Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Zapomniałam dodać, że to rozpisywanie to wynik zapędów pisarskich z okresu, kiedy nie byłam żoną, pracownikiem i miałam mnóstwo czasu dla siebie.

Nie jestem (jeszcze) specjalistką w kwestii budowania, ale stal na zbrojenie i deski na szalunki są podobno drogie, stąd znajomi polecają schody drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W jakiej odległości od poznania są Duszniki?

Jeżeli chodzi o schody, to zbrojenia i desek potrzeba naprawdę nie wiele. Co innego na cały strop. Oj, było tego trochę. Ale co dziwne, połowa rozszalowanych już się wykorzystała, reszta także już ma swoje przeznaczenie. Deski na budowie idą jak woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 km od Poznania.

Podczas budowy to chyba wszystko idzie jak woda, a najbardziej to ciężko zarobione pieniądze.

Najchętniej to wzięłabym urlop i sama stawiałabym ściany (myślę, że szybko bym się nauczyła), albo przynajmniej pilnowałabym ekipy. Niestety wypłata sama by się nie zarobiła, więc czeka mnie ciężki okres. Mój mąż jeszcze nie miał czasu na lekturę Muratora i folderów producentów budowlanych, więc to ja rozglądam się za materiałami i rozważam różne możliwości (twierdzi, że mówię już muratorem- jakby to był inny język).

Czy macie już jakieś wyliczenia poszczególnych stanów? Ile średnio za mkw stanu surowego otwartego z dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już to pisałem. Taki stan jak na zdjęciach na stronie Maksia, mnie i Maksia kosztował podobnie. Jakieś 65 kzl, z czego 50 to były materiały. Prowadzę dokładne zapiski w xls. Wpisuję każdy gwóźdź i piwo.

 

Najważniejsze to znać się na budowaniu tyle, aby nie dać się manipulować wykonawcom. Oni mają jakąś taką dziwną i naturalną umiejętność w tym względzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Prowadzę dokładne zapiski w xls. Wpisuję każdy gwóźdź i piwo.

...

 

dobre Tomku.. ja piwa nie wpisuje do xls.. bo nie kupilem jeszcze ani jednego piwa na budowe :D :D :D

 

W kwestii formalnej: u mnie materiały wyniosły 61 tys, robocizna 18,9 tys.. w sumie 79,9 tys

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie jestem nauczycielką. Pracuję w urzędzie przez niemal 8 godzin przyklejona do klawiatury.

 

w takim razie jeszcze raz witam kolezanke po fachu :D

a kasia-s to kolejna nasza kolezanka urzedniczka, chwilowo oddelegowana do urodzenia dziecka :D

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, zapłaciłeś więcej bo jesteś bardziej zaawansowany.

Dlaczego nie kupujesz piwa na budowę?

Mówiąc poważnie to piwo i gwóźdź, to miała być taka alegoria. :wink:

Jestem jedynym nieurzędnikiem (spoza budżetówki) budującym prymulki?

tomku: tyle co napisalem zaplacilem za stan surowy otwarty z dachem.. bez instalacji... tylko pamietaj ze moje prymulki sa nieco wieksze niz standartowe.. ponad 150m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi się udało zmieścić w 65 - 70 tys.zł byłoby nieźle.

Czy ktoś z Was zdecydował się na blachodachówkę zamiast dachówki? Czy w takim przypadku kupić drzewo na dach jak w projekcie, czy warto rozliczyć pod blachę i położyć mniej.

Wiem że dachówka to dachówka, ale jak się bierze kredyt, to człowiek chce postawić i zamieszkać. Nie wyobrażam sobie spłacać kredyt i wykańczać jeszcze kilka lat więc szukam oszczędności, zwłaszcza, że dach jest dwuspadowy i nieskomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilka: coż myslałem na początku o blachodachówce, ale po wizycie u znajomego ktory mial blache na dachu odeszla mi ochota. Jesli koniecznie chcesz blache na dach to mysle ze mozna przeliczyć drewno na więźbe, tylko dobrze by bylo aby zrobił to architekt adaptujący (a najlepiej wspolpracujący z nim konstruktor). Troszke idzie na tym zaoszczędzić.. ale i tak dachówka to dachówka... a dach to wraz z fundamentami najważniejsza część domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu ma rację. Nie ma to jak dachówka. Ale taka dobrze położona, której zamki dobrze do siebie pasują, taka co nie pęka i nie porasta, a do tego tania. Ja mam... blachodachówkę. Kupiłem ją w bardzo dobrej cenie i to był argument. Więźbę zostawiłem jak pod dachówkę. Nigdy nie wiadomo co będzie za 15 - 20 lat. Zaoszczędziłbym na tym raptem kilkaset zł. Jak widzisz, każdy robi po swojemu, każdy inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony. Nic nie cieknie. Wygląda całkiem ładnie. Zresztą w mojej okolicy bardzo dużo jest domów krytych blachą. Co do kosztów, łącznie z oknami dachowymi sztuk 4 i wszystkim dodatkowymi akcesoriami, śrubami itp. oraz wyłazem za całość zapłaciłem 10 kz. Kumpel, który buduje obok kupił najtańszą dachówkę i zapłacił bez okien ponad półtoraraza więcej. W jego przypadku okazało się jednak, że poszczególne elementy nie są zbyt dobrze do siebie dopasowane, zamki nie wszędzie się chciały zamykać. Jest prawdopodobieństwo, że będzie podwiewać śnieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie dachówka cementowa euronit.

Ja się dowiadywałam w PSB ale po 1 nie mają tego BK który my wybraliśmy, po drugie znaleźliśmy hurtownię z lepszą obsługą, chcociaż na początku bylismy zdecydowani na PSB to po wtępnych rozmowach zrezygnowaliśmy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga a jaki BK wybraliście?

Architekt który adaptuje nasz projekt namawia nas na pozostanie przy ścianie 1W, tyle że zamiast Optiroca poleca ceramikę (np. KROTERM z Cerabud Krotoszyn - polski odpowiednik Porotherm). Ale przy ścianie 1W niewprawny wykonawca może zrobić kilka błędów i ... każdy mówi co innego a ja już sama nie wiem co wybrać. Na zdjęciach u Maksia widzę że wszyscy budujecie z bk z wyjąrkiem Kasi, która zdecydowała się na ceramikę, ale nie zapytam jej czy jest zadowolona, bo jak wyczytałam udała się na macierzyński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilka: ja zaopatrywalem sie w wiekszosc materiałow w hurtowni spod znaku PSB, ale mowie Ci odrazu ze nie ma reguły, zalezy na jaką hurtownie trafisz... moja jest całkiem w porządku, dzieki programowami buduj z psb udalo mi sie troche oszczedzić na kredycie, mniejsze prowizje.. a co do samych cen to nie ma reguly, ale uczestnictwo w programie nie zmusza cie do kupowania tylko w hurtowniach spod ich znaku... tak wiec warto sie rozejrzec.. nic nie stracisz, a przy dobrych wiatrach mozna cos zyskac

pozdr.

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...