Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie na weekendzie, a jeździmy po hurtowniach wod.-kan.-CO. :D

Mnie ten ganek Zalmy wygląda na zgodny projektem.

Co do wyceny materiałów, dowiedziałem się jedynie, że jest kilkanaście systemów. Jeden droższy i lepszy od drugiego. Wykonawca musi zrobić zestawienie materiałów i na tej podstawie hurtownia wyliczy koszty.

Z wykonawcą mam być umówiony w przyszłym tygodniu.

Dostałem dobrą ofertę na tynki wewnętrzne (robocizna) - 10 zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest większy. Ganek oczywiście :lol:

Wysłałam zdjęcia (z oknami - niestety nie ma środka) do Maksia więc pewnie niedługo będziecie mogli je obejrzeć. Maksiu jak zawsze dzięki za udostęnienie swojej stronicy.

Zalma bardzo ładne te twoje prymulki :D . Ale podpowiedz mi dlaczego nie robiłaś trzech kominów?

Aha wczoraj hydraulicy skończyli mi kanalizacje - wyszło po końcowych obliczeniach 20 pkt. kanalizacyjnych po 30 zł za jeden. Materiał kosztował mnie około 830 zł. Teraz zabieramy się za elektrykę, potem woda i c.o. w międzyczasie tynki z wylewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, o ile zmniejszyłaś łazienkę i sypialnię na górze i jaki szeroki wyszedł Ci ten korytarzyk do pokoju nad garażem - ja planuję 120 cm. Czy nie za mało?

W Lipinkach za parę dni wyłożą plan zagospodarowania. Nie mam się czym pochwalić, wiec chwalę się tym planem: http://www.lipinki.info/prywata/plan.gif

 

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w lutum kupimy projekt prymulek, a na wiosnę zabierzemy się za wycinanie niepotrzebnych drzew na działce. Potem będziemy gromadzić papiery i uzgodnienia: prąd, gaz, kanalizacja. Sam nie wiem, jak to będzie wyglądać. Byłoby świetnie, gdyby z trzech stron ogrodzić działkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, sprawdziłem i... dach jest na swoim miejscu. To co się dzisiaj działo, trudno opisać. Iwan (czy jak mu tam) przy tym tornado wymięka. Dmuchało na 11 w dziesięciostopniowej skali. Na osiedlu domków zaobserwowałem powalone płoty i drzewa. Straż Ochotnicza miała co robić. Na placu budowy stwierdzam brak strat. Nawet betoniara stała tam gdzie ją zaostawiłem. Przezornie wciągnąłem do garażu. Przynajmniej ochroni ją to od deszczu i śniegu. O ile garaż nie pofrunie.

Myślę, że to był dobry test szczelności dla dachu i obróbek blacharskich wokół komiów.

Jutro, jak będzie jasno, zamierzam wybarć się na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też na szczęście obyło się bez strat. Na razie roboty jaby się spowolniły - na zewnątrz została do wykończenia podbitka - reszta na wisnę. W środku weszli elektrycy - niestety jak dla mnie strasznie się grzebią. Zobaczymy czy do końca tygodnia się wyrobia. Potem wylewki i tynki. W międzyczasie muszę załatwić sprawę instalacji do odkurzacza centralnego.

Zdjęcia obiecuję, że będą WKRÓTCE :wink: Ciągle obiecuję ale postaram się tym razem na pewno.

PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nisko spadliśmy. Podciągam. Aga teraz bardzo rzadko jeżdże na działkę - szybko robi się ciemno i nie ma jak obejrzeć wyników pracy. Ale obiecuję, że Aga wszytko pomierzę :oops:

Na zewnątrz pokończyliśmy to co się dało przy takiej pogodzie - reszta będzie końcxona na wiosnę. Ostatnimi robotami na zewnątrz były podbitki (ale nie do końca bo drewna zabrakło - jakieś 25m2) oraz założyliśmy rynny.

W środku elektrycy bardzo się ociagają - mam nadzieję, że w tym tygodniu zakończą i ostro ruszym z pracami wewnętrznymi. Cały czas mówię wykonawca, że w marcu rodze i żeby przyspieszyli tempo prac - ale coś mi się wydaje, że nie za bardzo to skutkuje - robia nadla swoim tempem (może to i lepiej, bo dokładniej??).

Pozdrawiam wszytkich prymulkowiczów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...