Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich "Prymulkowiczów"!!!

Pozwolicie, że dołączę do Waszego grona. Ja też zamierzam budować dom wg tego projektu. Mam dopiero pozwolenie na budowę. Teraz jestem na etapie zbierania materiałów. Planuję wyrobić się w dwa sezony, o ilę dostanę kredyt. Czy ktoś już zbudował i mieszka w domu? Jakie zmiany wprowadzacie? Pozdrawiam wszystkich Adaśko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adaśko z tego co wiem to z obecnych tu osób nikt jeszcze w Prymulkach nie mieszka wszyscy jestesmy prawie na tym samym etapie najwiecej ma Maksiu ale on nie buduje typowych Prymulek tylko "prymulkopodobny" projekt indywidualny. A reszta jest na samym początku drogi mTom ma fundamenty o zmianach pisalismy juz w tym wątku jak go poczytasz od początku to będziesz wiedział.

Witamy w naszym gronie.

Może napiszesz gdzie zamierzasz budować i jakie zmiany planujesz ?

Pozdrawiam Aga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

Podobnie jak Kasia-S i Wojcor buduję dom na wsi, w okolicach Dęblina, głównie z powodu posiadania gruntów. Odpadł koszt zakupu działki. Skorzystałem z informacji podanych w jednym z numerów Muratora o budowie siedliska. Na działkę budowlaną nie miałbym szans, a tak posiadając ponad hektar gruntów zostałem "rolnikiem". Co prawda do "centrum" mam około 10 km, ale od czego jest samochód. Za to okolica bardzo ładna las, rzeka (Wieprz) cisza i spokój. Wybrałem projekt bez garażu, ale do moich warunków musiałem zamówić odbicie lustrzane. Garaż będzie w budynku gospodarczym. Lubię majsterkować i muszę mieć więcej przestrzeni dla siebie. Co do zmian na chwilę obecną nie zamierzam nic zmieniać. Materiałem podsatwowym są bk 24 cm. Na dom zamówiłem 1300 szt. Cena 4,5 zł z transportem. W sobotę odbieram transport. Niestety luzem (trochę gimnastyki się przyda). Na ściany działowe ze względów finansowych muszę trochę poczekać. Myślę, że przed 01.05 zdążę. Co do robocizny w mojej okolicy murarze cenią się od 2500 do 5000 za kondygnację. Fundamentów jeszcze do końca nie liczyłem, głównie ze względu na cenę betonu, która może się jeszcze zmienić do wiosny. Zamówiłem stal na całość w cenie około 1,5 zł/kg z transportem. Prace ziemne własnoręcznie, z chwilą nadejścia wiosny. Uff dużo tego pisania. Jak na początek wystarczy.

Pozdrawiam Wszystkich Adaśko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego prymulkowicza. Mam pytanie odnośnie bk: czy wyliczyłeś tylko kostki 24 na bez ścian działowych? Jaka odmiana bk: 400, 500? Jaki planujesz materiał na dach?

Co do zmian w projekcie zwróć uwagę na daszek nad wejście. Jest dziwnie mały i przez to brzydki. Była to jedna z niewielu zmian, które zrobiliśmy.

