Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Jestem tego samego zdania. Balkon w domku jednorodzinnym to zbytek. My będziemy mieć z drugiej strony taras nad całym garażem (oby nie przeciekał).

W kontekście tynków, muszę przyznać, że pomieszczenia nabrały innej perspektywy.

 

mam pytanie do Tomka.. jak nazywa sie kolor okleiny, na twoich oknach???

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmmm ... tak mówicie o balkonie :( A ja będę miała i nie miałam wyboru... Ale ładny balkonik doda uroku :) Ustytuowany przy naszej sypialni i pokoju córki , gdzie nie ma okien połaciowych, będą duże balkonowe i światła dość...

Pod balkonem taras będzie za to zadaszony ... A rano wstając wyjdę na balkonik się poprzeciągać i zrobić kilka skłonów.. :) od tej strony nie mam sąsiada :) No i to moje argumenty za balkonem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim Prymulkowiczom.

Aga kibicuję Ci bo zaczynasz- myślałam, że pójdziemy niemal "łeb w łeb" ale u mnie troszkę się opóźni.

Ekipa, której chcemy zlecić budowę, może zacząć dopiero we wrześniu, więc do tego czasu zrobimy zaledwie fundamenty i przyłącza, choć to i tak dość dużo.

W chwili obecnej zastanawiamy się nad materiałem- właściciel bliskiej i dobrze zaopatrzonej hurtowni mówi, że od lipca mają zdrożeć materiały i radzi, żebyśmy się zdecydowali teraz, wpłacili zaliczkę, a towar zostanie zafakturowany po starych cenach.

Nie wiem na co się zdecydować- czy ścianę jednowarstwową z ceramiki, dwuwarstwową z ceramiki i waty, czy bk + styropian- Ceny kształtują się różnie, ale generalnie nie ma znaczących różnic, bo jak się policzy materiał i podwójną robotę przy DW i cenę materiału przy JW to są to podobne wielkości.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila My będziemy stawiac ściany z BK - JW. Znajomi mają i są zadowoleni.

Cóż u nas prace ze względu na pogodę nie idątak jakbysmy sobie tego zyczyli ale cóż na pogodę nie ma rady :)

Iza Ty już miałąś balkon więc nie masz już innego wyjścia a my cały czas mieliśmy sprawę otwartą zdecydowaliśmy że rezygnujemy choć na początku bardzo mi się ten balkon podobał, ale jak wiadomo życie weryfikuje pewne marzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że balkon nie jest potrzebny, zwłaszcza, że mam duży kawał ziemi za domem- planuję duży taras i morze zieleni- drzew, krzewów itp. Balkon w takim układzie jest zbędnym wydatkiem.

Najchętniej to już bym sadziła te drzewa i krzewy, a że jestem z natury niecierpliwa, to te wszystkie opóźnienia doprowadzają mnie do furii. A może to tylko objawy klaustrofobii, która wzmogła się na myśl o własnym, przestronnym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest że człowiek nie lubi czekać, też to mam.

A najgorsze jest to że na pogodę nie mam wpływu i nie mam na kim wyładowac emocji ( bo gdyby to ekipa nawalała lub hurtownia to bym się wykrzyczała i tyle a tutaj co nic siedzieć i czekać na poprawę pogody ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem poprawiam sobie humor oglądając Wasze zdjęcia- szczególnie Maksia, bo On to już jest prymulkowym weteranem. I jak tak oglądam to czasem wydaje mi się jakbym oglądała swoją budowę- oczami wyobraźni oczywiście.

A teraz z innej beczki.

W konkursie Archonu na najciekawszą wypowiedź wygrałam Kolornik do Prymulek i Kosztorys na CD- razem to równowartość 250 zł- ucieszyłam się bardzo bo jeszcze nigdy nic nie wygrałam- Prymulki są dla mnie szczęśliwe.

Jak zainstalowałm sobie kosztorys, to się przeraziłam- wyszczególnili wszystko co do grama gwoździ- koszt: 180 tyś. bez VAT, bez przyłączy i instalacji wewnętrznych, nie wspominając o białym montażu.

