Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cholerka, trochę drogo, Aga. Zakładałem 3-4 tyś. W weekend ściągnę elektryka, to obgadamy sprawę.

Ścianki działowe powstają w tempie zastraszającym. Jakoś tak dziwnie się zrobiło na pięterku. Mam też taką refleksję: okno nad schodami jest koniecznie. Inaczej robi się nora.

Dwa pokoje na górze wyszły jakieś takie bardzo duże. Coś jak salon na dole. Jestem blokersem, to może stąd takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtom jak napisałam wyżej to są nasze takie ogólne wyliczenie ajak będzie w praktyce to się zobaczy za rok, szczerze mówiąc wolę do planowanych wydatków dodać z tys. a potem niech będzie taniej :)

Moje dziewczyny się ucieszą że pokoje na górze takie wielkie w końcu będą miały swoje królestwa :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianki na dole stanęły. Pomieszczenie gospodarcze całkiem, całkiem. Mały pokój, także. Do pracy wystarczy. Natomisat łazieneczka wyszła, hmmm jak by to powiedzieć, skromna: kibelek pod kątem, miniumywaleczka i malutka kabinka prysznicowa (80x80). Schowek pod schodami już widać, że będzie przydatny. Maksiu, nie zdecydowałem się jednak na piwniczkę. Ta będzie w ogrodzie.

Sąsiad był, zlustrował i stwierdził, że ciaaaaaaasno. Cóż... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom: widzisz... a mowilem ci ze lazienka na dole bedzie malutka... dlatego radzilem powiekszyc ja kosztem tego minikorytarzyka... była by zauwazalnie wieksza.. choc wcale nie taka wielka. A co do piwniczki.. no coz... tylko podpowiadalem...a decyzja byla wylaczie twoja, ale mysle ze gdybys piwniczne na zywo to bys sam tez chcial taka :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty... niezbyt przyjemny temat. :D

Każdy wydatek skrzętnie notuję w Excelu. Niebawem zrobię i udostępnię małe podsumowanie stanu surowego.

Za wszystkie ścianki działowe i ganek murarze wzięli 600 zł. Materiały były kupowane łącznie do podłogi na gruncie i wyniosły: 600 zł - piasek i żwir, 500 zł - cement i plastyfikator. Więcej nie pamiętam.

 

Aga, podziel się jak najszybciej, co Ci tam zaproponowała ekpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, o kosztach jutro.

Maksiu, wiem, że byłaby fajna, ale trochę nam się powiększyła działka. Będzie dość miejsca na postawienie domku gospodarczego w ogrodzie. Tam planuję zrobić taką minipiwniczkę. Sąsiad tak ma i to podoba mi się. Co do łazieneczki, liczyliśmy się z tym. Niektórzy w bloku tylko taką mają. Zresztą, aby załatwić podstawowe potrzeby wystarczy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę o kosztach.

Jest: dom w stanie surowym, ze ściankami działowymi, z chudym betonem na parterze, roprowadzoną kanalizacją i tarasikiem przed wejściem (bez garażu).

Koszt całości: 65 kzł - materiały + robocizna. W kwocie nie ma opłat za kupno działki i adaptację projektu. Jest natomiast policzony każdy najmniejszy gwóźdź i piwko dla fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...