Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też. Jednak jakoś tak przeoczyłem te 2 czy 3 ścianki. Były murowane później. Wyglądały śliczniutko, równiutko...

Tynkarze mnie o tyle pocieszyli, że stwierdzili, iż jeszcze nie tynkowali domu gdzie byłyby równe wszystkie ściany. U mnie ponoć i tak jest dobrze.

Budowa domu nigdy nie jest do końca przewidywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Jednak jakoś tak przeoczyłem te 2 czy 3 ścianki. Były murowane później. Wyglądały śliczniutko, równiutko...

Tynkarze mnie o tyle pocieszyli, że stwierdzili, iż jeszcze nie tynkowali domu gdzie byłyby równe wszystkie ściany. U mnie ponoć i tak jest dobrze.

Budowa domu nigdy nie jest do końca przewidywalna.

 

w każdym razie nadal sie łudze ze mam wszystkie ściany równe :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, rozumiem, że zamierzasz tynkować własnym sumptem?

Izapa, takie schody, kosztują tyle co 1,5 kubika betonu i 1,5-2 dni pracy dla 2 osób (szałowanie). Nie wiem ile mnie to wyniosło, miałem liczone za całość razem ze stropem. Schody niejako powstały przy okazji i w między czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, rozumiem, że zamierzasz tynkować własnym sumptem?

 

oczywiscie.. kolega tynkarz.. ja pomocnik.. i zasuwamy... od sierpnia :D

 

kolega dużo nie weźmie ode mnie :D

pytanko: w ilu robili tynki u ciebie i po ile godzin dziennie (srednio) i ile dni.. musze zaplanowac prace :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, kolega. Ale Ty masz szczęście do rodziny i kolegów. :D

U mnie wyszło 3 tygodnie pracy, dokładnie wyjdzie 16-17 dni pracy od 7 rano do 18 wieczorem. Pracowało 4, a w porywach (parę kluczowych dni) nawet 5 osób. Obecnie robią wykończenia w 3 osoby.

 

 

szczęscie? żebyś wiedział ile mnie to szczęście wysiłku kosztuje :D :D :D

 

skoro 4 osoby przez 16 dni po 11 godzin dziennie... to we dwóch zajmie nam to jak nic miesiąc... ale nic to... damy rade

 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz mówił, że może być problem ze stemplowaniem, rusztowaniem czy jak jakaś cegła spadnie. Dlatego też nam radzi wylewać podłogę na końcu (po stropie). Co ciekawe, u nas pełną twardość uzyskała po dooobrych kilku dniach. Tyle, że wiązało toto wolniej, w pełnym zacienieniu. Ale przynajmniej nie popękało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasz twierdzi że łatwiej strop podstęplować bo prosto i jak nie ma ścian to łatwiej sie wylewa, każdy ma swoje racje u nas już jest zanim dojedziemy do stropu to mam nadzieję że wsystko dobrze związe. Nasza ekipa zawsze tak robi i nic się nei dzieje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...