Pocieszam się jednak, że stawki Sekocenbudu może mają rację bytu w Warszawie, ale na prowincję nie trafiają. Wliczają również stawki robocizny, transportu i pracy sprzętu- wszystko.

Mam nadzieję, że system gospodarczy pozwala jednak zaoszczędzić znaczną sumę, bo jeśli nie, to mi kredytu na budowę nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem na tym forum.

Przymierzam sie do wybudowania Prymulki w okolicach Łodzi.

Chciałbym zapytać szanownych Forumowiczów, czy uwazaja ze w okolicach 160 tys zl mozna wybudowac pierwszy etap, tzn wykonczyc parter, bez poddasza i bez budowy garazu (dla 3 osob).

Co mozna odłozyc w czasie na dalszy plan?

Projekt ma byc z garazem bez własnych przerobek - no moze jedynie pozbycie sie balkonu..

Rozumiem, ze jesli mam wizje garazu (w pozniejszym okresie) kupuje projekt z garazem i robie pod garaz fundamenty? Czy mozna fundamentow pod garaz nie kopac i nie lac?

 

Czy mozna zupelnie sie wstrzymac z realizacja poddasza? Czy okna polaciowe i te pionowe (przepraszam za "fachowy" jezyk ;-) to jest lepiej -pod katem finansowym - wstawic od razu?

Czy gore musze tynkowac (wewnatrz) od razu bo bedzie syf na dole?

 

Ile strace na pokrycie dachu papa jesli docelowo ma byc blacha lub ceramika?

Z gory dziekuje za odpowiedzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilka gratulacje wygranej :) :) :)

Co do kosztorysu myslę że najlepszy to jest ten który sami sobie zrobimy, jak wiadomo ceny materiałów, robocizny są różne w każdym regionie. Ja mam nadzieję że ten kosztorys jest zawyżony i uda mi się wydać mniej a jak będzie to zobaczymy.

Mam zamiar w dzienniku umieścić koszty poszczególnych etapów tylko weny brak :-?

 

Witam nowego Prymulkowicza :)

Mysle że za taką kasę spokojnie wybudujesz to co chcesz.

Jeśli chodzi o okna na poddaszu to myśle że warto wstawić wszystkie pozostawinie otworów bez okine to starszne startu ciepła w zimą.

Najlepiej było by górę otynkować razem z dołem i zrobić wszystkie prace brudne przy tym bardzo się kurzy i myslę że jest to uciązliwe jak się mieszka na dole - ale to zależy od kasy jesli nie będzie pieniędzy cóż można zostawic to na przyszłośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmów ze znajomymi wynika, że za takie pieniądze wybudujesz się spokojnie- no chyba że poszalejesz i nie będziesz "skąpił" na ekipy i materiały.

Ja mam nadzieję, że za te pieniądze to nie tylko tynki ale również podłogi wszędzie położę- bez szaleństw oczywiście, ale rok temu kładliśmy szwedzką, bezklejową Classena na 40 mkw za 2000 ze wszystkim- więc podłogi na górze to nie taki wielki wydatek.

Póki co jesteśmy tylko z mężem (dwoje nas na łajbie) i nie musielibyśmy poddasza wykańczać od razu, ale boję się starej zasady, że prowizorka najdłużej trzymie. Jak się bierze kredyt, to trzeba zrobic tak, żeby nie musieć wykańczać latami, bo nie będzie kasy jak trzeba będzie spłacac raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, okna to mahoń Brugmanna. Podbitka to też mahoń hehe.

 

Andriej, bardzo trudno ocenić ile co będzie kosztowało. Poczytaj forum. Ten sam dom może kosztować u jednego 2x (ba, 3,4x) więcej niż u drugiego. Nawet cena robocizny stanu surowego może bardzo się różnić dość znacznie. Przeczytaj nasz cały wątek zobaczysz co ile nas kosztowało. Dom jest prosty w budowie. Jedyny problem to 3 kominy.

Co do garażu, uważam, że fundamenty lepiej wylać na całość. Znika problem z połączeniem zbrojenia, wykopami itd. Spytaj kieronika budowy.

