Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maksiu, czy możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tym kredytem? Nie wgłębiałam się jeszcze w zasady uczestnictwa, ale co to znaczy, że można zaoszczędzić na kredycie (prowizja). Czyżby banki obniżały prowizję, jeśli jest się w programie Buduj z PSB? Jesli tak, to jakie, bo bank, w którym zamierzam wziąć (Millenium) nic o czymś takim nie wspomniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilka:mozna dostać prowizje obniżoną o połowe i coś tam jeszcze chyba z ubezpieczeniem kredytu do czasu ustanowienia hipoteki, ale tylko w dwóch bankach PKOBP i PKOSA, bo tylko te banki biorą udział w tym programie, no chyba ze się coś zmieniło, trzeba by zajrzec na strone psb

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, czyli jednak jednowarstwowa. Z tego co widziałam, to Solbet ma bloczki bardzo podobne do Ytonga. Ile kosztują bloczki Solbet i czy wyliczyłać ile będzie kosztować mkw ściany z Solbetu? A co z transportem, bo producent jest w Solcu Kujawskim pod Bydgoszczą, no chyba że w jakiejś hurtowni mają taniej niż u producenta (co się zdarza często). A skoro to 1W, to co się daje na bk- zwykły tynk cementowo-wapienny, czy np. akrylowy? A jaki strop w tym wypadku, czy zostaje Terriva?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zostaje ściana JW, strop zostaje taki jak w projekcie.

Zaopatrywać w materiał będzie mnie nasza hurtownia, cena metra kw ściany wyjdzie około 98 zł mam nadzieję że uda się jeszcze coś urwać z tej ceny. Nad tynkiem się jeszcze nie zastanawialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloczki są na P-W, zaprawa klejowa w cenie bloczków. Cena nie obejmuje robocizny :)

Dokładnie jak to wyjdzie cenowo bedę mogła napisac w maju 4 zaczynamy więc będę pisac o faktycznych kosztach :) Czyli o takich jakie będą do zapłacenia na fakturach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilka: moge ci napisać jak wyglada sprawa ocieplenia, bo akurat mam na tapecie, mam 220 m2 sciany do ocieplenia, styropian 12cm kosztował 2960zł, kleje, siatka, kołki, grunt, listwy narożne.. 2100zł.. w sumie to jest 5060zł za 220m2, to daje 23zł/m2 do tego dolicz sobie robocizne na poziomie 18-20 zł/m2, bo za tyle można to zrobić.. w sumie za samo ocieplenie masz okolo 41-43zł/m2 (bez tynku)

pozdr.

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Emilia ! No to poociągniesz nasz wątek przy Twoich zapędach pisarskich, az miło :) Ja kupiłam prymulki w stanie surowym z dachem i teraz widze ile mnie ominęło ... :) ... nie wiem z czego budowane (chyba poroterm 36) :) , jaki strop itd... A' propos dachu :-) kupiłam z dachem, ale jego jeszcze nie ma , zapłacone ... i teraz go robią ... dokupuje tylko dachówkę. Za wszystko razem z działką 825 m zapłaciłam 95 tys .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila do ściany JW przekonała nas łatwośc wybudowania czyli budujemy potem tynk i już koniec z racji tego że dom budujemy z kredytu zależy nam na szybkości budowania. Po wyliczeniach przeliczeniach wyszło nam że parametry scian są podobne, byliśmy na budowie u koleżanki która wybudowała z tego BK są zadowoleni, ekipę mamy tą samą :)

Byłam w kilku domach już zamieszkałych ścian JW oni są zadowoleni, a w domkach było miło i ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam raz jeszcze na stronie Maksia- Kasia budowała z bk a Iza z porothermu.

Witaj Izo. Szczerze mówiąc, to ja Tobie zazdroszczę. Masę pracy i stresu masz już za sobą. Pozostał dach, okna, podłogi, instalacje i wykończenie (choć to i tak dużo). Sądzę jednak, a przynajmniej mam taką nadzieję, że gdybyś budowała sama od podstaw, mogłabyć trochę zaoszczędzić. No chyba, że działki w Twojej okolicy są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, czy znajomi zlecili budowę ekipie, która specjalizuje się w ścianach JW? Czy ich kierownik budowy często kontrolował prace (albo oni sami). Strasznie obawiam się mostków termicznych. Kilka szczelin i można grzać i niedogrzać a słono płacić za gaz.

Ekipa jest sprawdzona buduje w każdej technologi, ludzie którzy korzystali z usług są bardzo zadowoleni - mam nadzieje że juz niedługo ja też dołączę do grona zadowolonych z tej ekipy :lol:

KB budowały nadzorował pracę ale na rzadnym etapie nie mógł się do niczego przyczepić, inwestorzy z powodu braku czasu nei mogli być na budowie tak często jak by chcieli a pomimo tego jak już pisałam wyżej są bardzo zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, mam gorącą prośbę. Czy dysponujesz może schematem, gdzie naniesione są istniejące gniazdka, wyłączniki i ewentualnie lampy w całym domu? Rozrysowałem ostatnią wersję swojego rozmieszczenia, ale wszelkie uwagi będą bardzo pomocne.

 

przykro mi to mowic, ale nie mam czegoś takiego, a narysować teraz nie narysuje, bo ledwo patrze na oczy po calym dniu na budowie... nie obiecuje na 100%, ale może sprobuje w czwartek..

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam raz jeszcze na stronie Maksia- Kasia budowała z bk a Iza z porothermu.

Witaj Izo. Szczerze mówiąc, to ja Tobie zazdroszczę. Masę pracy i stresu masz już za sobą. Pozostał dach, okna, podłogi, instalacje i wykończenie (choć to i tak dużo). Sądzę jednak, a przynajmniej mam taką nadzieję, że gdybyś budowała sama od podstaw, mogłabyć trochę zaoszczędzić. No chyba, że działki w Twojej okolicy są drogie.

 

Działka kosztowała prawie 30 tys , Moze zaoszczedzilabym, gdybym budowala sama tzw metoda gospodarcza... ale ja do wszystkiego musze brac ekipe.... No i zaoszczedzilam na czasie... a ponadto odrazu wiedzialam,, ze to to miejsce na ziemi ... Lasy, lasy. lasy ... KOniec Swiata, a nie srodek Śląska ... Juz tam jezdzimy odpczywac, od miejskiego zgielku... A jednoczesnie do miasta i pracy blisko , jakies 7 min samochodem.. Choc teraz mam do pracy 3 min pieszo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...