Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnio z mężem rozmawialiśmy o tym, że wszystko udaje nam się bez problemu i zbędnego czekania załatwić i zastanawiałam się, kiedy ta dobra passa się skończy - no i wykrakałam. Mieliśmy dziś składać wniosek o kredyt ale niestety cały czas czekamy za wyciągiem z Księgi Wieczystej. Pracownice tego wydziału zmieniły się i nawet mundur mojego męża nie robi na nich żadnego wrażenia- uparte jak osły i czekać trzeba maksymalnie długo. Skaaaaaandal. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak to brać Prymulkowa- z mandatami to musiałby blefować, bo niestety nie pracuje w drogówce, choć wśród policjantów krąży dowcip, jak to funkcjonariusz dochodzeniowy prosi komendanta o przeniesienie do drogówki a prośbę swą motywuje tym, że właśnie rozpoczyna budowę domu. :lol:

Ale z tymi kajdankami to niezły pomysł. Może do tego biała pałka- tzw. blondyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- właśnie odwiedziłam twój dziennik budowy- wiedzę, że prace posuwają się naprzód. Wytłumacz mi proszę o co chodzi z tymi wszystkimi rurami- czy rury kanalizacyjne muszą iść w fundamentach? A co zrobisz jak jakaś rura pęknie albo zatka się w tym miejscu- będą przecież pokryte wylewką podłogową. Ale przyznaję, że w tej kwestii jestem jeszcze żółtodziobem- powiedzci mi więc o czym muszę pamiętać i co uwzględnić na etapie fundamentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- właśnie odwiedziłam twój dziennik budowy- wiedzę, że prace posuwają się naprzód. Wytłumacz mi proszę o co chodzi z tymi wszystkimi rurami- czy rury kanalizacyjne muszą iść w fundamentach? A co zrobisz jak jakaś rura pęknie albo zatka się w tym miejscu- będą przecież pokryte wylewką podłogową. Ale przyznaję, że w tej kwestii jestem jeszcze żółtodziobem- powiedzci mi więc o czym muszę pamiętać i co uwzględnić na etapie fundamentów.

 

prawodpodobienstwo ze peknie rura jest znikomowe, zeby nie powiedziec ze zadne, a co do zatkania.. do tego slużą otwory rewizyjne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście o niczym nie pamiętałem na etapie fundamentów. Tzn. nie roprowadzałem wody ani kanalizy. Jedni mówią, że warto bo mniej roboty potem, inni że nie ma sensu bo i tak się nie wyceluje.

 

Moi znajmi mieli cikawe traumatyczne przeżycie. Im łaśnie pękła kanaliza pierwszej zimy, w zeszłym roku. Cały salon do zerwania. A taki był piękny parkiet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście o niczym nie pamiętałem na etapie fundamentów. Tzn. nie roprowadzałem wody ani kanalizy. Jedni mówią, że warto bo mniej roboty potem, inni że nie ma sensu bo i tak się nie wyceluje.

 

Moi znajmi mieli cikawe traumatyczne przeżycie. Im łaśnie pękła kanaliza pierwszej zimy, w zeszłym roku. Cały salon do zerwania. A taki był piękny parkiet...

 

ale to tylko swiadczy o bledzie w sztuce kogos kto robil tą kanalizacje, dobrze zrobiona rura kanalizacjna nie ma prawa pęknąc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zrobiła się pogoda więc ocipelamy fundamnety, smarujemy czarną mazią i szykujemy się do zasypywania - jak do końca tygodnia bedzie ładnie czytaj: nie będzie padał deszcz :wink: :) zrobimy stan zero :)

 

Emila jak już Maksiu napisał kanaliza i woda są już rozprowadzone i zostaną zalane betonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłam czytać Dziennik Kodiego i jestem pełna uznania i podziwu dla Konrada. To niesamowite ile siły ma w sobie człowiek i jakie pokłady energii w nim drzemią.

Niesamowicie pocieszający jest fakt, że udało mu się postawić dom za 120 tys. a sama działka kosztowała ponad 20. Nie sądzę, że uda mi się zaoszczędzić na robociźnie tak jak Kodiemu, bo mój mąż ma problemy żeby dostać normalny urlop, o bezpłatnym nie wspominając. Ale nawet jeśli robocizna wyniesie tyle ile koszt działki to i tak jestem do przodu w stosunku do Kodiego. No i wiem ile kosztują materiały w Trójmieście.

Bohaterowi dziennika należy się medal- szkoda tylko, że nie budował Prymulek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...