Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Popytałem ludzi, którzy już się przeprowadzili. Nie wszyscy mają grzejniki pod oknami. :roll: Czyli, dalej wiem, że nic nie wiem.

Byłem wycenić okna na podstawie wymiarów otworów, a nie projektu. Stwierdzam, że ceny nic a nic się nie zmieniły od zeszłego roku. Czyli, jest dobrze.

Polecam wam programik do aranżacji kuchni ze strony Ikea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tynki juz zakończone - wnętrza nabrały zupełnie innego wyglądu. W sobotę weszli fachmani od c.o. Nie pamietam nazwy pieca, który wybraliśmy :oops: (jutro podam - zaznaczam, że nic z górnej pólki - kocioł z zasobnikiem 60 l - niekondensacyjny). Grzejniki będą rozmieszczone następująco. W holu na dole tylko podłogówka , w kuchni oprócz podłogówki będzie grzejnik zaraz przy wejściu po lewej stronie (jest to ściana nośna przy schodach), w salonie trzy grzejniki pod oknami, w łazience na dole podłogówka + grzejnik drabinkowy na ścienie naprzeciwko okna. Na górze będzie tak: w holu na ścinie pomiędzy wejściami do garderoby i łazineki. W pokojach z balkonem pod oknami, zaraz obok drzwi balkonowych. W naszej sypialni (najmnieszy pokój) pod oknem połaciowym, w pokoju nad garażem pod oknem szczytowym, w łazience podłogówka + drabinka na ścinie z kominem. To chyba wszystko. Aha jeszcze się nie rozglądaliśmy za kominakmi ale pewnie niedługo to nastąpi. Zamówiliśmy już brame garażową - 5 tygodni czas oczekiwania :o

Zaczynam się rozglądac za płytkami, na podłogi i ściany, białym montażem i takim tam rzeczami na wykończeniówke. Ceny porażają. Więc będzie bez szaleństw. U góry w pokojach i holu pewnie zwykłe panele. Na dole w holu, kuchni i łazience gresy a w pokoju dziennym marzy mi się piękna podłoga z desek drewnianych z drewna egzotycznego - ale zobaczymy /patrzyłam na nowy cennik barlinka i troche jestem w szoku - można pobrac ze strony http://www.barlinek.com.pl/.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że tu jeszcze popiszę ale penie niedługo, bo do internetu mam tylko dostę w pracy a muszę przyznać, że ciągne już ostatkiem sił ( w końcu zaczął sie 8 miesiąc i czas na wypoczynek :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu jak to dokładnei opisałaś podaj jeszcze koszty tego przedsięwzięcia :)

My daliśmy do wyceno to co chcemy w 3 punktach i czekmay na odpwiedź. :)

Kasiu mam nadzieje że zanim się z nami pożegnach to pokażesz jakieś zdjęcia :lol: :lol: :lol:

Życzę dużo zdrowia i sił :lol: :lol: :lol: A jeśli mozna to na kiedy masz palnowany termin porodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga o kosztach dam znać w środę (mąż trzyma kasę i płaci i rzeczy finansowe uzgadnia - ja tylko wybieram :lol: )

A poród planowany ma na 17 marca, ale jak znam życie a konkretniej moje dotychczasow ciąże to zawsze rodziłam równo w 37 tygodniu - więc pewnie pocztek marca urodzę. Zresztą tak bym wolała niż na same święta w szpitalu. Zobaczymy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec viesman jak juz pisałam jednofukcyjny z zasobnikiem 60 l. Cena netto 5.300 (podatek będzie 7% bo wraz z zamontowaniem). Od każdego punktu (czyli podejście pod kaloryfer, + piec, + naczynie zbirocze, + zasobnik liczone jest 100 zł, a za podłogówke robocizna 3 zł za mb rurki) ponieważ jeszcze nie wiemy ile tych metrów podłogówki wyjdzie więc w przybliżeniu liczę robociznę około 2,5 do 3 tys. zł. Uruchomienie pieca jest w jego cenie. Za dwa tygodnie jedzxiemy do producenta kominków z płaszczem wodnym do Nowej Soli. Ceny zadawalające i ponoć będą ładne obudowy do wglądu i oczywiście kupna. Ceny już od 3.5 tys. zł za kominki. Kaloryferów teraz zresztą jak i pieca nie kupujemy, bo na gaz trzeba czekac u nas około 5 m-cy a wniosek złozyliśmy dopiero w grudniu więc jak byk wychodzi na data kwietniowa. Nasii fachowcy od c.o. proponuja, zebyśmy kupili gdzieś też koło kwietnia ze względu na to, że gwarancja będzie liczona od momentu zakupu. Ceny kaloryferów podam pojutrze.

Pozdrawiam

Aha Aga płci nie znamy, lekarz nie chce się wypowiadać, bo ponoc nie widac i nieche błędnej diagnozy podać. Więc będzie niespodzianka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu dzięki za info trochę mi to rozjasniło w głowie co do cen robocizny :)

A jakiej firmy kominek z płaszczem?

Widzę że Twoja dzidzia taka złośliwa :wink: :) jak moje dziewczyny też nie chciały się ujawnić do ostatniej chwili :lol:

My już mamy podpisaną umowe o kredyt w przyszłym tygodniu dajemy projekt do wyceny w hurtowniach i musimy się umówić na poważne rozmowy z ekipą oraz podpisanie umowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest Was tak łatwo śledzić. Sam się gubię czasami. Znalazłem na forum Archona niejakiego Marcina, który buduje pod Krosnem, a to niedaleko Lipinek. Już raz odpowiedział, ale teraz milczy. Poleciłem mu to forum, bo Archon odstawia dziadowiznę.

 

Nie rozumiem, dlaczego nie zainstalują phpBB. Nawet mnie, prywatną osobę na to stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...