Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Hej Ludziska,

Aga J. poruszyłaś temat, który mnie też gnębi tj. wydzielenie jadalni. Zawsze marzył mi się duży stół, przy którym będą odbywać się wszystkie spotkania rodzinne i z przyjaciółmi. Cały czas się zastanawiam, czy np. nie wydłużyć bądź poszerzyć domu, bo naprawdę na projekcie nie widzę takiego miejsca gdzie można byłoby umieścić takowy mebel. Może po wybudowaniu domu przestrzeń będzie się rozkładać trochę inaczej niż na projekcie. Czy Wy będziecie coś zmieniać przed rozpoczęciem budowy w projekcie aby np. tą kwestię rozwiązać w rozsądny sposób?

Pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć ! Kasiu mamy zamiar wydłużyć budynek o 1 metr chciałam też go trochę poszerzyć ale jest to podobno zabieg skomplikowany ponieważ zmienia się rozstaw krokwi i trzeba wszystko przeliczać na nowo a tego się już obawiam - co prawda jestem jeszcze przed rozmowami z architektem i nie wiem co on a raczej ona nam doradzi. Co do wydłużenia budynku jesteśmy zdecydowani na 100 %. Mamy również zamiar powiększyć garaż tzn. dociągnąć go na równo ze ścianą budynku i trochę go poszerzyć. Miałam też w planie zrobić wykusz na tej ścianie gdzie w projekcie stoi stół ale z naszych wyliczeń wychodzi ,że nic nam to za bardzo nie da ponieważ i tak nie zrobi się tam kącić jadalny ponieważ wykusz musiał by być bardzo duży a na takowy nie ma miesjca. A jeszcze mamy zamiar zrobić pokój nad garażem.

Pozdrawiam gorąco Aga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesmialo sie wtrące... co prawa moj dom to nie dom w prymulkach, ale prymulko podobny, nawet bardzo prymulko podobny, wiec jesli macie jakies pytania to chetie odpowiem, szczegoły projektu pod adresem http://www.dommaksia.prv.pl

jesli chodzi o temat kuchnie, moja kuchnio-jadalnią (13 mkw) to robilismy to inaczej niz w prymylkach, pomieszczenie jest otwarte na salon w czesci jadalnej.. natomiast czesc kuchanna jest schowana za sciana... a dodatkowo zrobilimy sobie dodatkowa wneke w scianie na zabudowe szafa na garnki, zapasy i takie tam, aby ograniczyc ilosc szafek wiszacych do mininum, jesli bym mogl cos zasugerowac to pomyslcie czy nie warto by zrobic sobie malej spizarni pod schodami tak jak jest to u mnie w projekcie..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie intresuje sposób zabudowy spiżarni.

Mój projekt też prymulkopodobny.:D

Nie robię jednak pełnej zabudowy i drzwi,a raczej drzwiczki muszą być cofnięte w głąb-zostanie wnęka-wyzwanie dla stolarza.

Maksiu,jak jest u Ciebie?

Przepraszam prymulkowiczów,że pytam tutaj,ale może się to przyda też innym.

Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Widzę,że wątek się rozwija i jest coraz ciekawiej, spróbuje odpowiadać na pytania po kolei, a więc :

Maksiu - spiżarnia pod schodami jest w Prymulkach i tak mam ją zamiar pozostawić. Co do jadalni, kuchni i salonu to chciałabym aby to wszystko było otwarte a jak wyjdzie to sie chyba okaże dopiero jak staną ściany.

Tom - łazienkę i pokój doświetlę oknami połaciowymi, co do przejścia to ukradnę trochę powierzchni z łazienki i pokoju co prawda wyjdzie tam trochę cienki korytarzyk ale myślę że bedzie dobrze. W łazience zrezygnuje z prysznica ponieważ jest na dole a w pokoju z szaf i tak jest garderoba w tym pokoju będzie nasza sypialnia i chcemy tam wstawić tylko łóżko i szafki przy łóżku.

Pozdrawiam gorąco Aga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ! W projekcie tych zmian jeszcze nie mam - jutro jestesmy umówieni z panią architekt. Wymyśliliśmy to tak -dach garażu pójdzie tak samo jak jest dach domu wyjdzie tylko trochę niżej niż dach domu, ponieważ garaż jest niżej niż dom. Jeśli chodzi o przejście do pokoju to wydaje się nam że wyjdzie tam taki ciasny korytarz, ale nie chciałabym zabierać zbyt dużo z łazienki i pokoju więc mamy zamiar zrobić taki żeby można było tamtędy dośc swobodnie przejść i nic pozatym.

Ja jeszcze nie buduję ale rozważane są dwie obcje BK lub silka, ściany DW 24 + 12 styropianu.

Pozdrawiam Aga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Tom jestem już po rozmowie z panią architekt i ona uważa że dom zyska dzieki temu że dach garażu będzie w tej samej płaszczyźnie co dach domu,więc pokój będzie. na razie do pozwolenia na budowę wyrysuje nam korytarz tylko wydzielony z pokoju ponieważ tak jest prościej ( wydzielają go z łazienki trzeba by było zmieniać instalację i wzrastają koszty adaptacji). wyszła jeszcze jedna zmiana na którą musimy zwrócic uwagę już przy budowaniu - pomieszczenia na dole są za niskie mają jak się nie mylę 2,56 i parapety na wysokości 75 cm mamy zamiar to podnieść więc budynek zrobi się wyższy. Jak będę miała jakieś rysunki to postaram się je udostępnić.

Pozdrawiam Aga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć ! Tom za bardzo nie wiem jak wygląda gdyż narazie wyrysowała nam go na działce a że nasz działak jest pod skosem taki romb wydłużony w lewo i wjazd jest też pod skosem koło 7 m z drogi a dookoła sąsiedzi więc dom też ustawiła skośnie a my chcemy żeby był prosto więc teraz to zmieni i bedzie po naszemu. Teraz jesteśmy umówieni za około 3 tyg. i wtedy będzie już miała rysunki dla nas więc będę mogła coś powiedzieć.

nie spieszy się nam bo chcemy mieć pozwolenie dopiero po nowym roku, więc wszystko robimy żeby tak było.

Pozdrawiam Aga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celeb, zadałeś bardzo trudne pytanie.

O ile zdecydujemy wprowadzić się do wykończonego (w miarę) tylko parteru i być może bez garażu, to mam nadzieję i zamiar zmieścić się w 140kzł. Uprzedzam dalesz pytania: buduje metodą gospodarczą, mam już tanią ekipę górali na oku, bez żadnych wodotrysków.

Póki co udało mi się dobrze oszacować koszt fundamentu: pomyliłem się o 10%. :D

Polecam lekturę dziennika Ko.diego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...