Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli brudno-biały to może być beton komórkowy. Ja też mam ściany z bk, tylko trochę innej odmiany, stąd niebieskawy kolor.

Stan zaawansowania jak na zdjęciach na stronie Maksia. Nowych niestety nie mam. Na wiosnę czeka mnie wprawianie okien i drzwi wejściowych, instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna oraz CO, tynki i wylewki. Potem docieplenie poddasza i wykańczająca (finansowo) wykończeniówka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga chcialabym w tym roku jeszcze , jesli bedzie szlo sprawnie i finanse pozwola , do jako-tako wykonczonego w miare by moc zamieszkac i sprzedac mieszkanie w bloku.... U nas mieszkania sa stosunkowo tanie , o ile orientuje sie w cenach na rynku mieszkaniowym w innych rejonach... Np nasze m-4 61 m2 jak dobrze pojdzie sprzedam za 60 tys, bo jest komfort urzadzone, nowe okna , drzwi , podlogi, kafelki, panele , szafy wnekowe ..... A u Was jak sie przedstawiaja ceny mieszkan?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza u nas ceny mieszkań o wiele wiele większe, nasze mieskanie ma 41 m i mam nadzieje że uda się je sprzedać za około 75 tyś. Takie jak Twoje u nas to cena dwa razy taka jak Twoja. Ja mieszkam na osiedlu typowo blokerskim :wink: :) Ale u nas ogólnie ceny mieszkań są wysokie, w nowo budowanych mieszkaniach ceny za metr sięgają kwot 2100 - 2300.

My zaczynamy na wiosnę i mamy zamiar zmieścic się z budową w ciągu roku mam nadzieje że nam się uda :lol:

Jakie planujecie ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chętnie pooglądamy efekty. Jak się tylko ociepli Iza, spodziwaj się najazdu. Aga, jak tylko trafi mi się delegacja w okolice J.G. również również i Ciebie nawiedzę.

Co do ogrzewania, to u nas będzie gaz. Biorąc jednak pod uwagę to, co się dzieje z cenami gazu, stwierdzam, że nie zamknę sobie drogi do ogrzewania alternatywnego. A co za tym idzie nie będzie chyba rurek zgrzewanych z tworzywa sztucznego (tańszych), a miedź. Wtedy łatwo można się przerzucić na ogrzewanie paliwem stałym, np. węglem.

Iza, pomyśl nad pokojem nad garażem (jak u Kasi), wtedy każdy będzie miał sypialnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zapraszam oczywiście, oczywiście :lol: :lol: :lol:

Iza u nas też będzie pokój nad garażem :lol:

A domek z garażem i pokojem nad garażem na projekcie wygląda tak, może zdjęcia nie są najlepsze ale można coś zobaczyć.

http://foto.onet.pl/upload/46/27/_395679_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/11/40/_395680_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. dzieki Aga za fotki ... kupilam sobie dzis taka zabawke mala, aparacik cyfrowy, taki do domowego uzytku , 2 megapiksel , a rozdz 1600x1200 , ale na lepszy teraz nie moge sobie pozwolic , a chce cos tam uwiecznic na budowie... :) Aga, powiedz jakie masz plany wzgledem rozplanowania i po co Ci tyle pokoi? Na dole salonik, gabinet, a u góry 4 pokoje , tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza na dole będzie salon z otwatrą kuchnią razem to będzie 39 m. Gabinet zostaje ponieważ potrzebny jest nam pokój na komputer, fax i różne takie biurowe rzeczy. na górze będziemy mieli 4 pokoje ponieważ mamy dwie córki, najmniejszy pokój to nasza sypialnia,i może jak już wybudujemy przybędzie nam nowy członek rodziny więc dla niego też już został zaplanowany pokój a jeśli się nie pojawi to zrobimy tam sobie pokój rekraacyjny. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Izapa. Aga miała racje nowa krew w zespole i od razu konwersacja się rozwinęa :lol:

