Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Odnośnie tynków w niedziele spotykamy sie z gościem, ktry robi tynki maszynowo - przez telefon padła cena 6 zł (robocizna) za m2 ściany + 7 - 7,5 zł za m2 sufitu. ale ostateczna cena rozstrzygnie sie po oględzinach ścian. Materiał mamy juz zakupiony. U góry chłopaki połozyli już wszystkie regipsy na skosach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i klamka zapadła... Spisaliśmy dziś umowę przedwstępną i kupujemy Prymulki... Złożyliśmy też wniosek o kredyt w Milenium w CHF, w ratach malejących na 20 lat 120 tysięcy.... w ostatnim dniu na warunkach promocyjnych .....Prymulki kupujemy za 95 tysięcy razem z działką 825 m2 , budynek stan surowy otwarty, więźba dachowa jest i w koszt wliczona robocizna dachu, oraz kierownik budowy do końca... Dachówki musimy kupić i inne materiały na jego wykończenie....

Życzę Wszystkim Prymulkowiczom postępów w budowie w przyszłym roku , samych radosnych chwil ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to typowe Prymulki narazie bez garazu, wg projektu z archonu.... Stan surowy otwarty, z wiezba dachowa i oplacona robocizna dachu, oraz kierownik budowy do zakonczenia , nie ma przylaczy, ale woda i gaz ma byc doprowadzona w tym roku przez miasto... kominy sa , scianki dzialowe tez..... Co ja zmienie? Otóz tam gdzie w projekcie jest gabinet bedzie kuchnia... za to salon duzo zyska, bedzie mial jakies 32m czesc wypoczynkowa z kominkiem i jadalna, gdzie w projekcie kuchnia, oczywiscie bez sciany dzialowej.... Na gorze w miejsce duzej lazienki bedzie 4 sypialnia, bo mam 3 dzieci i kazde chce swoj pokoj, a lazienka bedzie malutka w garderobie, ale zrobie tak zeby byla ladna i funkcjonalna, a tanczyc tam nie bedziemy ,,,, w przyszlosci nad garazem chce miec taras. Nie rozstrzygnelam jeszcze problemu okien dachowych... Chcialam z nich zrezygnowac podobno swiatla bedzie dosc... Ale raczej w malej lazience chce je miec i chyba nad schodami tez... i pewnie te 2 wieksze sypialnie , pokoje dzieci..... Mam jesszcze milion mysli na sekunde.... ale jak mi sie to podoba )))))))

Acha, no i zlikwidowalam wejscie(drzwi) do projektowej kuchni, w zamian za to przesunelam scianke dzialowa miedzy wiatrolapem a holem, wiatrolap zyskal powierzchni , b.potrzebnej moim zdaniem , zmiesci sie tam duza szafa wnekowa , a hol i wiatrolap beda mialy po ok 5 m2. To wszystko jest narazie w mojej glowie :) Interesuje mnie kwestia piwniczki pod schodami, to juz pytanie do Maksia..... i chcialbym jeszcze wyjscie do ogrodu pod schodami...tzn jakies drzwi tam zrobic :))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, bardzo się cieszę, że dołączasz do grona.

Mam pytanie odnośnie tych ścianek działowych. Piszesz, że je przesuwasz więc do końca nie rozumiem czy one już są czy dopiero będą stawiane? :roll: Piszesz, że łazienka będzie w garderobie. Rzuciłem okiem na projekt, gdyż zastanawiam się nad pionem kanalizacyjnym. Chyba będzie się dało bez większych kłopotów to wyprowadzić. Mam jeszcze uwagę odnośnie ścianki pomiędzy salonem a kuchnią. U mnie jest strop monolityczny i ścinka ta jest nośna, a więc nie jet możliwe jej zlikwidowanie. Ciekawe jak to jest u was?

Z czego zamierzasz zrobić pokrycie dachowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze scianki dzialowe sa , mialam na mysli,( zeby sie zabardzo nie rozpisywac ), ze sa zaplacone i material i robocizna, ale fizycznie ich jeszcze nie ma na dole , na poddaszu sa... Nie bedzie scianki dzialowej miedzy salonem , a kuchnia , ktora jest w projekcie... bo to bedzie otwarta przestrzen , taki wiekszy salon z czescia wypoczynkowa (gdzie kominek) i jadalna, tam gdzie ta proj. kuchnia nie bedzie tych drzwi z holu , zostana tylko te jedne do salonu i dzieki temu przsunieta zostanie scianka miedzy wiatrolapem a hollem... przyjedziesz zobaczysz , zapraszam :) A dach nie wiem , nie znam sie na tym i prosze o rady , maz mowi o ceramicznych , ale sa chyba najdrozsze .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz załapałem. :D

Również zapraszam do siebie.

Co do ścianki między salonem a kuchnią, to oczywiście w projekcie jest działowa. Dachówka ceramiczna jest najdroższa, ale ma wiele zalet. Wystarczy z projektem wybrać się do składu budowlanego i od ręki powinni policzyć ile i za ile. Kumpel kład jesienią (ma podobny dach) i zapłacił jakieś 15-16 tyś za najtańszą wersję ceramicznej.

Cóż, wciąż jestem jedynym przedstawicielem typowych, modelowych prymulek.

Iza, z czego macie ściany nośne i jakiej grubości? A może jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dach? Hmmmm, nie chcę Ci nic doradzać bo chyba nie o to chodzi, poza tym każdy ma swoje preferencje i określoną zasobność portfela. Napiszę jedynie co masz do wyboru.

Najtańsza jest ondulina, najwłatwiej się ją kładzie (kumpel kładł sam), ale nie jest to zbyt ładne i trwałe.

Blachodachówka (ewentualnie blacha trapezowa) - stosunkowo tania (nawet pomimo wzrostu cen stali), co jakiś czas trzeba konserwować.

Gonty bitumiczne - (rodzaj papy), wymagają pełnego deskowania dachu.

Dachówka cementowa - solidna i ciężka, z doświadczenia wiem, że lubi pękać i obrastać mchem.

Dachówka ceramiczna - najlepsze i najdroższe pokrycie.

Decydując się na wybór, zmierzcie sobie przekroje elementów konstrukcyjnych więźby. Niektórzy decydują się na zmniejszenie wymiarów (niższa cena) pod kątem położenia lżejszego pokrycie np. blachodachówki. Zwróćcie także uwagę na to czy więźba nie powykręcała się pod działaniem warunków atmosferycznych. U mnie była taka sytucja, że miałem w lecie na miesiąc czy dwa zostawić więźbę bez pokrycia (moi fachowcy wyjeżdżali) i dekarze straszyli mnie, że krokwie mogą się powykręcać.

Jaki kolor mają kostki z których wymurowano ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...