Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Andriej jak by każdy z nas sugerował się tym co piszą w pismach fachowych to bysmy nigdy nie zaczeli tych domów budować :)

Dlaczego zmienilismy technologie dlatego że ludzie których znam budowali z BK i są zadowolonei a z keramzytu na moim terenie nikt nie buduje ( no może ktoś buduje, ale ja nie znam takich osób ).

Jak wiadomo ceny są różne rabaty upusty też.

Należy jeszcze brać pod uwagę ceny robocizny te też są bardzo różne.

Najlepiej ocenić koszty po samodzielnym wyliczeniu i rozeznaniu kosztów robocizny na swoim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, Aga ma rację, dlatego proponuję żebyś pospacerował po budowach w okolicy Twojej działki i wypytał inwestorów, jak budują i ile ich to kosztuje. Za jakieś pół roku będziesz miał wyrobione zdanie i kosztorys w głowie. :)

Co do cen, które znajdują się w pismach specjalistycznych, najlepszy przykład masz z wyceną urządzenia ogrodu na 10 arowej działce przez Muratora - min. 25 tyś zł. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek z najbliższego otoczenia znam przypadek, że wydano na ogród 30 tyś. Podobnie sprawa wygląda z podłogą. Panele 20 zł/m2, drewno egzotyczne 300 zł/m2. To podłoga i to podłoga. A kotłownia? Drzwi wejściowe? Do tego każdy pod hasłem 'wybudowanie domu' widzi coś innego. Jeden wlicza w to meble, ogrodzenie, podjazdy, ogrody... Inny twierdzi, że wystarczą wytynkowane ściany pod malowanie i podłogi w postaci wylewek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za słowa otuchy, zwłaszcza za:

"...jak by każdy z nas sugerował się tym co piszą w pismach fachowych to bysmy nigdy nie zaczeli tych domów budować... "

 

Oczywiscie interesuje mnie przede wszystkim wyprowadzka z bloku z 36m2 bo od 8m-cy mam Syna i zrobilo sie "ciut" ciasno. Nie mam wiec wygorowanych wymagan co do wyposazenia.

 

Co do tego komina (pytanie pewnie bardziej do architekta) ten komin to tak kombinuje, ze jakby go postawic tam gdzie jest ta scianka narozna laczaca kuchnie salon i hol to by wystarczyl jeden na salon i kuchnie, prawda? Ale pewnie architekci nie gesi i tez swoj rozum maja i pocos tak to ulozyli..

 

Pozdrawiam forumowiczow, pewnie z niektorych z Was bede mocniej ciagnal za jezyk. Dziwie sie nieco ze przy wykanczaniu macie jeszcze czasu na net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

no to wróciłem z wojarzy do stolicy, powiem wam ze oglądałem domek o nazwie Krzemyk (Martki z forum) i oj naprawde jest bardzo prymulkowaty, góra identyczna, lekko, ale naprawde lekko inaczej na dole, ogólnie zrobił na mnie bardzo dobre wazenie

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemyk jest rzeczywiście trochę podobny. Jakieś fotki?

Andrzej, myślę, że kominy da się przeprojektować w fazie adaptacji. Bedziesz miał wtedy też trochę zmienioną więźbę. Maksiu tak właśnie ma.

 

beda zdjęcia.. mam w aparacie.. ale kabelek w domu, a ja dzis prosto z pociagu do pracy.. postaram sie wieczorkiem wrzucic

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wczoraj byliśmy z mężem omówić szczegóły z szefem ekipy budowlanej.

Ten Pan ma świetna opinię, wybudował chyba połowę domów w gminie i jest dobrym znajomym i sąsiadem teścia, nie ma więc obaw, że zrobią coś nie tak i już ich nie zobaczę. Widzę wybudowane przez niego domy idąc chociażby do pracy. Buduje w każdym systemie i niemalże z każdego materiału. Ma już ogromne doświadczenie i stanowczo odradza nam ścianę 1W a poleca 3W z ceramiki np. Poroton Robena 24 + 5cm wełny + 11 Poroton. Wyliczyliśmy sobie koszty postawienia takiej ściany na podstawie cen z pobliskiej hurtowni i wyszło, że 3W kosztowałaby tyle samo co 1w z Porotonu 36,5 a komfort mieszkania, trwałość i oszczędność ciepła jest podobno nieporównywalnie lepsza.

Za wybudowanie od stanu 0, czyli wykopy, fundamenty, ściany zew. i wew. oraz strop i kominy chce 12 tys. To chyba nie jest dużo? Jak sądzicie?

Maksiu, pamiętam, że na którejś stronie czytałam twoje wydatki na budowę, ale nie mogę ich znaleźć a chciałabym porównać koszty materiałów bo już mam pewne dane. Czy pamiętasz która to była strona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wczoraj byliśmy z mężem omówić szczegóły z szefem ekipy budowlanej.

Ten Pan ma świetna opinię, wybudował chyba połowę domów w gminie i jest dobrym znajomym i sąsiadem teścia, nie ma więc obaw, że zrobią coś nie tak i już ich nie zobaczę. Widzę wybudowane przez niego domy idąc chociażby do pracy. Buduje w każdym systemie i niemalże z każdego materiału. Ma już ogromne doświadczenie i stanowczo odradza nam ścianę 1W a poleca 3W z ceramiki np. Poroton Robena 24 + 5cm wełny + 11 Poroton. Wyliczyliśmy sobie koszty postawienia takiej ściany na podstawie cen z pobliskiej hurtowni i wyszło, że 3W kosztowałaby tyle samo co 1w z Porotonu 36,5 a komfort mieszkania, trwałość i oszczędność ciepła jest podobno nieporównywalnie lepsza.

Za wybudowanie od stanu 0, czyli wykopy, fundamenty, ściany zew. i wew. oraz strop i kominy chce 12 tys. To chyba nie jest dużo? Jak sądzicie?

Maksiu, pamiętam, że na którejś stronie czytałam twoje wydatki na budowę, ale nie mogę ich znaleźć a chciałabym porównać koszty materiałów bo już mam pewne dane. Czy pamiętasz która to była strona?

 

 

jasne... wszechmocny wie wszystko, tu masz link -> http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14367&postdays=0&postorder=asc&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu- Ty naprawdę jesteś WSZECHMOCNY- dziękuję bardzo.

A co myślisz o koszcie za robociznę? 2000 za fundamenty z wykopami i 10000 za mury?

 

podobnie jak u mnie... u mnie fundamenty robocizna 3tys, mury 9,5 tys zł

jesli tak jak piszesz firma sprawdzona to brac

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kiedy uzupełnisz swój dziennik budowy? Ostatni wpis był z 2 czerwca- czas najwyższy by uzupełnić brakujące 8 dni.

Ciebie to również dotyczy Maksiu (choć z tego co pamiętam "byłeś wyjechany"?)

 

mój kończy sie na 5 czerwca.. od tego czasu nawet nie byłem na budowie.. wiec nie mam co pisac.. cierpliwosci .. w nastepnym tygodniu bedzie duzo pisania :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipę mam jedną będą robić cały stan surowy otwarty :)

Cóż wpisów w dzinniku ni ema bo pogoda nei sprzyjała pracą więc nie było co pisać od wczoraj cos się dzieje więc może dzisiaj wieczorem coś skrobnę.

Poprostu pogoda odebrała mi całą radośc z budowy i nie mam weny żeby cos pisać w dzienniku :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...