No i oczywiście pytanie: co skłoniło Cię do tego akurat projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dostęp do internety tylko w pracy, więc o kosztach trochę z głowy bo nie wszytko pamiętam, (tym bardzej, że ta moja druga połowa płaciła :lol: ). Więc BK 24 4,6 zł za sztukę, a 12 chyba 2,65 zł + za cały przewóz 500 zł. Więźbę mam bezgotówkowo - wymiana robociżny mojego męża za materiał. Dachówka ceramiczna, miedziana angobowana z robena - podstawowa bodajże 2,35 zł za sztukę, niestety akcesoriów nie pamiętam. Ale postaram się o szczegółowe wyliczenia w przyszłym tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj krótko. W obliczeniach brałem pod uwagę tylko ściany zewnętrzne i dwie wewnątrz ściany konstrukcyjne. Co do ścian działowych jeszcze nie jestem zdecydowany. Parter prawdopodobnie będzie z bk 12x24x59, poddasze jeszcze nie wiem. Odmiana 500. Co do daszku początkowo chciałem go całkiem zlikwidować, ale ostatecznie zdecedowaliśmy się zostawić bez zmian. Dach najprawdopodobniej będzie w pierwszej fazie pokryty papą z pełnym deskowaniem oczywiście. Mam swoje drewno, jedynie ponoszę koszty cięcia. Później będzie chyba dachówka, jakoś wszyscy znajomi odradzają mi blachodachówki. Na to zresztą przyjdzie czas później. Niestety mam problem z gotówką. Co mnie skłoniło? Wydał mi się najpraktyczniejszy ze wszystkich branych pod uwagę. Było ich wiele, wszystkie podobne, gdyż z założenia miał być to dom prosty w budowie i tani, a zarazem zapewniający pewien komfort i wygodę. Z drugiej strony całe życie marzyłem o pokoju na poddaszu, więc dlatego projekt z użytkowym poddaszem. Początkowo miał być to "Smukły" z Muratora, następnie "Sosenka" z Horyzontu i "Krab 2 " z Archetonu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Prymulki. Oczywiście propozycji było więcej ale do ostatecznego finału tylko te podane wyżej się zakfalifikowały. Dla potrzeb mojej rodziny ten projekt był najbardziej optymalny. Dobra, zbliża się 15.00 ja też dzisiaj korzystam z dostępu w pracy i niestety muszę kończyć, ale i tak dużo tego wyszło.

Pozdrowienia Adaśko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W tym tygodniu zamawiam bloczki z betonu komórkowego. Dostałem cynk, że cena może ulec zmianie.

Swoją drogą ciekawe na czym stanie w sprawie ustawy o VAT i sposobie odbierania różnicy pomiędzy 7% a 22%? No i co z tymi co już zaczęli? To pytanie w konteście projektu zawierającego konieczność zakończenia inwestycji w ciągu 3 lat od uzyskania pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie "lepiej nie mówić". :D

 

Na taki tekst w Rzeczpospolitej wpadłem:

 

 

 

Z Sejmu VAT na materiały budowlane

Siedem procent z oświadczeniem

 

Posłowie z Komisji Finansów Publicznych wprowadzili 29 stycznia do ustawy o VAT poprawki, które pozwolą utrzymać 7-procentową stawkę VAT na materiały budowlane używane do budowy mieszkań, domów oraz przy remontach i modernizacjach.

 

 

Gdyby parlament przyjął ustawę z zaproponowanymi poprawkami, materiały budowlane można by było kupować z 7-procentowym VAT, składając przy zakupie oświadczenie, że zostaną zużyte na budowę, remont czy modernizację domu lub mieszkania.

 

Przyjęte przez Sejmową Komisję Finansów Publicznych poprawki mogą spowodować, że nie będzie potrzeby uchwalać ustawy o zwrocie VAT, z której korzyści dla podatnika byłyby bardzo ograniczone, a na dodatek mocno odsunięte w czasie.

 

Rząd dotychczas upierał się przy 22-procentowej stawce VAT na materiały budowlane, licząc zapewne na zwiększone wpływy do budżetu. Czy przy 7-procentowym VAT wpływy te byłyby rzeczywiście mniejsze? Producenci materiałów twierdzą, że nie. Ich zdaniem to podniesienie cen w związku z wyższym VAT spowoduje, że materiały kupi mniejsza grupa klientów.

 

- Rząd nie ma zamiaru zarabiać na VAT w budownictwie mieszkaniowym ani grosza więcej, aniżeli zarabia dzisiaj - deklarował w czerwcu 2002 wicepremier Marek Pol. Dziś posłowie opozycji zadają pytanie, jak tamta deklaracja ma się do obecnego stanowiska rządu. Głosowanie już wkrótce. KM

 

WSZYSTKIE SPOŁECZNE

 

Komisja Finansów Publicznych przyjęła też 29 stycznia poprawkę dotyczącą definicji budownictwa objętego programem społecznym (zgłoszoną przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości Barbarę Marianowską).

