Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za wyjasnienia panowie :lol: :lol: :lol:

A teraz inne pytanie czy ścianke kolankową sie tynkuje czy też okłada płytami G-K ?

Kasiu tak tak zdjęcia z wnętrza domu plizz :wink: :)

Plany: grudzień - załatwianie druczków do kredytu :roll:

styczeń - składanie wniosków, papierologia i co tam jeszcze bank wymyśli :roll: :roll:

Jeśli to pójdzie pomyślnie to luty - maj przygotowanie do budowy ( ekipa, harmonogram prac, wyceny, zakup materiałów, przyłącza )

Z nie budowlanych palnów to chcę zmienic pracę ale jak będzie to zobaczymy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, wyglada na to, że są dwie szkoły na temat ścianki kolankowej. Jedni tynkują inni okładają płytami. Mój kumpel na ten przykład opłycil cały dom, nawet na parterze. Je tego nie lubię. Jakby się dało to bym nawet tynkował skosy.

Powodzenia w sprawie pracy. Oby się udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga: co do scianki kolankowej, to ja założyłem że będzie tynkowana, no chyba że źle założyłem...

natomiast co do skladania wniosków, to nie wiem jak tam u ciebie z aktualnym planem zagospodarowania, bo jesli takowego nie ma, to radze juz sie wziąść za wniosek o ustalenie warunków zabudowy... bo moze to potrwac kilka ladnych miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chłopaki macie racje, ocieplone sa skosy i nie wiem czy tę górną częśc można nazwać sufitem. Ile robocizna to nie wiem, bo nie była liczona tylko od ocieplenia ale tez od innych robót. Spróbuję jakoś to rozdzielić. Ta cena, która podałam to tylko materiały i to bez płyt GK. Nie wiem tez czy będę tynkować ścianki kolankowe, czy tez obkładac płytami. Muszę z mżem obgadac sprawę. Zdjęcia będą na pewno. Tylko nie mam wstawionych okien dachowych i boje się, że będzie ciemno na górze. Ale cóż czas na elektryka 8)

Aga, życze ci powodzenie przy zmianie pracy. Trzymam kciuki żeby się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, oprócz nas, w najbliższym sąsiedztwie będą jeszcze 4 inne domki. Oczywiście zupełnie inne projekty.Parterówka, łamaniec w kształcie "elki" już stoją no i nasze prymulki też...dumnie prezentują się na łączce :wink: Jesteśmy z nich bardzo zodowoleni, bo to mąż mój dzielnie walczył przy ich budowie i tato i brat też pomagał a tu przyszedł łoś-teść sąsiada i wiecie co powiedział? Ze stodołę zbudowaliśmy!

brrrrr.... krew mi wzburzył...

Pocieszam się, że nasza chałupka, może i stodoła, ale zbudowana jest perfekcyjnie a oni mają poprzesuwane fundamenty, ściany krzywo pomurowane a kominy były tak spartolone, że wiatr im je zdmuchnął razem z jednym szczytem-pod domem leży rumowisko siporeksu....więc lepsza porządna stodoła niż nowy dom, w którym strach zamieszkać!!

Pozdrawiam wszystkich prymulkowiczów-mamy śliczne domeczki, że mucha nie siada !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...