrobiliśmy wnęki naprzemian pomiędzy łazienką i pokojem - od strony łazienki w tej wnęce jest prysznic a w pokoju miejsce na szafę. Na dole zmieniliśmy rozmiar okien w części salonowej - obydwa mają po 2,5 m i są przesuwane. Teraz żałuję że tego małego okna w kuchni też nie zamieniłam na drzwi balkonowe. A, i zlikwidowaliśmy balkon na piętrze - zostały tylko drzwi balkonowe z balustradą. Trochę tych zmian było.... ale ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to jest naprawdę wygodny dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Hej,

 

Może ktoś będzie zainteresowany, znalazłem wycenę kompletnego dachu "W Prymulkach".

Wysłałem maila do nich, w odpowiedzi dostałem informację, że ceny na tej stronie są aktualne.

Jest końcówka sezonu i mają teraz spore rabaty, np. 35% na dachówkę Tondach i 18% na okna i rynny.

 

http://wycenadachu.pl/wycena/w-prymulkach

 

Czy ma ktoś doświadczenie z dachówkami firmy Tondach? Bo z tego co widzę jest niewiele droższa od betonowego Euronitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

planuję zakup i budowę projektu "dom w prymulkach 2" (zdj poniżej). Wybrałem tą wersję prymulek bo jest tania i wydaje mi się funkcjonalna:) Ilość pokoi jest dla mnie wystarczająca na "dziś" (2os.) i na "jutro" (planowane +2 :) Wybrałem wersję bez garażu, a później myślę o wybudowaniu garażu wolnostojącego dwustanowiskowego z graciarnią i wiatą na drewno kominkowe.

 

Mam kilka pomysłów na adaptację wnętrza i szukam kogoś z kim mógłbym pogadać na ten temat:)

1. Czy udało się komuś z was zrobić wejście do garderoby bezpośrednio z pokoju na górze? są tam skosy i kominy więc jest trochę ciasno na drzwi ale może ktoś wpadł na jakiś pomysł?

2. Chciałbym zmniejszyć hol na dole i zrobić małą spiżarkę z wejściem od kuchni - co jednocześnie powiększyć troszkę łazienkę na dole.

3. reszt adaptacji standardowa - usunięcie ścianki pomiędzy kuchnią a salonem, powiększenie okien na dole, może likwidacja balkonów ale nad tym muszę pomyśleć:)

 

 

Jak u was wyglądało "zamknięcie się" w kosztorysie? stan pod klucz w tym kosztorysie to 284tyś netto.

Mam nadzieję że bez problemu uda mi się wprowadzić zanim pęknie kwota 300tyś (bez poddasza, tylko na dół)

 

pozdrawiam

252.jpg

260.jpg

Edytowane przez Palik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z dzwiami u góry jest taki że można zrobić wejście ale bardzo wąslie lub wstawić dzwi z obciętym rogiem,ponieważ przebiega tam wentylacja podwójna z kuchni(chyba że pzesuniecie komin wentylacyjny)

Spiżarke można zrobić ale będzie bardzo wąska bo do dzwi wejściowych jest jakieś 70 cm.Więc czy warto?

My powiękrzyliśmy dolną łazienke rezygnując z wnęki przed łazienką(ale zwęzyliśmy ją nieco na rzecz kotłowni.Scianki między kotłownią łazienką a małym pokojem można dowolnie przesuwać tylko aby pamiętać o kanalizacji by nie wyszła w pokoju na górze tylko w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zdjęcia - szczególnie pierwsze bardzo pomocne - myślę ze jakieś ścięte drzwi lub coś w tym stylu architekt wstawi - bo ciężko mi było wyobrazić sobie jak duży jest ten skos.

 

Co do parteru to prymulki 2 wyglądają troszkę inaczej niż u Ciebie - także ta spiżarka od kuchni będzie większa - zdj poniżej

 

http://images47.fotosik.pl/381/7b7c4609abe6e55bmed.jpg

 

Adaptacja:

1. zwiększenie wiatrołapu kosztem małego pokoju - będzie można wstawić dużą szafę do zabudowy która zrekompensuje brak garderoby na odzież wierzchnią

 

2. Zwiększenie wejścia do salonu - nie wiem na ile jest to możliwe bo to ściana nośna ale najwięcej jak się da:) - w dużej mierze chcę ogrzewać kominkiem (rozprowadzanie powietrzne) więc większa przestrzeń i łatwiej ciepło się rozchodzi.

 

3. Co do spiżarki to będzie miała wtedy około 1x1 m i z góry do dołu półki i wszystkie graty kuchenne można schować:) - zobaczymy co na to powie architekt:)

 

4. likwidacja ścianki pomiędzy pokojem a kuchnią

 

5. większy taras

 

6. większe okna - szczególnie to w salonie bo będzie od strony południowej

Edytowane przez Palik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...