 

Według tej definicji właściwie wszystkie powstające obecnie mieszkania oraz remonty i modernizacje można by objąć programem społecznym.

 

Zdefiniowanie budownictwa społecznego jest niezbędne, aby można było zastosować obniżoną stawkę VAT nie tylko na sprzedaż mieszkań i domów, lecz także na usługi, wyroby oraz materiały dla budownictwa mieszkaniowego objętego programem społecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Wniosek z tego co piszesz mTom nasówa mi się tylko jeden nadal nic nie wiadomo jak zawsze :cry:

Szkoda że u nas nie mozna czegoś ustalic konkretnie tylko tak się tych ludzi mami i zamydla oczy. Miejmy tylko nadzieję że kiedyś w końcu bedzie lepiej bo jak mówią moi znajomi i ja się pod tym podpisuje czy może być jeszcze gorzej? Oby nie czego i wam i sobie zyczę,a teraz oby do wiosny :)

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowach w sprawie bloczków bk. Dostałem jakiś rabat. Tak więc wyszło, że za bloczki 30 cm i 12 cm odmiana 600 (na paletach z transportem) zapłacę ok. xxxx (bez garażu). Natomiast gdybym brał 24/12 to ok. xxxx zł. Decyzja należy do mnie. 30 cm czy 24 cm o to jest pytanie?

Pochwalcie się ile was kosztowały (będą kosztowały) materiały na ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej przerwie.

Niestety mój dostęp do internetu ostatnio zaostał ograniczony i rzadziej mam okazję korzystać z tego dobrodziejstwa. Co do grubości bloczków mój architekt stwierdził, że nie ma sensu stosować grubszych niż 24 cm i takie kupiłem. Całe szczęście, że był jeszcze mróz. Ostatnią partię rozładowywałem w czasie śnieżycy, ale udało się. Dzisiaj pojechałem na działkę i niestety utknąłem w połowie dojazdu. Pierwsze co zrobię to popracuję nad utwardzeniem drogi. Mam też już stal zbrojeniową i w przyszłym tygodniu zajmę się produkcją elementów zbrojenia. Teraz tylko poczekać aż się ociepli na dobre i ruszam z robotą. Czy ktoś z Was myślał nad kanalizacją? Mam dylemat co wybrać szambo czy oczyszczalnię. Słyszałem różne opinie i ciężko mi się zdecydować.

Pozdrowienia i do usłyszenia wkrótce. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Ja robiłam rozeznanie co do kosztów szamba i czyszczalni co prawda było to bardzo ogólnikowe ale jest tak oczyszczlnoia to wiekszy wydatek na początku choć nie zawsze ( zależy jakiego zboirnika użyje się do szamba i ile kosztuje transport tego dobrodziejstwa ). w utzrymaniu oczyszczalnia jest tańsza niz szambo. u nas niestety bedzie szambo ponieważ warunki gleby nie pozwalaja na oczuszczalnię.

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adasko,

cóż oczyszczalnia - jeżeli to ma być rozsiakowa trzeba mieć odpowiednią wielkość działki, jak wspomniała Aga najważniejsze są warunki glebowe, koszt budowy takiej oczyszczalni rozsiąkowej jak się dowiadywałam to około 4 tys. + oczywiście PT i zapłata za uzgodnienia itp. Podczas eksploatacji są bardzo niskie koszty utrzymania i nie musisz się martwić czy ci się coś przelewa czy nie. Nie wiem jaki jest koszt wykonania szamba, ale wiem na pewno, że koszty eksploatacyjne są dużo większe. Ale szambo można postawić w każdych warunkach glebowych.

Ja czekam aż mi gmina wybuduje sieć, a to zapowiada się najwcześniej w 2005r. Jeżeli nie to pewnie też będę myśleć szambo czy oczyszczalnia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...