Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maksiu, znasz się może na alarmach? Masz już może jakoś problem rozpracowany?

 

Tomku, nie mam pojecia o alarmach, ale mam kolege ktory zajmuje sie tym zawodowo, obiecal ze podjedzie o pokaze mi gdzie mam podciagnac kabelki do czujek, gdzie centralka alarmowa itd..

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu starły się dwie filozofie życiowe... :D

Aga, wyznaję zasadę, że powinien być osobny tvpokój. Nie ma nic gorszego niż zasypianie przy tv. Słyszałaś o oddziaływaniu podprogowym? :wink:

Maksiu, znasz się może na alarmach? Masz już może jakoś problem rozpracowany?

 

Tomek wiem wiem i dlatego jestem przeciwniczką tv w sypialniach :)

Ale jak dorosłej pannie wytłumaczyć że nie może mieć tv w swoim pokoju :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie PRYMULKOWICZE- właściciele (lub przyszli) najpiękniejszego domu na świecie.

Mam na imię Emila. Śledzę wasze doświadczenia od jakiegoś czasu. Kilka dni temu zamówiliśmy z mężem projekt Prymulek (podstawowe bez garażu) i z niecierpliwością czekamy aż nasz wymarzony domek stanie na działce. Uznałam, że już najwyższy czas spróbować dołączyć do waszego przemiłego grona. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za serdeczne powitanie.

Moje Duszniki leżą 35 km na wschód od Poznania. Wkrótce podpisujemy umowę notarialną na działkę, ale nie mogliśmy się powstrzymach i już chcieliśmy mieć namiastkę naszego domu, więc mamy już projekt.

Generalnie nasze Prymulki zostaną niemal jak w oryginale, bo zmiany dotyczą głównie układu ścian działowych. Nauczeni Waszymi doświadczeniami planujemy:

- zlikwidować mikro-korytarzyk i powiększyć łazienkę na parterze,

- zlikwidować 1 komin (kuchenny) a w zamian zrobić przewód wentylacyjny w ścianie zakończony na dachu malutkim, stalowym kominkiem (nie wiem jak to się fachowo nazywa)

- zlikwidować ścianki pomiędzy kuchnią i salonem na rzecz większej przestrzeni z kuchnią otwartą na salon

- zlikwidować balkon (bo po co mi balkon, skoro będę miała 1000 mkw ogrodu

no i oczywiście schody- to i 3 kominy to zdecydowanie małe nieporozumienie w tym skądinąd cudownym domku- schody będą dwubiegowe ale chyba zdecydujemy się na drewniane, bo podobno są tańsze od żelbetowych.

Co o tym sądzicie?

W obecnej chwili zastanawiamy się nad wyborem technologii budowy ścian zewnętrznych. W projekcie jest jednowarstwowa z keramzytobetonu, ale ze wstępnego rozeznania wiem, że w okolicy nie ma ekip, które budowały 1W i to jeszcze z keramzytobetonu, a ponieważ nie wierzę w "oddychające" ściany, to chyba zdecydujemy się na najpopularniejszy bk 24+ styropian 12. Co o tym sądzicie?

Wiem, że ceny to kwestia regionu, ale macie chyba jakieś porównania? Co jest najlepsze w efekcie (najlepsza wypadkowa ceny, jakości i prostoty w budowie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek maja- umowa

Maj/czerwiec- formalności w urzędach i kredyt w banku

lipiec/sierpień- fundamenty

wrzesień/pażdziernik- ściany, stropy, kominy, itp.

październik/listopad- dach

WSTRĘTNA ZIMA (ale jestem tradycjonalistką i wolę, żeby mury się przemroziły, osiadły i wyschły)

marzec-... (mam nadzieję, że nie w nieskończoność) okna, instalacje i wykończenie.

Marzę, że wiosną przyszłego roku uda nam się zamieszkać.

 

Mam nadzieję, że się uda i mój harmonogram nie polegnie na polu walki z ekipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi: likwidacja ściany pomiędzy salonem a kuchnią może, w zależności od rodzaju stropu, skutkować wykonaniem podciągu. Wyjaśni to adaptujący to architekt.

Czy schody drewniane są tańsze? Trudno powiedzieć. Znam takie schody za 8 -10 tyś. Generalnie jeżeli wylewacie strop monolityczny, niejako przy okazji robi się schody betonowe. Koszt niezauważalny, a wygoda jest. Przecież w trakcie budowy trzeba jakoś wchodzić na poddasze. Drewniane z reguły wykonuje się na końcu.

Zgadzam się, że obecnie najtańsza i najłatwiejsza do wykonania ściana na rynku, to bk 24+12 styropianu.

Polecam także dodać okno połaciowe nad schodami i powiększyć ganek przed wejściem.

Makasiu na swojej stronie ma galerię zdjęć.

Jeżeli jesteś tradycjonalistką, to pamiętaj, że po tynkach i wylewkach jest dosyć długa przerwa technologiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Prymulkach" jest strop Terriva, więc te ścianki są tylko działowymi. Co do schodów, to byłam za żelbetowymi, ale wszyscy znajomi mówią, że drewniane są tańsze (a dla mnie nie ma znaczenia z czego są zrobione, muszą tylko ładnie wyglądać i spełniać swoją funkcję), ale mamy jeszcze trochę czasu to przemyślimy to. Okno połaciowe nad schodami również jest w projekcie i z całą pewnością z niego nie zrezygnuję.

Chcemy też powiększyć troszkę pomieszczenie gospodarcze kosztem powiększonej o korytarzyk łazienki i zrobić z niego drzwi na zewnątrz (mamy psa i muszę mieć tam brodzik, bo mój pies, a właściwie suczka, ponad wszystko kocha wodę pod każdą postacią i jak jej się uda to kąpie się nawet w kałuży). Planujemy z boku domu (od strony pom. gosp. i łazienki) postawić zadaszoną pergolę- coś w stylu wiaty dla samochodu a w bliżej nieokreślonej przyszłości może dobudować garaż.

 

Musicie mi wybaczyć moją skłonność do rozpisywania się (skrzywienie zawodowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nauczycielkę? :D

To prawda, jest tam strop Terriva, ale ja zmieniłem na monolit, który przy okazji jest tańszy. Dlatego też schody były robione przy okazji. Teraz zastanawiam się czym je wykończyć. Pociągnęło to za sobą pewną zmianę. U nas ściana między kuchnią a salonem jest nośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie jestem nauczycielką. Pracuję w urzędzie przez niemal 8 godzin przyklejona do klawiatury.

Terriva jest lżejsza niż monolit i pozwala na zastosowanie mniejszej ilości ścian nośnych wewnętrznych- to jest zaleta Prymulek, że jest pewne pole do popisu z aranżacją przestrzeni wewnątrz domu. Na etapie szukania odpowiedniego projektu odrzucaliśny podobne do Prymulek właśnie ze względu na to, że nie można było "pokombinować", bo ściany nośne blokowały większość zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...