Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koło Gdyni też staną Prymulki z garażem

Nasz Architekt zamówił ten projekt w Archon-ie już 2 tygodnie temu, i... ciągle czeka, chociaż inne, później zamówione w tej firmie projekty już otrzymał. Będzie interweniować. Ciekawe czy te braki to z powodu nadmiaru czy braku popularnosci.

Z wniosek o pozwolenie na budowę chcemy złożyć do końca 2003 bo starszą nas kolejną zmianą przepisów co zawsze skutkuje zwiększona liczbą papierów, czasu i opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia-s: ile bloczkow? ciężkie pytanie... pamiętaj że mój dom jest większy niż prymulki, ale jak tak pomyśle to wychodzi mi że okolo 1300 sztuk 24x24x59... i około 300 szt. 12x24x59... cegieł liczyć nie będę... bo było by ciężko

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu, jak kupowałem ten projekt, rozmawiałem z panią z Archonu. Mówiła, że jest duże zainteresowanie Prymulkami. Co ciekawe, bardzo trudno jednak znaleźć kogoś, kto ten projekt realizuje.

Dlatego miło powitać kolejnego prymulkowicza.

Zamierzasz wprowadzać jakieś zmiany w projekcie?

No i stadardowe pytanie: dlaczego prymulki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłaś w czuły punkt tym pytaniem.

Bk biorę z lokalnej wytwórni obok mnie:

http://www.ecobet.pl

Więszkość domów w okolicy jest z niego budowana, więc wiem co biorę.

Co do ocieplania, w tej chwili obowiązuje wersja: ściana bk 24 cm grubości + 10 cm styropianu. Wcześniej myślałem - sam bk 36,5 cm, ale murarz wybił mi ten pomysł z głowy.

Dla ułatwienia podam Ci ile mi wyszło tych bloczków (tzn. powierzchnia):

parter: - 126 m2 - bk 24 cm

- 34 m2 - bk 12,5 cm

piętro: - 54 m2 - bk 24 cm

- 56 m2 - bk 12,5 cm

O ile się nie walnąłem. To jednak jeszcze skonsultuję z murarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom czy twoje wyliczenia bk 24 są podane razem z garażem?, ja już kupiłam bk 24 trochę w mniejszej ilości, bodajże około 1000szt. Muszę powiedzieć, że podany przez ciebie wytwórca podaje ceny konkurencyjne. Jeżeli masz blisko to i odejdą ci koszty transportu. Ja sprowadzałam bk od wytwórcy oddalonego ok. 50 km i niestety trzeba było zapłacić za dwa krusy tira.

Jeszcze mam jedno pytanie, zastanawialiście się nad sprawą ogrzewania?

Popzdrawiam świątecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...