Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

juz wiem jak pisac :)

mam pytanko ile bloczków +- idzie na wybudowanie stanu zerowego, pytam bo mam zamiar sam srobic sobie bloczki, projektu jeszcze nie mam ale prymulka jest bardzo ładna.

 

czy ktos moze stosuje do ogrzewania prymulki piec CO na opał bo ja chce takie rozwiazanie zastosowac + dodatkowe ogrzewanie kominek

jest to mozliwe w prymulce

 

ps.

jak przekonam zone do budowania na wsi to w lipcu ruszy budowa,

mam tam działke 60arów , zbiornik wodociagów za miedzą, do miasta (10tys miesz) ok 3.5 km. tylko jak to zrobic eby ja przeknac??

 

pozdrawiam

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich !

Jesli chodzi o ogrzewanie mam zamiar zrobic podlogowke w wiatrolapie, kuchni i lazienkach gaz ziemny i oczywiscie rozprowadzenie ciepla od kominka.

Wojcor jesli chodzi o piec na opal to nie za bardzo w Prymulkach jest gdzie ten opal skladowac, piec do co jest przewidziany w pomieszczeniu gospodarczym a tam chyba nie ma za bardzo miejsca na skladowanie opalu.

Pozdrawiam Wszystkich Aga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ale rozprowadzenie ciepłego powietrza czy rozprowadzenie ciepłej wody z kominka z płaszczem wodnym? Ja się zastanawiam nad gazem ziemnym i również kominkiem tylko nie wiem jakim sposobem rozprowadzenia ciepła. Muszę powiedzieć, że chciałabym również mieć w tych pomieszczeniach, które wymieniłaś ogrzewanie podłogowe, tylko trochę mnie przerażąją koszty energi elektrycznej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom: obawiam się że Ci nie pomogę... dlaczego?

ponieważ stal na zbrojenia kupiłem odrazu na cały dom..(zostały mi dwa pręty fi12 , 12 metrowe), a co do betonu to miałem tylko dolewki robione z betonu.. a główny strop jest z płyt kanałowych

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wygląda na to, że wszyscy mamy podobne plany.

Zamierzam na tych fundamentach, co już je mam, postawić sciany i piętro, a następnie w okolicach wakcji przykryć blachodachówką.

W przyszłym roku, jak dobrze pójdzie, sprzedamy mieszkanie i zabierzemy się do wykończeniówki.

Takie są plany, a jakie będzie wykonanie zobaczymy.

Szczęśliwego Nowego Roku. Będzie nam (szczęście) bardzo potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tydzień temu oddałam projekt do adaptacji na działkę - mam nadzieję, że jeszcze w styczniu złoże do staropstwa o pzowolenie na budowę. Aha, zamówiłam już dachówkę - do końca stycznia odbiór z hurtowni. Poza tym jak już parę razy wspominałam zakupiony już mam BK oraz więźbę na daszek. Jak dobrze pójdziew marcu ostro do roboty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...