Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadza się Kasiu, dużo zdrowia życzę!

 

Prymulkowicze mam problem. Mam możliwość zakupu styropianu po lepszej cenie, ale muszę się zadeklarować.

Moje pytanie brzmi: ile i jakiego styropianu potrzebuję? Może ktoś z was robił już tego typu wyliczenia czy przymiarki? Doprecyzowuję:

1. Ile styropianu, jaka grubość i gęstość na podłogę na gruncie?

2. Ile styropianu, jaka grubość i gęstość na podłogę na stropie?

3. Ile styropianu, jaka grubość i gęstość na docieplenie elewacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Kasiu, dużo zdrowia życzę!

 

Prymulkowicze mam problem. Mam możliwość zakupu styropianu po lepszej cenie, ale muszę się zadeklarować.

Moje pytanie brzmi: ile i jakiego styropianu potrzebuję? Może ktoś z was robił już tego typu wyliczenia czy przymiarki? Doprecyzowuję:

1. Ile styropianu, jaka grubość i gęstość na podłogę na gruncie?

2. Ile styropianu, jaka grubość i gęstość na podłogę na stropie?

3. Ile styropianu, jaka grubość i gęstość na docieplenie elewacji?

 

bede pisal o swoim domku, wiec w co do prymulek napewno beda mniejsze ilosci

 

Ad1. 9m3, 2x5cm FS20

Ad2. 3,5m3, 1x4cm FS20

Ad3. 25m3, 1x12cm, FS15

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki Maksiu. Tego mi właśnie trzeba było.

Ad3. Zastanawiam się czy nie zstosować manewru 2x5 (lub 6) cm? 12-ki chyba mi nie zrobią.

 

dlaczego nie maja ci zrobic 12cm ? przeciez to normalna grubosc... zaden wynalazek... taki zamowilem, taki przywiezli..

pozdrawiam.

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, specjalnie dla Ciebie, 14-dniowa prognoza pogody dla JG:

do 9 marca -3 do -5 w dzień, -9, -14 w nocy (w sobotę i niedzielę sypie)

od 10 marca 'ocieplenie' -1 do 3, w nicy koło -10 i tak aż do 17 marca. Potem? Któż to wiem... Pewnie od razu lato. :D

 

Maksiu, to jest styropian wyrabiany na naszej firmowej linii doświadczalnej. Z tego co wiem mamy urządzenia, które potrafią zrobić maks. 10 cm grubości. 2x6 cm ma swoje zalety. Nie będzie mostków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, specjalnie dla Ciebie, 14-dniowa prognoza pogody dla JG:

do 9 marca -3 do -5 w dzień, -9, -14 w nocy (w sobotę i niedzielę sypie)

od 10 marca 'ocieplenie' -1 do 3, w nicy koło -10 i tak aż do 17 marca. Potem? Któż to wiem... Pewnie od razu lato. :D

 

Maksiu, to jest styropian wyrabiany na naszej firmowej linii doświadczalnej. Z tego co wiem mamy urządzenia, które potrafią zrobić maks. 10 cm grubości. 2x6 cm ma swoje zalety. Nie będzie mostków.

 

12cm frezowane tez skutecznie niweluje mostki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się chciał wprowadzić już jutro. Nawet po lekturze dziennika Orinoko. Niestety budowanie bez kredytu, oprócz zalety, jaką jest komfort psychiczny, ma też wady. Należy się więc uzbroić w cierpliwość. Byłbym szczęśliwy gdyby w tym roku udało się wprawić okna i drzwi wejściowe, zrobić instalacje, tynki i wylewki oraz docieplić poddasze (jesień). Reszta za rok, jak Bóg da... Cały problem w tym, że mamy gdzie mieszkać, a to nie dopinguje, bynajmniej.

Ale gram od czasu do czasu w lotto. Ostatnio trafiłem trójkę - 10 zł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że będziemy się przenosić w tym samym czasie :lol:

My też niby mamy gdzie mieszkać ale coraz ciaśniej się robi a czym bliżej do budowy tym robi się coraz ciaśniej nie wiem czy mieszkanie się kurczy :wink: :)

Gratulacje tej trójeczki może będzi ewięcej czego Ci życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nagle przestanę się pojawiać na forum to znaczy, że trafiłem 6 i już mieszkamy.

Moi znajomi co to mieszkali z dzieckiem kątem u rodziców, to jakoś tak szybko się wybudowali i już mieszkają. Nam nie wisi nad głową żaden miecz Damoklesa, niestety. Ale i stety. Decyzje nie są podejmowane pod wpływem potrzeby chwili. Jest czas by się zastanowić, przekalkulować, wybrać inne (tańsze a dobre) rozwiązanie, dokształcić się na forum... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek działkę już mam projekt też teraz tylko budowa więc myslę żenie jest tak szybko, potem zostanie ogród, podjazdy tarasy itp. ale to już jak będziemy mieszkać - nie powstrzymam rodziny dłużej jak będzi emżna tam mieszkać to wszyscy uciekną z tego mieszkania :) Już mówią że tylko kuchnia, łazienka i ciepła woda im potrzebna :wink: :)

Tomek myślę że uzależnia i to bardzo :D

Ilości styropianu nie mam ale myślę że u mnie wyjdzie tak jak u Maksia przecież moje Prymulki trochę większe od standardowych. :wink: :)

Ocieplenia nie będzie więc ten problem odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje że byłam na spotakniu forumowiczów w Warszawie, poznałam Maksia w realu, i moge powiedzieć że większą częśc grupy czynnie piszącej znam na żywo :lol: :lol: :lol:

Spotaknie było bardzo miłe i nawet było pytanie o naszym wątku w konkursie z wiedzy o Forum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...