Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga ja Cie podziwiam, jeszcze nie masz fundamentów, a juz wiesz jakie bedziesz miala okna i drzwi..... :lol: I wogole , jestescie specjalisci-budowlancy... :D znacie wszystkie szczegoly i parametry..... :) Ja narazie wiem tylko jaki chce kolor... :lol: Za to bardziej interesuja mnie juz meble ... kuchenne, lazienkowe :)

A pochwalcie sie , jakie bedziecie mieli kominki, macie jakies projekty, cos podpatrzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domofon ma być wyprowadzony przed dom. A skrętka komputerowa? Co masz na myśli? Do czego miałoby to służyć?

 

owszem... przed domem bedziesz mial domofon... a w domu gdzie bedziesz mial sluchawke? jedną ci starczy??

a skretka komputerowa to logiczne kable od sieci komputerowej... brzmi powaznie, ale to normalny kawalek kable 4 pary skrecane, stad nazwa skrętka :D bediesz pewnie chcial miec internet w domu.. dzieciaki beda mialy komputery.. bedzie mozna pograc w domu miedzy komputerami.. drukowanie sieciowe.... itd. w razie czego mozna to wykorzystac w przyszlosci jako kable do przesylania jakis sygnalow.. 4 pary kabelkow to juz spore mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wynika z tego ze chyba jestem za leniwy.. my planujemy 3 sluchawki od domofonu, jedna przy drzwiach wejsciowych do domu.. druga w kuchni przy oknie (widac przez okno kto stoi przed furtka) i trzecia na korytarzu na górze..

a co do lanu.. no coz...kazdy ma swoje zdanie i bardzo dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, Ty serio z tymi słuchawkami?? :o Przyznam szczerze, że nie brałem tego pod uwagę. Może jednak coś w tym jest? Zasiałeś ziarno niepewności. Co do kompów i osieciowienia, to obstaję przy tym co napisałem. Twardo. Zresztą wtedy kiedy się wprowadzimy, komputery będą wielkości palmtopów ze stałym dostępem do netu. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu jeśli chodzi o to zdanie to muszę powiedzieć że zmieniło się jak moja starsza córka zaczęła przesiadywac godzinami przed kompem i tv wtedy zapadła decyzja, zresztą teraz też ma ograniczenia na kompa 2 godz. dziennie. Poprostu doszliśmy do wniosku że jak będzie jeden komputer w jednym miejscu to łatwiej to kontrolować.

Co do domofonu to cały czas się zastanawiam ale wyszło mi tak że co mi po słuchwace na górze jak i tak jak ktoś przyjdzie musze zejśc na dół żeby otworzyć drzwi i zaprosić gości do środka, więc tak się zastanawiam nad tą słuchawką na górze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do domofonu to cały czas się zastanawiam ale wyszło mi tak że co mi po słuchwace na górze jak i tak jak ktoś przyjdzie musze zejśc na dół żeby otworzyć drzwi i zaprosić gości do środka, więc tak się zastanawiam nad tą słuchawką na górze :roll:

 

siedzisz sobie spokojnie na gorze.. na dole drzwi otwarte (tzn. nie zamknięte na klucz) ... dzwoni domofon... "mamo otwórz furke, nie wzięłam kluczy", no i lecisz na dół otwierac domofon..

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, u nas też wprowadziliśmy kontrole czasu przesiadywania przy kompie i przed tv. Stąd między innymi kabel tvsat będzie podciągnięty tylko do salonu i ewentualnie jednego pomieszczenia na górze (zamaskowane gniazdko). Czego oczy nie widzą...

 

Ja to nawet się zastanwaim nad zamaskowanym gniazdkiem, chociaż z drugiej strony w końcu te dzieci dorosna i juz nie będę miała takiego wpływu na oglądanie tv :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zroblem w kazdym pokoju po gniazdku tv i komputerowym... a inna sprawa czy komputer bedzie tam podloczony i czy bedzie telewizor..

nie wiem dzis jak bedzie wygladal moj dom za 25-30 lat... moze dzieciaki beda z nami nadal mieszkac.. moze beda miec juz swoje dzieci, a dzis polozyc kabelek to doslownie pare zlotych.. a za te lata moze to być problem.. ale moze i kable wtedy juz nie beda potrzebne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...