Izapa u mnie będą 4 sypialnie - zrobiliśmy dodatkową sypialnię nad garażem (nawet z mini łazinką) dla mojej teściowej, która z nami zamieszka. Spodziewam się trzeciego dziecka wiec moji synowie będą mieli pokój w największej sypialni na górze, a dzidzie (jeszcze nie wiem dziewczyna czy chłopka) będzie miała pokój w drugiej największej sypialni a my z mężem zajmniemy najmnieszy pokoik. Garderoba moim zdniem musi byc, bo gdzie chowac te pokłady kurtek i innych ciuchów? Mieszkam w bloku (3 pokoje) i naprawde brakuje miejsca na chowanie rzeczy. Mam nadzieję, że taka garderoba rozwiąże chociaż częściwo problem.

Jak zapowiadałam w niedzielę był gościu od tynków cena została taka jak podawała wcześniej - 6 zł za m2 ściany, 7,5 zł za m2 sufitu. Dzisiaj chłopak zaczyna. Przy takiej ciepłej pogodzie to nawet garaż będzie tynkował mimo, że niem mamy zamontowanej bramy. W domku nadal ogrzewamy kozą + butla gazowa w pokoju nad garażem.

Prze te "roztopy wiosenne :o " coraz trudniej dojechać na posesję. Droga (jeżeli w ogole mozna to tak nazwać) bardzo rozjechana - zaczynam sie obawiać nad moimy wyjsciam z domu z wózkiem. Jak będzie sucho to okej ale jak popada to będzie problem. Jak na razie nic się nie zapowiada w planach gminy na uporządkowanie tej sprawy.

Wprowadzke planuję tak około miesiaca dwóch po porodzie czyli koniec kwietania albo maja.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie w nowym roku :p

Aha izapa , bo niedokończyłam wątku - rozważ naprawdę sprawę pokoju nad garażem, bo tarasik przecież i tak będziesz miała na dole- a garderoba sie przydaje i fajnie miec trochę większa łazinekę (mimo, że pomniejszona korytarzykiem do pokoju nad garażem). Ale to tylko moja sugestaia bo i tak wiem, że o wszytskim decyduja - niestety - finanse :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu czy mogłabyś mi przesłać jakiś rysunek , jak wygląda to przejście do pokoju nad garażem... Aga Ty również. :)) Garażu narazie i tak nie będziemy budować, ale korytarzyk mogłby już być w razie czego... Tylko ja mam problem, bo budynek tak stoi na działce, że nie wiem, czy mogłabym zamontować okna w pokoiku nad garażem, jakiś odstęp od działki sąsiada jest konieczny, by móc wstawić okna , bodajże 3 czy 4 metry, i tu chyba byłby kłopot.... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 metry od granicy, jeżeli jest okno, 3 m bez okna. (DzU nr 75, poz. 690).

1,5 m jeżeli dopuszcza to miejscowy plan zagospodarowania; nie można zachować 3 m ze względu na wielkość działki. "Niestety, przepisy nie precyzują, jakie rozmiary działki nie pozwalają na zachowanie standardowej odległości. Jest to kryterium płynne, dlatego możliwość uzyskania pozwolenia na usytuowanie budynku w odległości 1,5 m od granicy lub przy granicy będzie zależała od uznania urzędnika." :D :evil:

A ile Ty masz miejsca od domu do płotu? Może wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu czy mogłabyś mi przesłać jakiś rysunek , jak wygląda to przejście do pokoju nad garażem... Aga Ty również. :)) Garażu narazie i tak nie będziemy budować, ale korytarzyk mogłby już być w razie czego... Tylko ja mam problem, bo budynek tak stoi na działce, że nie wiem, czy mogłabym zamontować okna w pokoiku nad garażem, jakiś odstęp od działki sąsiada jest konieczny, by móc wstawić okna , bodajże 3 czy 4 metry, i tu chyba byłby kłopot.... :(

 

zawsze można wstawic okna dachowe :lol: Rysunek prześle nie ma problemu ale moge tylko faxem lub poczta namiary podaj na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...