Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Dzięki za info,dziennik kodiego znam bardzo dobrze, czytałem go nie raz.

140 tys. to rozsądna liczba.,zdaje sie że schodzisz w dół od ceny katalogowej aleta jest chyba mocno zawyzona.Ja tez mam nadzieje wprowadzić się przy ok 150 k PLN. Fundament wyszedłmi podobnie jak tobie 10 tys.,choć liczyłem że będzie mniej. Czy budujesz z Maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mTom, jeżeli to nie tajemnica za jaką cenę i jaki etap zleciłeś czy zleciś przy budowie swojego domu? Ja planuję zacząć w marcu, przy sprzyjającej pogodzie budowę od stanu zero po stan surowy otwarty z dachem z ekipą, która to wykona za 12,5 tys. zł. W tym roku kupiłam już suporeks na całość budynku łącznie ze ścianami działowymi. Myślę też kupić dachówkę i drewno na więźbę, choć nie wiem czy w ten sposób zyskam wiele oszczędności uciekając przed 22% vatem. Mam nadzieję, że ze wszystkim do zakończenia stanu surowego zmieszczę się w 50 tys. PLn. Jestem ciekawa jakie wy drodzy prymulkowicze macie założenia finansowe to wykończenia stanu surowego otwartego z dachem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celeb, buduję, a raczej będę na wiosnę, z bk. W mojej miejscowości jest producent. Ceny bardzo konkurencyjne.

 

 

Kasiu, mam paru górali, którzy robili mi fundament. Wstępnie umówiliśmy się na xxxx tys za robociznę: ściany, ścianki działowe, schody, strop lany, szczyty. Jeżeli chodzi o stan surowy otwarty wyszło mi, że muszę jeszcze wyskoczyć z ok. xxxxtys. Ja jednak zamiast dachówki kładę blachodachówkę. Parę dni temu pozbierałem oferty na okna: ok. xxxx tys z robocizną.

Nie wykluczam także podzielenia budowy na etapy tzn: garaż w II etapie.

Dla ułatwienia dodam, że nie załapałem się na ulgę budowlaną. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Muszę coś napisać aby wyciągnąć wątek na górę, widzę że wszyscy zapadli w sen zimowy.... Projekt się adaptuje i ostatnio pani architekt wymysliła nam wjazd do garażu od tyłu ( mamy wąski wjazd i tak jej wyszło że tak bedzie najwygodniej ) ..... Pozdrawiam Aga. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory na mój prymulkopodobny (troszke większy) wydałem 85 tys...20 tys robocizna.. 65 materialy.. stan surowy otwarty (drzwi tymczasowe zewnetrzne wstawione, okna pozabijane deskami)

więcej szczegółów (z czego dom itd) na mojej stronie www (ikonka na dole)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, rozpisałem, miłego czytania:

 

Koszty

 

I etap:

fundamnety:

 

materiały:

deski na szalunki: 400 zł

niwelacja terenu i wykop pod budynek: 700 zł

stal: 1300zł

beton na ławy: 4100 zł

beton na chudziaka: 1135 zł

piasek: 1750 zł

bloczki fundamentowe,

askowil, papa, cement,

styropian: 3230zl

rozprowadzenie kanalizacji

z materiałami: 800 zł

 

suma: 13415 zł

 

robocizna: 3000 zł

 

II etap:

 

ściany parter+poddasze+działowe, schody, strop, kominy, wieńce

 

bloczki BK 10550 zł

cegła: 3000 zł

nadproża: 750 zł

beton: 3000 zł

stal: 1700 zł

strop: 4000 zł

deski 400 zł

gwoździe: 60 zł

cegła klinkier: 1250 zł

zaprawa do klinieru: 320 zł

fuga: 220 zł

klej do bloczków: 800 zł

wkład kominowy: 500 zł

wapno: 150 zł

styropian: 70 zł

cement: 800 zł

rury pcv 55 zł

piasek 200 zł

inne (około): 500 zł

 

suma: 27725 zł

 

robocizna: 9500 zł

 

III etap:

dach

 

materiały:

więźba: 7200 zł

łaty+kontrłaty:1150 zł

złączki metalowe: 720zł

gwoździe: 200 zł

pręty fi10, śruby, podkładki: 200 zł

folia dachowa: 750 zł

rynny: 700 zł

piorunochron: 450 zł

blachy koszowe: 130 zł

taśma – kominy: 400 zł

taśma – gąsiory: 320 zł

dachówka: 6800 zł

spinki dachówkowe: 170 zł

wiatrownice:160 zł

pasy nadrynnowe: 150 zł

inne (około): 500 zł

 

suma: 19930 zł

 

robocizna: 6400 zł

 

w sumie materiały: 61070 zł (na pewno było troszke więcej, szacuje że nie więcej jak 2-3 tys zł, różnica wynika z wielu różnych drobnych wydatków o których na pewno zapomniałem)

 

robocizna: 18900 zł (+jakies 500 zł na różne wydatki, typu transport, pomoc w rozładunku itd.)

 

do tego dochodzą oczywiście koszty przyłączy, projektu itd..

ufff, napisałem się troszke

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, nie martw się. Po pierwsze Prymulki są faktycznie mniejsze. Po drugie zależy z jakich materiałów budujesz - tu można jeszcze trochę zaoszczędzić (na robociźnie zresztą też). Po trzecie mieszkasz blisko niemieckiej granicy, więc po wejściou do UE będziesz mogła tam kupować tańsze materiały (niższy VAT).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przyznam szczerze, że chyba tak. To "chyba" stąd się bierze, że facet powiedział, że z tym nie będzie problemów, pół dnia i ściany szczytowe gotowe, a ja nie drążyłem tematu. Dużo było do omówienia... Jak nie znajdę nikogo do stropu, to spórbuję go namówić jeszcze na tę robotę (nie mówi "nie"). Wtedy będziemy negocjować cenę od nowa. A to, że jest tani, to fakt, wszyscy, którym robił, tak mówią. Do tego jeszcze dokładny, odlądałem ściany u kumpla, które robił. Dla porównania, garaż murowali mu inni murarze - koszmar.

Zmienił mi trochę koncepcje ścian: proponuje bk 24 (zamiast 36) + 10 (zamiast 5 cm) styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...