Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agnes, belki są o przekroju 20x20 a ganek mam troche powiększony. Wygląda ok.

.

 

Napisz proszę, jeśli możesz, jakie masz wymiary schodów (głębokość x szer.) oraz jaki rozstaw słupów - chcę mianowicie porównać z moimi wymiarami, hm.. tzn. z wymiarami mojego przyszłego ganku :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom dzieki za zaproszenie jedziemy na zjazd do Krystiana w Ogrodzieńcu a Maksiu podpowiedziała że do Ciebie już nie daleko więc postanowiliśmy to wykorzystać i Cię odwiedzić. W Ogredzieńcu będziemy 28 - 29 sierpnia.

Kasiu bardzo mi się podoba Twoje wyliczenie ceny, my jak na razie założyliśmy 80 tys. i mam nadzieję że uda nam się coś urwać z tej ceny.

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, z Ogrodzieńca do mnie to jakieś 70 km. Rzut kamieniem. Z tego co czytałem mają tam dożynki wojewódzkie 28 - 28 sierpnia. Oj, zabalujecie. Polecam także zamek. Warto zwiedzić. Jak pisałem Maksiowi, jutro dam znać czy ten weekend będę na miejscu. W każdym razie jeszcze raz zapraszam.

Agnes, z przykrością stwierdzam, że schodów przed domem jeszcze nie mam. Przymierzam się do nich jak i do ganku. Co do wymiarów, nie mam pomysłu. Może dzisiaj coś pomierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak waszym zdaniem ten pokój - wystarczy 20m2??

my natomiast nie wydłuzaliśmy anie nie poszerzaliśmy domu (szkoda :cry: ) ale zrezygnowaliśy z kuchni połaczonej z pokojem dziennym. Tak więc salon będzie miał około 32m2. Dla nas to zupełnie wystarczy. Kuchnia bedzie w miejsce pokoju na dole. A czwarty pokój sypialny będzie nad garażem. Aha kuchnia została też powiększona kosztem łazineki na dole. Pozdrawiam

Pomysl tez ok ale my przymierzamy sie do budowy w 2 etapach - najpierw parter a potem góra wiec pokój na dole musi zostać. Pozostanie nam chyba wydłużenie o ten 1 m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, moje zaproszenie jest jak najbardziej aktualne. Co do terminu pojawił się jednak mały problem (warto było w domu skonsultować :D ). W weekend 28-29 mamy w rodzinie okrągłą rocznicę i pewną związaną z tym uroczystość, która odbędzie się późnym popołudniem w sobotę. W związku z tym, gdyby Ci nie sprawiało trudności, zapraszam na budowę troszeczkę wcześniej (południe, wczesne popołudnie?), tak abym mógł być obecny. Czy taki termin jest do przełknięcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, jedyny postęp to to, że działka zaczyna przypominać działkę, a nie plac budowy. Porządkuję ją na okrągło i jakieś efekty są.

Na jutro jestem umówiony z facetem od kanalizy. Ludzi od podłogi na gruncie też mam zaklepanych. Mam nadzieję, że niebawem wejdą ekipy. Przy okazji zrobię tarasik pod gankiem i fundament tarasu za domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toomas - kominy robiłam tradycyjne - murowane ze zwykłaej cegły do poziomu dachu, ponad dach z klinkierówki.

mTom napisz jakie postępy na budowie? zrobiłeś już podłogi na gruncie? :D

Zyczę wszystkim miłych spotkań (szkoda, że nie mieszkam w pobliżu) i zdawajcie realacje z wszytkich wizyt :D

 

Pytanie z kominami miało iść tutaj ale coś poknociłem..sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam Was serdecznie.

czytam sumiennie co piszecie i ............... zazdroszcze.

niech tak zostanie . moje działania coś sie spowalniają, ale mam wszystkie uzgodnienia i pozostało mi tylko złożyc wniosek o pozwolenie na budowę, niestety nie spiesze sie z tym bardzo - nieco plany mi się pokomplikowały i musze nieco odpuścić temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...