Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To i ja zaznaczę swą obecność na tej 15-tej stronie. Cały czas zastanawiamy się nad kupnem projektu, chcielibyśmy jednak sporo w nim zmienić:

1. Pokój nad garażem (jak u Kasi-S)

2. Przejście do pokoju nad garażem kosztem łazienki.

3. Lukarna w najmniejszym pokoju na poddaszu, żeby zwiększyć powierzchnię.

4. Przeprojektowanie schodów na zwykłe (ze spocznikiem).

5. Zamiana materiałów: pustaki max i strop żelbetowy.

6. Zmiana kąta nachylenia dachu do 42 stopni.

7. Ewentualnie przedłużenie domu po ok. 40 cm po obu stronach.

 

Nie wiem, czy wszystkie zmiany są możliwe i ile będzie to kosztować. Takie zmiany wprowadza się na etapie adaptacji? Kto poradzi, czy ma to sens? Wiem, że jesteście w zupełnie innym momencie, ale może mi odpowiecie.

 

Pozdrawiam i czekam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zaznaczę swą obecność na tej 15-tej stronie. Cały czas zastanawiamy się nad kupnem projektu, chcielibyśmy jednak sporo w nim zmienić:

1. Pokój nad garażem (jak u Kasi-S)

2. Przejście do pokoju nad garażem kosztem łazienki.

4. Przeprojektowanie schodów na zwykłe (ze spocznikiem).

5. Zamiana materiałów: pustaki max i strop żelbetowy.

 

Nie wiem, czy wszystkie zmiany są możliwe i ile będzie to kosztować. Takie zmiany wprowadza się na etapie adaptacji? Kto poradzi, czy ma to sens? Wiem, że jesteście w zupełnie innym momencie, ale może mi odpowiecie.

 

Pozdrawiam i czekam!

 

Wprowadziłam tylko te powyższe zmiany. No i na dole kuchnię zrobiłam w miejsce najmniejszego pokoju i łazienki. Odnośnie najmniejszego pokoju na poddaszu - będzie tam nasza sypialnia - przed postawieniem ścian działowych wydawało mi się, że będzie klitaka, ale teraz jak stoją ściany - wszytsko obite płytami g-k to uważam, że jest ok. Na potrzeby sypialniane :lol: w zupełności wystarczy. Ile to będzie kosztować - trudno powiedzieć, gdzieś we wcześniejszych postach pisałam o całkowitych kosztach domu + garażu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Popielarzu, myślę, że:

1. Pokój nad garażem - nie ma problemu - Kasia przetestowała.

2. Przejście kosztem łazienki - mierzyłem, rysowałem nawet linię na podłodze - będzie ok. Zostanie wystarczająca ilość łazienki. Możesz jedynie pomyśleć o oknie dachowym lub małym okienku w ścianie szczytowej.

3. ? Nie ma punku trzeciego. :D

4. Schody - żaden problem. Cofasz jedynie drzwi do salonu o pół metra w kierunku ganku i masz wystarczającą ilość miejsca na spocznikowe. Do tego łatwiej je wykonać.

5. Sam zmieniłem materiał na bk i mam strop żelbetowy - zero problemu. Do tego łatwiej i taniej się buduje.

 

Koszt: musisz przedłużyć dach. Na oko wyjdzie 60 m2 więcej. Przelicz sobie na więźbę i pokrycie oraz robociznę (dla moich cen na oko 5000 więcej). Do tego troszeczkę więcej materiałów (maxów), żeby zrobić to co jest nad garażem - sprawy groszowe. Co innego wykończenie dodatkowego pomieszczenie - tu się nie wypowiadam.

Co do sensu, sam oceń czy jest wam potrzebne dodatkowe pomieszczenie nad garażem. Nam nie było więc nie rozszerzyliśmy prymulek. Co nie znaczy, że w przyszłości tego nie zrobimy.

 

Jak tam po świętach, prymulkowicze? O ile więcej ważycie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Korzystałem z cytatu.

A więc odnośnie punktu 3 przeczytaj to:

http://www.muratordom.pl/6655_4461.htm

U nas będzie tak, że pod oknem dachowym w tym pokoiku (naszej sypialni) będzie łóżko. O lukarnie nawet przez moment nie pomyślałem. Za to, aby uzyskać więcej miejsca, podniosłem o jedną warstwę ściankę kolankową.

Nie waż się, nas prymulkowiczów, zdradzić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :lol:

Popielarz napisał:

1. Pokój nad garażem (jak u Kasi-S)

2. Przejście do pokoju nad garażem kosztem łazienki.

3. Lukarna w najmniejszym pokoju na poddaszu, żeby zwiększyć powierzchnię.

4. Przeprojektowanie schodów na zwykłe (ze spocznikiem).

5. Zamiana materiałów: pustaki max i strop żelbetowy.

6. Zmiana kąta nachylenia dachu do 42 stopni.

7. Ewentualnie przedłużenie domu po ok. 40 cm po obu stronach

 

 

Więc tak 1. Pokój nad garażem mamy i My

2. Przejście robimy kosztem łazienki ( wyrysowane na papierze wygląda oki )

3. Lukarny nam się nie podobaja uważam że jest z nimi więcej kłopotów, bylismy u mToma i uważam że po podniesieniu scianki kolankowej sypialnia będzie super :lol:

4. Schody zostawiamy takie jak są w projekcie, ale jak napisali powyżej jest to do wykonania :)

5. Zmian materiałów to nie problem.

6. temat dachu nie mam zielonego pojęcia :-?

7. Dom wydłużyliśmy o 1 metr od strony salonu i kuchni, zmieniliśmy wymiary garażu ( już niedługo zaczne pisać dziennik i tam postaram się umieścić jak wygląda nasz projekt po przeróbkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielarz napisał:

Nie wiem, czy wszystkie zmiany są możliwe i ile będzie to kosztować. Takie zmiany wprowadza się na etapie adaptacji? Kto poradzi, czy ma to sens? Wiem, że jesteście w zupełnie innym momencie, ale może mi odpowiecie.

 

 

 

Jeśli chodzi czy to ma sens to sami musicie zadecydować, nam pokój nad garażem jest potrzebny więc go doprojektowaliśmy, poszerzylismy dom bo uważałam że salon będzie za mały :) I tak dom urósł do 174 metrów pow. użytkowej :o więc trzeba uważać.

Zmiany wprowadza się w czasie adaptacji musisz mieć tylko zgodę architektów a Archonu :)

Jesli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

174 m2? Ładnie, sporo. Dużutkie te prymulki. Aga, ile wam wyszła powierzchnia dachu?

 

Popielarz, dlaczego chcesz mieniać kąt nachylenia dachu? Z tym także nie powinno być problemu.

Co do wydłużenia, to odpowiedziała Ci już Aga. Pamiętaj jednak, że każda taka przeróbka, to koszt, mniejszy lub większy, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamiętacie nasze dyskusje o powierzchni do tynkowania? Chyba wiem skąd wzięły się rozbiezności 240 czy 440 m2.

Własnie przeliczyłem powierzchnię i zakładając, że będę tynkował wszystko co się da czyli całe poddasze bez skosów, ale ze ścianką kolankową, to wychodzi niestety 440 m2 z naddatkiem (odliczyłe otwory). Przy założeniu, że tynkujemy tylko parter (piętro w płytach gk) mamy jakieś 250 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...