Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maksiu! :evil:

Właśnie o tym cały czas myślę. Chyba zrobię specjalne podpórki na których będzie można horyzontalnie położyć odpowiednio spreparowaną dechę.

 

Popielarz, specjalnie dla Ciebie:

"my natomiast nie wydłuzaliśmy anie nie poszerzaliśmy domu (szkoda ) ale zrezygnowaliśy z kuchni połaczonej z pokojem dziennym. Tak więc salon będzie miał około 32m2. Dla nas to zupełnie wystarczy. Kuchnia bedzie w miejsce pokoju na dole. A czwarty pokój sypialny będzie nad garażem. Aha kuchnia została też powiększona kosztem łazineki na dole. Pozdrawiam KASIA-S"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, te mniejsze okna były o jakieś 150 - 200 zł tańsze. Dlatego pozwoliłem sobie kupić mniejsze, a lepszy model.

Jak uporam się ze sprzątaniem, zrobię kolejną małą sesyjkę zdjęciową.

Maksiu, jak zacznę robić instalacje, to zapewniam Cię, że będą dokładnie obfotografowane.

Nie wiem jak u was, ale u nas jest wyjątkowo ciepło jak na tę porę roku. Moża do wieczora pracować w krótkich rękawkach. Szkoda tylko, że tak wcześnie robi się ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtacho gratulacje.

Aga u góry nie mam jeszcze ścian działowych, a schody będziemy robić drewniane - myślę, że wyjądą 2-3 stopnie.

ale policzyłam w weekend wszytskie wydatki - pokusiłam się o wpisanie do excela. I wyszło mi tak 85 tys. za materiały 28 tys za robociznę. W robociźnie wliczyłam wydatki związane z opłatami za różniaste dokumenty jak projekt, adaptacja, pozwolenia, opłaty przyłączeniowe. W materiałach sa juz policzone kwoty za okna drewniane, które mam mieć zamontowane w tym tygodniu, za elewację wraz z ociepleniem wełna 12. Dom już jest cały ocieplony alle struktura będzie kładziona wiosną. W kosztach jest oczywiście wliczony cały materiał na część garażowo-mieszkalna, o która dom został juz powiększony. Aha i całe poddasze też mamy juz ocieplone. Tak więc wychodzi mi koszt za 1 m2 (140 m2 powierzchnia całkowita domu podstawowego + 58 m2 powierzchni całkowitej za garaż i pokój = 198 m2 powierzchni całkowitej) więc wychodzi 570 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...