Jeżeli chodzi o o poddasze i zamieszkanie, wydaje mi się, że powinien to być stan zamknięty. Wszystkie okna (na zdrowy rozsądek) powinny więc być założone. Możesz za to zrezygnować z okien połaciowych (dachowych).

Tynkowanie - własnie to robią u mnie. Nie wyobrażam sobie tynkowania domu partiami. Ilość 'marasu' jest niewiarygodna. Należy więc wytynkować całość. Co innego malowanie czy wykończenia. Tu można się wstrzymać. Tyle, że kto chce mieszkać na budowie?

Dach - jeżeli chcesz go kryć wstępnie papą, musisz zrobić pełne deskowanie. Dla blachy czy dachówki ceramicznej lub betonowej nie jest to wymagane. Pełne deskowanie kosztuje... no właśnie ile? 180m2 powierzchni dachu. Przelicz to na kubiki desek. Cenę papy też sobie zdobędziesz. Robocizna? Może zrobią to przy okazji robienia konstrukcji dachu. Może zażyczą sobie dodatkowo 5-15 zł za m2? Bóg to raczy wiedzieć. Zależy od ekipy i Twoich zdolności negocjacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje.

W pierwszym momencie też pomyslałm, że coś nie gra, ale Pan ma hurtownię w miejscowości, gdzie mój mąż jest policjantem- nie sądzę więc, by chciał nas oszukać, a poza tym nie chce pieniędzy- ewentualnie zaliczkę, której wielkość zależy od nas, by mieć pewność, że później weźmiemy towar. Być może nowe partie materiałów będą miały wyższą cenę niż ta, którą ma aktualnie na składzie- nie mówił o ogólnych podwyżkach cen- być może lokalni lub regionalni producenci podnoszą ceny.

Co do kolornika to jest jeszcze gorzej niż poprzednio. Tyle tych kolorów, że nie wiem co mi się podoba, poza tym jakość zdjęcia i kolorów nie jest najwyższa, ale problem ten będę miała dopiero w przyszłym roku.

Obecnie wybór materiału spędza mi sen z powiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za mile przyjecie do Grona!

Zapomnialem dodac, ze te 160k to zakladajac ze mam uzbrojona dzialke i czesc prac wykonuje sam np. czesc instalacji..., panele,

Na projekt w 100% jeszcze nie jestem zdecydowany ale bardzo mi sie podoba. Fakt ze projekt ze strony

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=381&usid=1

bylby pewnie jeszcze tanszy ale po wybudowaniu schodow na gore w salonie robi sie ciasno.

 

A jesli chodi o okna to myslalem co by tam te dziury jakims styropianem zaslepic...i takie nie wykonczone poddasze odizolowac od parteru i pozostawic na pare lat..

 

Znam powiedzenie o prowizorkach,

ale i znam smutne historie o kredytach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt agrobispu wyszedłby pewnie bardzo podobnie. Jak masz działkę i na niej media (przyłącza?) oraz nie boisz się pracy i będzie budował metodą gospodarczą, sam zajmując się logistyką, 160 kz, to kasa, za którą masz szansę zrobić całość. Przy odrobinie samozaparacia oczywiście.

 

Co do zaślepiania okien, zapomnij. Chociażby ze względów bezpieczeństwa, a i rabat większy na całości dostaniesz. Zresztą okna wcale nie są takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy my rozmawiamy o cenach brutto?

Wiele pism fachowych ocenia, ze 200 tys zl brutto to jest malo aby wybudowac prosty dom 100m2. Nie chce sam strugac i suszyc krokwii ani kupowac materialow najtanszego sortu bez atestow co sie rozleci po uplywie gwarancji.

Mam jeszcze pytanie odnosnie technologii.

Słyszalem, ze te bloczki keramzytowe sa niby wytrzymalsze od BK ale troche zimniejsze. Z innej strony tez slyszalem ze z jakoscia/trwaloscia keramzytu u nas bywało bardzo róznie. Skad miec pewnosc co do bloczkow ktore sie kupuje? Czy Wy budowaliscie/budujecie z keramzytu a jesli nie to dlaczego zminiliscie technologie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...