Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasia jeśli będzie ogrzewanie to można poszukaj na Forum są ludzie którzy tak prowadzili budowę warto skorzystać z ich dośwaidczenia.

Ja też się nad tym zastanawiam nawet jeszcze nie dzieliłam się z tym pomysłem z moim mężem :wink: to tylko moje przemyślenia jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga to super, czyli masz w planie zaczynac na zimę, dobrze zrozumiałam ? :D świetnie, życzę ci tego bardzo :p :p :p

Muszę zdradzić, że już wczoraj poszperałam po internecie aby dowiedzieć się jakie warunki kredytowe otrzymam. Najlepsza strona chyba była na pkobp, bo jest kalkulator symulujący spłty w róznych walutach, zdolność kredytowa itp. Ciekawa jestem czy podobne informacje uzyskam w banku :roll: Teraz męczy mnie sprawa ogrzewania. Niem mam jeszcze wody na działce więc z kimś doświadczonym muszę wymienic poglądy czy wogle brać się za instalację c.o. bez wody. :o A przecież jakieś próby ciśnieniowe trzeba robić, tylko nie wiem przy, której instalacji, c.o. czy wod.-kan :-? Marzy mi się kominek z płaszczem wodnym + ogrzewanie gazowe - podłogówka w salonie, kuchni, przedpokoju i łazienkach. Ciekawe czy takie rozwiąznie jest możłiwe. I tu liczę na ludzi z formum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu My mamy zamiar zacząc na drugi rok koło lata to nie jest jeszcze dokładnie ustalona zobaczymy jak ekipy. A zastanawiam się czy prowadzić dalej budowę mój mąz odradza bo mówi że będzie wilgotno jeszcze zobaczymy.

Kasiu jeśli chodzi o wyliczenia kredytowe ze strony PKOBP to muszę Ci poqwiedzieć że jest to dośc rzetelnie opracowane i nie wiele się różni z tym co mówią w banku. Ja też się cały czas zastanawiam nad kominkiem z płaszczem wodnym zobzcymy jeszcze.

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga jeszcze nie wiem.. dzisiaj w przypływie natchnienia w pracy podzieliłam się problemem ogrzewania...a tu kolega zza biurka, że on zna wspaniałego fachowca od c.o., że naprawdę super i tani :-? to idąc dalej w moim natchnieniu zadzwoniłam do gościa i umówiliśny się na budowie. Facet próbował mnie wypytywać o różne szczegóły ale trafił na twardy grunt - nie puściłam pary z ust (przecież ne powiem, że nic nie rozumiem z tych tematów :wink: ). w każdym bądź razie zobaczy się. Aha nie podzieliłam się z zadziwiającą dla mnie sprawą braku w mojej okolicy cegły klinkierowej. Próbowaliśmy kupić parodzisiąt szt. na murki przy ganku (podobne do maksi tylko trochę niższe) atu nigdzie nie można dostać i ponoć hurtownicy nie mogą zamówic u dostawcy bo też nie ma :o Może chińczycy wykupili :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym spotkaniu z fachwcem od c.o. moje marzenia prysły jak bańka mydlana :cry: Po pierwsze Pan uważa, że nie można założyc ogrzewania takiego jak chcę , ponieważ nie mam wody (ta dopiero będzie budowana w przyszłym roku). Poza tym jak mi rzucił "ORIENTACYJNA" cenę to mnie ścieło (Qrcze a może takie ogrzewanie naprawdę tyle kosztuje :o ) - 25 tys. Cena obejmuje wszytsko czyli: kominek (bez obudowy) z płaszczem wodnym, kocioł jednofunkcyjnyz zasobnikiem wody, instalacje, grzejniki purmo (bez podłogówki). niestety nie wiem jakich firm kominek i piec gazowy. Co o tym sądzicie? A tak chciałam kończyć zimą i wprowadzić się :cry: No nic podniosę się z ziemi i będę pytać dalej :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogo. Należy się zastanowić po jakim czasie zwraca się taka inwestycje. Obok mnie buduje się kumpel, który postanowił budować piwnicę, ponieważ chce tam umieścić kocioł na paliwo stałe (węgiel). Ma skutkować niższymi rachunkami za ogrzewanie. Zakładając, że zapłaci w porywach 1000 zł mniej w skali roku, to inwestycja zwróci się mu po 30 latach (taki jest koszt jego piwnicy - lekko licząc).

Osobiście zastanawiam się czy nie pójść w kierunku kolektorów słonecznych. Kumpel ma i bardzo sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia myślę że wycena jest rzetelana przeczytaj w dzienniku budowy Ivonescki jej wyszło coś koło tego. Ja też się zastanawiam nad takim rozwiążaniem ale co do wycen nie mam jak narazie zielonego pojęcia. Zajmę się tym zimą.

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie... u mnie na budowie praca wre... powoli zblizamy sie do finalu okablowania... ale niestety skonczymy w sobote... a to oznacza ze nie pojawie sie w Ogrodzieńcu i nie zobacze budowy mTom'a, przykro mi ze tak wyszlo...napewno bedzie jeszcze jakas okazja..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...