Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Dlaczego prymulki?

Na początku była Gienia z Horyzontu, bo: miła dwuspadzisty dach (wydaje mi sie że jest najtańszy), strop drewniany (to samo co dach), i miała 3 sypialnie. Ale po jakimś czasie spodobała nam się (znacvzy się mi i mojej żonie) Gienia z tej samej pracowni (ma większe sypialnie) widziałem na żywo pokój 11 m2 i jest to klitka. W Zosi jest strop chyba Teriva ale nam to juz przestało przeszkadzać. A Prymulki zawsze mi się podobały, tylko chciałem mieć wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie. Uważałem, że tak bedzie lepiej i, że w przyszłości mogę wykorzystać poddasze. Lecz nagle przyszło olśnienie ;) przecież ja nigdy nie wykorzystam tego poddasza więc po co mi ta pusta przestrzeń i strata kasiorki na większy dach. Tak więc spojrzeliśmy dokładniej na Prymulki> Okazało se, że ma wszystko czegonam potrzeba: 3 pokoje na poddszu, garderobę, kotłowie połączoną z garażem (myśle o ogrzewaniu ekogroszkiem) i dodatkowy pokój na parterze (jak będę stary to nie będe chodził do sypialnie po schodach :) ). Salon jest troche mały ale myśle o zlikwidowaniu ścianek działowych od strony kuchni. Myśle o powiększeniu garażu tak aby mogły się zmieścić dwa samochody, ponieważ oboje z żoną pracujemy, a do naszej działki nie ma dojazdu środkami komunikacji zbiorowej. Zastanawiam się nad zlikwidowaniem komina w kuchni i zastąpienia go kanałem wentylacyjnym z rury (czy jak to się fachowo nazywa), zobacze czy nie zlikwiduje 2 okien dachowych w pokojach gdzie są okna balkonowe (żona koniecznie chce mieć balkon), ściany bede budował z bk + 12 cm styropianu, a na pokrycie dachu znajomi manawiają mnie na gont bitumiczny, ale jeszcze nie wiem jak to będzie się miło do dachówki ceramicznej. A schody oczywiście ze spocznikiem.

Jeszcze nie mam projektu w rękach więc nie wiem co można jeszcze zmienić.

Jak macie jakieś propozycje do z wdzięcznościa je poznam.

A budować będę się w Nekli, jak ktoś zna tereny wokół Bydgoszczy to wie, że jest to w okolicach Żołędowa i Niemcza oraz Borówna.

Pozdrawiam

 

PS Przepraszam za chaotyczność wypowiedzi i błędy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam nadzieje zacząć w tym roku, ale jest to uzależnione od tego kiedy dostanę kredyt. Obecnie kompletuje dokumentację do pozwolenia na budowę. W tym tygodniu mam otrzymać projekt, następnie adaptacja, warunki przyłącza wody bede miał w środe, musze jeszcze wystąpić do energetyki o warunki. Jestem troche ponaglany z pewnymi sprawami przez okoliczności. Mój sąsiad chce zacząć się budować za dwa tygodnie, wię załatwaia podłączenie prądu budowlanego ( na dwie osoby bedzie taniej) to samo dotyczy się wody. Musze wyjaśnić, że jest to działka rolna ale otrzymałem już warunki zabudowy. Do prądu mamy około 10 m a woda będzie ciągnięta przez gmine przez jakieś 100 m (podobno może to wykonać w ciągu 2 tygodni bez rzadnych "przyspieszaczy". Za skrzynkę na prąd budowlany z podłączeniem do słupa będziemy z sąsiadem jak na razie zapłacić po 1000 zł, a za podłączenie wody gmina weźmie 1000 zł plus za podłączeie na działke zapłace ok 600 zł.

 

Znowu się rozpisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Prymulkowicze- ci "starzy" i ci nowi- witaj Reteki. Ja również wkrótce zaczynam. mam juz co prawda najważniejsze dokumenty i przyznany kredyt ale wykonanie przyłączy i najważniejsze- budowa jeszcze przede mną. Zaczynamy w sierpniu- może będziemy na tym samym etapie? Bo Aga to idzie jak burza, zaraz się okaże, że gwiazdkę spędzie w swoim nowym domy przy nowym kominku- życzę ci Aga tego mocno (no chyba że tak jak ja jesteś zwolenniczką staromodnego procesu budowania- mury zimują i osiadają).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niew eim czy idę jak burza dla mnie strasznie wolno to idzie 8)

Na gwiazdkę napewno nie zamieszkamy, ale mam nadzieję że na wielkanoc się uda :) Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem to mam szanse na wieczory przy kominku w jeszcze nie zamieszaknym domu :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego prymulkowca. Naprawdę bardzo współczuję tym, co dopiero zaczynają. :D :wink:

Ale tak na poważnie - fajnie jest się budować.

 

U nas powoli kończą rozprowadzanie rurek. Dzisiaj lub jutro porobię zdjęcia. Nie da się ukryć, że największy problem z kaloryferami (rozmieszczeniem) miałem w wiatrołapie, holu na dole i przedpokoju na górze. Jakoś się udało.

Od czwartu wylewki i... można się udać na zasłużony odpoczynek. Tylko kto posprząta ten cały syf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...