Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Maksiu, skoro nie pytałeś o szybę, to policzyli zwykłą. Czy liczyli też zamontowanie i parapety?

Jeszcze jedno, parę dni temu skończyła się duża promocja tych okienek.

 

Iza, Maksiu ma w domu, ale ja mam na podorędziu więc Ci wysyłam te gniazdka. Co do tynkowania to miałoby to być pewnie gdzieś na przełomie czerwca i lipca.

 

Tomek: no widzisz... pewnie policzyli szybe zwykla.. a ile tak na oko trzeba by doplacic do P2?, a za gniazdka dziekuje...

Iza: jak dostaniesz od Tomka moje rozrysowane gniazdka to potwierdz to nie bede drugi raz wysylał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Własnie ten ruchomy słupek, nie wiem jak te drzwi tarasowe ugryźć, żeby to było sensownie :-?

Z tego co rozumiałam to ruchomy słupek odradzają, i doradzają żeby okno było podzielone w połowie czy tak???

I jeszcze jedno za jakimi oknami się rozglądacie, za takimi z jedną szybą czy podzielonymi :) Bo tu też mam zgryz :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, z tego co się dowiedziałem, ruchomy słupek osłabia konstrukcję takiego okna, łatwiej też takie wyważyć. Dlatego zdecydowaliśmy się na stały słupek. Okno balkonowe jest dzielone w stosunku 1/3 : 2/3.

U mnie wszystkie okna będą dzielone na pół (o ile dobrze zrozumiałem problem jednej szyby). Tzn. połowa okna będzie otwierała się w prawo połowa w lewo. Całe jedno okno jest dosyć niewygodne przy otwieraniu. I znów pojawia się problem sztywności.

Maksiu, wczoraj nie wyrobiłem się z tymi cenami. Dzisiaj pod wieczór, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie w temacie gniazdkem z prądem, dziś zauważyłem, że w pomieszczeniu gospodarczym mam gniazdka na wysokości 80 cm nad docelową podłogą.. pamiętam, że teść tłumaczył mi dlaczego.. ale niestety zapomniało mi sie... :oops: tak wiec to trzecia wystepująca wysokość gniazdek w domu (po kuchni i pokojach)

pozd.

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu ja zrozumiałem. Chodzi o to, że masz w domu gniazdka na trzech wysokościach:

- standardowo w pokojach na wysokości 30 cm,

- w kuchni na wysokości ok. 1 m - tak aby wyszły pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi

- a w pomieszczeniu gospodarczym niżej czyli na wysokości 80 cm.

Dzisiaj zbadałem sprawę - logiczne. Niestety pomieszczenie gospodarcze mam już oprądowane. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu ja zrozumiałem. Chodzi o to, że masz w domu gniazdka na trzech wysokościach:

- standardowo w pokojach na wysokości 30 cm,

- w kuchni na wysokości ok. 1 m - tak aby wyszły pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi

- a w pomieszczeniu gospodarczym niżej czyli na wysokości 80 cm.

Dzisiaj zbadałem sprawę - logiczne. Niestety pomieszczenie gospodarcze mam już oprądowane. :-?

 

Jedyne co mogę powiedzieć to sorry... naprawde kompletnie mi to wyleciało z głowy... dopiero wczoraj zauważyłem te gniazda na dziwnych wysokościach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga co się znajduje w tajemniczej reklamówce? Fajne fundamenty będą.

U nas przerwa. Elektrykowi zostało dokończenie prac, ale biedak przebił sobie gwoździem nogę prawie na wylot i leży zajadając antybiotyki. Czekamy na hydraulika i okna. Dostałem ciekawą propozycję zrobienia tynku maszynowego za 9 zł/m2. Parę dni i po robocie. Można brać pod uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo tak. Teraz to co innego. Jak ostatnio zaglądałem były tylko zdjęcia. Co do jajek, to dobrze, że będzie pod ławą. Słyszałem, że złośliwi murarze czasami zamurowują takiego zbuka, a konsekwencje takiego czynu są raczej mało przyjemne dla nosa. :D

 

Uprzedzając złośliwe komentarze nadmieniam, że elektryk nogę sobie przebił nie na mojej budowie. Stwierdził, że gdyby wszędzie był taki porządek jak u nas... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...