Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga: nawet ze sciankami dzialowymi i kanalizacja i ociepleniem fundamentow to wg mnie przynajmniej okolo 10 tys za dużo... ja zaplacilem około 20 tys. (+/- 500zł) za to samo i uwazam ze przeplacilem... ponegocjujcie jeszcze cene, bo naprawde za duzo chcą...

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, a Ty ile masz metrów wewnętrznych powierzchni ścian?

Aga, co do ceny trudno mi się wypowiadać. Ta jak wiadomo, zależy w dużej mierze od regionu. Osobiście mając do czynienia z taką kwotą szukałbym jeszcze innej ekipy. Trochę czasu zostało. Spotkałem się też z taką sytuacją, że ekipa była wspaniała, polecania i świetnie oceniana, a jednak jedną budowę spieprzyli i nie wiadomo dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Maksiu co do ścian zewnetrznych - kupiliśmy ok 230m2 ocieplenia. Ścian wewnetrznych jeszcze nie liczyliśmy - ale sądzę, że blizsza prawdy jest liczba powyżej 400m2.

Wczoraj była ekipa od odkurzacza centralnego, zamontowali, zrobili próbę szczelności - teraz tylko czekac aby się wprowadzic i zakupic jednostkę centralna z akcesoriami. Mąz sie bardzo postarał i w dwa dni zrobił elektryki całą górę - łącznie z instalacjami pod interent, telewizornię, telefony i nawet alarmówka. Został tylko dół poprawic po "fachowcach" i rozprowadzic kabelki pod alarm, kino domowe, telefony itp.

Chłopaki jak zaczeli palic koza to na dole uzbierała się nawet temperatura 18C.

Pojawili się nawet fachowcy od c.o. i mam nadzieje, że do końca się określą z ceną.

Pozdrawiam.

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga za rurki w tym 5 gniazd zapłaciliśmy 1.350 brutto - mi sie wydaje, trochę za drogo ale nie miałam już sił szukac kogoś tańszego. Co do rozwiązań c.o. jeszcze nie mam do końca wyrobionego poglądu - na razie czekam na ofertę fachamnów od ciepła. zobaczymy czy sie dam przekonac. Ale jak pisałam wczesniej skałniamy sie do gazu i termokominka + podłogówka na całym parterze (ale nie jako głowne tylko jako źródło uzupełniające - żeby milusio było chodzic po płytkach, zreszta przy trójce - wkrótce :D dzieciaczków- trudno jest wyegzekwowac żeby chodziły w papciach - moje w każdym bądź razie zawsze pomykaja na boskach :-? ) Z tego co się na razie wypowiadali proponują kocioł dwufunkcyjny viesmana, grzejniczki cosmonova - ale konkretów jeszcze nie znam jakie typy itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisko upadamy. :D

Rozmawiałem z facetem od wodkanu, który rozprowadzał mi kanalizację. Wstępnie wycenił prace związane z wodą i resztą kanalizacji na 2 tyś, natomiast rozprowdzenie ogrzewania 3 tyś. Materiał + robocizna. Odniosłem wrażenie, że jeszcze możemy ponegocjować. Bardziej doświadczeni, jak to u was wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...